تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (آپدیت 27-04-1403)

  • 00:04 1403-04-30
  • زمان مطالعه: 10 دقیقه

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال 1403/04/27

همراهان همیشگی آکادمی ارزسنج، سلام وقتتون بخیر؛ امیدواریم که حالتان عالی باشد و هفته معاملاتی پرسودی را پشت سر گذاشته باشید. طبق روال هر هفته، امروز نیز به بررسی بازار رمز ارزها و قیمت بیت کوین خواهیم پرداخت و یک تحلیل جامع را از این بازار پرنوسان ارائه خواهیم کرد. همچنین دلیل رشد قیمت بیت کوین و افزایش 15 درصدی قیمت BTC را نیز مورد بررسی قرار میدهیم.

ترور نافرجام ترامپ و افزایش محبوبیت او

در ابتدای این هفته شلیک چندین گلوله به سمت دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری آمریکا و رئیس جمهور سابق این کشور، موج عظیمی از حمایت ها را به سمت او روانه کرد. ترامپ تنها با یک زخم جزئی توانست از این سوءقصد جان سالم بدر ببرد، اما این اتفاق هولناک دو کشته و دو زخمی در پی داشت. از سال 1981 که فردی به نام جان هینکلی به سمت روتالد ریگان شلیک کرد، چنین حمله مستقیمی رخ نداده بود.
عامل این ترور فردی به نام توماس کروکس بود که در همان لحظات ابتدایی از پای درآمد. به دنبال این اقدام موج جدیدی از حمایت ها از جانب افراد معروف و تاثیرگذار آغاز شد. یکی از این افراد ایلان ماسک بود که با اشتراک گذاری تصویری از دونالد ترامپ، حمایت خود را از این نامزد ریاست جمهوری اعلام کرد. بازار ارزهای دیجیتال نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و از روز 12 جولای روند صعودی خود را قدرتمندتر ادامه داده است.

فروش تمامی ذخایر بیت کوین دولت آلمان

در هفته های گذشته یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت Bitcoin و ریزش بازار ارزهای دیجیتال را فروش بیت کوین توسط دولت آلمان اعلام کردیم. این کشور با ذخایر 3 میلیارد دلاری خود موجب ایجاد یک موج ریزشی 20 درصدی برای بیت کوین شد. در روزهای گذشته اعلام شد که این دولت تمامی بیت کوین های خود را به فروش رساند.
طبق داده های درون زنجیره ای، آخرین فروش بیت کوین توسط دولت آلمان مربوط به روز دوشنبه، 12 جولای 2024، و با قیمت 62604 دلار میباشد. همچنین نشانه های بازگشت بازار و تغییر روند نیز در همین روز در بازار ارزهای دیجیتال دیده میشود. در مجموع دولت المان 50 هزار واحد BTC را در هفته های گذشته به فروش رسانده است که ارزش آن ها بیش از 3 میلیارد دلار ارزیابی میشود.

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین بعد از ریزش 20 درصدی که در ماه گذشته داشتیم، در دو هفتهخ گذشته صعودی شده است. قیمت بیت کوین نیز با عبور از مقاومت های بسیار مهم خود، مجددا به کانال 65 هزار دلار بازگشته است. این روند صعودی میتواند همچنان ادامه دار باشد و با توجه به کاهش فشار فروش هفته های گذشته که توسط دولت آلمان اعمال میشد، احتمال افزایش قیمت Bitcoin تا 70 هزار دلار مطرح است. 

مهمترین محدوده مقاومتی برای بیت کوین 66700 تا 67500 دلار می باشد که قبلا به عنوان یک حمایت مهم محسوب میشد. در صورت عبور از این محدوده میتوان تارگت بعدی بیت کوین را 70 تا 72 هزار دلار در نظر گرفت. حمایت های اصلی بیت کوین نیز اعداد 60700 و 65200 دلار هستند و در صورت از دست دادن این نواحی میتوان انتظار ریزش بیشتر تا سطح 56500 تا 57500 دلار را در نظر گرفت.

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال 1403/04/20

همراهان عزیز آکادمی ارزسنج، سلام. امیدواریم که حالتان عالی باشد و هفته معاملاتی پرسودی را پشت سر گذاشته باشید. طبق روال هفتگی قصد داریم یک تحلیل جامعو کاربردی از بازار ارزهای دیجیتال و روندهای قیمتی و خرید ارز دیجیتال آن در اختیار شما قرار دهیم؛ همچنین به بررسی مهمترین اخبار و اتفاقات تاثیرگذار بازار بپردازیم. در این تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال در ابتدا به سراغ بیت کوین و تحلیل تکنیکال BTC میرویم و سپس به بررسی داده های فاندامنتال خواهیم پرداخت.

ادامه فروش بیت کوین توسط دولت آلمان

اگر به خاطر داشته باشید در هفته گذشته در مورد فروش بیت کوین توسط دولت آلمان صحبت کردیم که موجب افزایش روند نزولی مارکت و نفوذ به زیر محدوده قیمتی 60700 دلار شده بود. فشار فروش ایجاد شده توسط دولت آلمان به منظور پرداخت جریمه های حاصل از توقیف Bitcoin های مصادره شده از مجرمان سایبری بوده است. 
در حال حاضر دولت آلمان مالکیت 50 هزار واحد بیت کوین را به عهده دارد که به نظر میرسد بخش عمده ای از موجودی ولت های این کشور، در هفته های آتی بفروش برسند. این موضوع میتواند کاهش قیمت بیت کوین را تشدید کند.

تصمیم نهایی SEC در مورد صندوق های ETF اسپات سولانا

بعد از تجربه موفقی که شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در زمینه صندوق های ETF اسپات بیت کوین و اتریوم داشتند، هفته گذشته شاهد ارائه درخواست برای ثبت صندوق هایی مشابه برای ارز دیجیتال SOL بودیم. این درخواست در ابتدا توسط VanEck و سپس سایر شرکت های فعال در این زمینه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه شد.
طبق آخرین اخبار تصمیم نهایی این سازمان در رابطه با این صندوق ها در تاریخ مارچ 2025، اطلاع رسانی خواهد شد. در طول این مدت زمان 8 ماهه، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در پیش خواهیم داشت که میتواند تصمیم نهایی SEC در مورد صندوق های ETF اسپات سولانا را تحت تاثیر قرار دهد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در تایم فریم هفتگی بیت کوین، کلوز کندل هفته قبل در زیر ناحیه حمایتی بسیار مهم 56500 دلار میتواند زمینه ساز ریزش بیشتر قیمت بیت کوین باشد. همچنین در تایم فریم روزانه SMA های 7، 25 و 100 روزه بیت کوین، کاملا گارد نزولی دارند و احتمالا در این تایم فریم نیز شاهد کاهش قیمت بیت کوین باشیم.

در تایم فریم 4 ساعته بیت کوین یک الگوی کف دوقلو دیده میشود که میتواند بازیابی نسبی قیمت بیت کوین را در ادامه هفته جاری نشان دهد. همچنین در این تایم فریم یک مقاومت داینامیک بسیار مهم در محدوده 59200 دلار به چشم میخورد که عبور از آن میتواند افزایش قیمت Bitcoin تا سطح 60700 دلار را به همراه داشته باشد. در حال حاضر مهمترین حمایت های قیمتی بیت کوین محدوده 50500 دلار تا 52500 دلار است که انتظار حمایت خریداران را در این سطوح داریم.

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال 1403/04/14

ارزسنجی های عزیز سلام؛ امیدواریم که هفته معاملاتی پرسودی را پشت سر گذاشته باشید. امروز در این تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال به بررسی کلیت مارکت کریپتوکارنسی ها  و خرید ارز دیجیتال خواهیم پرداخت. همچنین روند قیمتی احتمالی و مهمترین سطوح حمایت و مقاومت قیمت بیت کوین (BTC) و شاخص های مهم بازار را برای هفته آتی بررسی خواهیم کرد. در انتهای این تحلیل نیز با توجه به اخبار و داده های مختلف خبری، از نظر فاندامنتال بازار رمز ارزها را مورد بررسی قرار میدهیم.

درخواست ETF سولانا توسط شرکت سرمایه گذاری VanEck

بعد از تجربه های موفق کمپانی های بزرگ سرمایه گذاری در انتشار صندوق های ETF بیت کوین و اتریوم، این بار نوبت به سولانا رسیده است. شرکت سرمایه گذاری VanEck اخیرا درخواست خود را برای انتشار صندوق ETF سولانا ارائه کرده است که انتشار رسمی این خبر موجب پامپ 10 درصدی قیمت Sol و پامپ 16 درصدی میم کوین های مطرح این شبکه شد. البته شرکت های سرمایه گذاری دیگری همچون 21 Shares هم درخواست مشابهی را ارائه کرده اند.

تاسیس صرافی ارز دیجیتال توسط شرکت سونی

شرکت Sony Groups که یک شرکت چندملیتی فعال در زمینه تکنولوژی می باشد، به تازگی و به واسطه یکی از جدیدترین زیرمجموعه های خود به نام S.BLOX قصد ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و ترید رمز ارزها را دارد. این شرکت قبلا با نام Amber Group در حال فعالیت بود و صرافی Whalefin را مدیریت میکرد. شرکت سونی نیز قصد دارد از طریق همین صرافی به دنیای تجارت رمز ارزها قدم برداشته و در این حوزه فعالیت خود را آغاز کند.

تحلیل بیت کوین

در تایم فریم روزانه، قیمت بیت کوین به محدوده حمایتی داینامیک خود رسیده است که قبلا در ناحیه های 50300 و 57000 دلار به عنوان یک حمایت مهم عمل کرده است. شکسته شدن خط روند قیمتی بیت کوین در تایم فریم روزانه میتواند باعث ریزش بیشتر Bitcoin تا نواحی 56600 دلار و محدوده حمایتی بسیار مهم 50500 تا 52500 دلار شود. در هفته معاملاتی گذشته در مورد احتمال برگشت مجدد قیمت به بالای خط روند صعودی آن صحبت کرده بودیم که چنین چیزی اتفاق نیفتاده است. در حال حاضر بعد از تکمیل پولبک به ناحیه حمایتی شکسته شده، شاهد کاهش قیمت بیت کوین (Bitcoin) هستیم. این کاهش قیمت تا نواحی حمایتی رسم شده میتواند ادامه پیدا کند.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال 1403/04/07

ارزسنجی های عزیز سلام وقتتان بخیر؛ امیدواریم هرجا که باشید حالتان عالی و هفته معاملاتی پرسودی را پشت سر گذشته باشید. ما با یک تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال و سیگنال ارز دیجیتال دیگر در خدمت شما هستیم تا یک نگاه کلی را به بازار رمز ارزها بندازیم، جهت حرکت بیت کوین را بررسی کنیم، ببینیم هفته هایی که پشت سر گذاشتیم تا کجا قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرده، دلیل این اتفاق چی بوده و حرکت بعدی قیمت بیت کوین را بتوانیم با یکدیگر بررسی کنیم.

انتقال 4 هزار بیت کوین به کوین بیس توسط دولت آمریکا

ما در هفته گذشته خبرهای زیادی را داشتیم، اولین خبر در دو هفته قبل بود که مربوط به فروش بیت کوین هایی بود که دولت آمریکا و دولت آلمان آنها را مصادره کرده بودند. این هفته خبری در مورد ارسال 4 هزار بیت کوین به صرافی کوین بیس توسط دولت آمریکا منتشر شد که این مسئله می تواند باعث یک فشار فروش شود، چون قطعا این پول با هدف فروش به صرافی کوین بیس انتقال داده شده است.

جبران خسارات کاربران صرافی Mt.Gox

صرافی Mt.Gox که در سال 2014 هک شده بود و یکی از اولین صرافی های حوزه رمز ارزها بود و باعث شد که خیلی از افراد ضرر کنند، امسال گفته که قرار است در ماه جولای بیاد و 140 هزار واحد بیت کوین را به سرمایه گذارهای خود برگرداند و این موضوع بعد از 10 سال با توجه به اینکه رشد قیمتی بیت کوین نیز در این سال ها قابل توجه بوده، می تواند یک فشار فروشی را به وجود بیاورد. چون خیلی از افراد که در آن دوره بیت کوین های خودشان را در این صرافی نگه می داشتند می توانستند که در حال حاضر با فروختن آنها سود خیلی خوب و چند برابری را به دست آورند.

تحلیل بیت کوین 1403/04/07

اگر بخواهیم در تایم فریم هفتگی ارز بیت کوین(BTC) را بررسی کنیم، همانطور که می بینید در حال حاضر در یک نقطه بسیار حساس قرار گرفتیم. در حرکتی که اخیرا و سه هفته اخیر برای بیت کوین دیدیم، یک روند نزولی شکل گرفته و باعث شد که قیمت بیت کوین زیر 60 هزار دلار نیز برسد. ولی این نقطه ای که در آن قرار گرفتیم، اگر در ابعاد بزرگ تر بخواهیم بررسی کنیم، دقیقا سقف قبلی ما است.

تحلیل هفتگی

ما قبلا به محدوده 59 و 60 هزار دلار که رسیدیم، یک کاهش قیمت را تجربه کردیم و بعد یک نفوذی را به این منطقه انجام دادیم و شکستی که اینجا انجام شد، خیلی اعتبار زیادی را نداشت و می توانید این را ببینید و بعد وارد یک روند نزولی شدیم و حدودا سه سال ما زیر ناحیه مقاومتی خیلی مهم قرار گرفته بودیم. در حال حاضر نیز به این محدوده رسیدیم و به این ناحیه پولبک زدیم که این می تواند پولبک دوم باشد و بعد از آن بعد از شکستن این خط روند نزولی که اینجا وجود دارد، یا خروج از این کانال نزولی که رسم کردیم، می توانیم انتظار داشته باشیم که یک حرکت به سمت بالایی اینجا برای ما شکل بگیرد و تارگت های 85 تا 100 هزار دلار را بتوانیم برای قیمت بیت کوین متصور شویم. از طرف دیگر اینجا همانطور که می بینید یک الگوی صعودی نیز برای ما به وجود آمده است.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال 1403/03/30

ارزسنجی های عزیز سلام وقتتان بخیر، امیدواریم هرجا که هستید حالتان عالی و هفته معاملاتی پرسودی را پشت سر گذاشته باشید. ما با یک تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال و صرافی ارز دیجیتال دیگر در خدمت شما هستیم تا با یکدیگر نگاه کلی را به بازار رمز ارزها بندازیم، اتفاقات مهمی که هفته گذشته باعث تغییرات قیمت رمز ارزها شدند را بررسی کنیم و ببینیم که بازار ارزهای دیجیتال در هفته آینده به چه سمتی حرکت خواهد کرد.

کاهش قیمت رمز ارزها و نگرانی در مورد ثبات مالی جهانی

طبق گزارش ها و داده های منتشر شده توسط بانک جهانی، سقوط یا ریزش اخیر قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین(Bitcoin) و اتریوم نگرانی های جدی و مهمی را درباره ثبات مالی جهانی برانگیخته است. همچنین ارائه دهندگان خدمات مالی حوزه کریپتو مانند صرافی های ارز دیجیتال و ارائه دهندگان کیف پول های الکترونیکی و دیجیتالی با کاهش شدید ارزش و نقدینگی روبرو شده اند. این وضعیت می تواند باعث بی ثباتی در بازارهای مالی به خصوص بازار ارزهای دیجیتال شود و اعتماد بسیاری از مردم را تضعیف کند. با این حال، بانک جهانی تاکید کرد تا پیامدهای نهایی این رویداد هنوز مشخص نیست و به بررسی و تحلیل بیشتری نیاز دارد.

ارائه خدمات پرداخت با رمز ارزها توسط غول های فناوری 

شرکت های فناوری بزرگ و مشهور مانند اپل، گوگل و آمازون سعی می کنند تا خدمات پرداخت جدیدی را با استفاده از رمز ارزها مانند بیت کوین و اتریوم ارائه دهند که این خبر باعث رشد قیمت ارزهای دیجیتال می شود. این شرکت ها با هدف افزایش سهام بازار و جذب کاربران جدید، تمرکز خود را بر تسهیل پرداخت های مبتنی بر رمز ارزها گذاشته اند. تحلیلگران معقتد هستند که این اقدام می تواند به گسترش استفاده از رمز ارزها در معاملات روزمره کمک کند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 1403/03/30

همانطور که در تصویر پایین نیز می بینید، در تایم هفتگی کندلی که تشکیل شده، یک کندل نزولی نسبتا خوبی بوده و ریجکتی که ما هفته قبل از ناحیه 72 هزار دلار تجربه کردیم را تا حدودی تکمیل کرده و می تواند که این حرکت اصلاحی را همچنان به سمت پایین ادامه دهد. نکته ای وجود دارد این است که کندلی که ما هفته قبل داشتیم، دو تا کندل هفته قبلی خودش را به طور کامل اینگالف کرده و یک حرکت نزولی را رقم زده است. این هفته نیز می توانیم یک حرکت نزولی شارپی را تا حدود 64 هزار دلار انجام دهیم و حتی به ناحیه 62 هزار دلار نیز برسیم.

خیلی از افراد این ساختاری که اینجا شکل گرفته را به عنوان یک سقف دوقلو در نظر می گیرند که در واقع اگر ما همین ساختار را در نظر بگیریم، با توجه به شکسته شدن خط گردنی که داشته، می توانیم انتظار داشته باشیم که به اندازه همین ساختاری که برای ما شکل داده از محدوده 72 هزار دلار تا این محدوده که تقریبا 6.5 درصد ریزش است، یک حرکتی را از اینجا رقم بزند که در صورت انجام این حرکت 6.5 درصدی می توانیم سطح 63 هزار دلار را برای خودمان ببینیم. قیمت بیت کوین اکنون 65400 دلار است که سعی می کند تا از مقاومت فعلی خود عبور کند.
علاوه بر آن، محدوده 65500 یک ناحیه حمایتی مهم بوده که در حال حاضر شکست اتفاق افتاده و به عنوان یک ناحیه مقاومتی مهم در نظر گرفته می شود. اگر قیمت بیت کوین در زیر این ناحیه تثبیتی را انجام دهد، می توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت به اعداد پایین تر نیز خواهد رسید. 

!! همه دوره های ارزسنج را یکجا در اختیار داشته باشید !!

دوره جامع ارز دیجیتال (جادوی رمز ارزها)

20 دوره کامل در یک دوره
از ابتدایی ترین مفاهیم تا تخصصی ترین موضوعات
بیش از 130 ساعت آموزش ویدیویی در قالب 250 جلسه
برای شرکت در این دوره آموزش از لینک زیر اقدام کنید.