اطلاع از اعلانات و تخفیف ها

اگر میخواهید از تخفیف ها و اعلانات ما در لحظه با خبر شوید گزینه بله و سپس گزینه Allow را کلیک کنید.

prompt icon

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (1401/05/13)


"بجای خواندن مقاله به آن گوش دهید"

پادکست صوتی "تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (1401/05/13)"


 • 00:05 1401-05-18
 • زمان مطالعه: 64 دقیقه

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال(1401/05/13)

همراهان عزیز آکادمی ارزسنج این بار هم با یکی دیگه از ویدیو و مقاله های تحلیل هفتگی در خدمت شما هستیم، دعوت میکنیم که در ادامه با ما همراه باشین تا به بررسی بازار های مالی و ارز دیجیتال بپردازیم.
در هفته گذشته نرخ بهره ای که اعلام شد برابر با فورکست ها یعنی عدد 2.5 درصد بود . بیانیه ی FOMC هم منتشر شد که در ادامه به طور مختصر به توضیح این بیانیه هم خواهیم پرداخت.

ادامه افزایش نرخ بهره 


 تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال
در هفته گذشته با توجه به اینکه نرخ بهره افزایشی بوده ولی با اینهمه مارکت ریزش قابل توجهی نداشته و این رو هم ما در هفته قبل پیش بینی کرده بودیم و گفتیم که اگر میزان واقعی نرخ بهره برابر با 2.5 درصد باشه میتونه نشون دهنده ی این باشه که بازار احتمالا انتظار نرمش بیشتر از طرف فدرال رزرو رو داره و همین طور احتمال داره که یک بازار نوسانی رو در کانال بیت کوین داشته باشیم. اما این سوال پیش میاد که آیا نظر و عقیده های افرادی که به این شکل انتظار از بازار دارن و بر این عقیده هستن درست هست و فدرال رزرو داره سیاست های انقباضی خودش رو نرم تر میکنه ؟ در جواب باید بگیم که در مورد این موضوع باید بیشتر تفکر و بررسی بشه. هدف فدرال رزرو در این اوضاع اقتصادی همواره بر این بوده که به نرخ تورم 2% برسه و حتی اگر در این صورت  اوضاع بیکاری و اشتغال هم تا حدودی مشکلی داشته باشن اون رو طبیعی میدونن و برای اینکه به نرخ تورم مورد نظرشون برسن افزایش نرخ بهره رو ادامه میدن پس باید منتظر ریسک های احتمالی بازار باشیم و باید به بازار زمان داد تا به یک نتیجه مطلوب برسه و جهت خودش رو تعیین بکنه.

بیانیه ی FOMC


تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال 


طبق بیانیه ی FOMC در هفته گذشته که اعلام کردن که نرخ تورم بالا هست و برای رسیدن به نرخ 2 درصد همچنان در حال تلاش هستند تا با بالا نگه داشتن درصد اشتغال  و در عین حال رسیدن به تورم 2 درصد به هدف برسن تا از رکود جلوگیری کنن که این کار هم با اقدامات انقباضی و کنترل و بالانس عرضه و تقاضا و ... هست.
 
آقای پاول هم در کنفرانس خبری که FOMCداشت اعلام کرد که اقتصاد آمریکا تحمل لازم رو داره و خیلی مهم هست که تورم کاهش پیدا بکنه و به ادامه دار بودن رشد دستمزدها هم اشاره کردن و نرخ بیکاری هم پایین هست و این وضعیت خوب بازار رو نشون میده و اشاره کرد که تقاضا قدرت گرته و قوی میمونه، البته برای اینکه از توضیحات بیشتر در این باره  و حتی اطلاع از سخنان رییس سابق فدرال رزرو توصیه میکنیم ویدیوی تحلیل هفتگی رو ببینین.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال


همچنین در تحلیل هفتگی این هفته در مورد بحران های مالی و اوضاع اقتصادی چین و میزان افزایش نرخ بهره در استرالیا و دلایل افزایش این میزان و اینکه نرخ تورم در ناحیه ی یورو چرا به 8.9% رسیده و آلمان چه نقشی در این افزایش داشته صحبت کردیم وموردبررسی قرار داردیم که پیشنهاد میکنیم حتما این ویدیو رو مشاهده کنین.
در ویدیوی تحلیل هفتگی شما می تونین در مورد شاخص های آن چین اطلاعات خوبی بدست بیارین و همچنین تحلیل ارز های دیجیتال و مهمتر از همه تحلیل بیت کوین روی نمودار ها هم از مباحث موجود در ویدیوی تحلیل هفتگی هست پس تماشای این ویدیو خیلی مهمه و به هیچ وجه از دستش ندین.
 


تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال(1401/05/06)

با یکی دیگه از تحلیل های هفتگی ارز های دیجیتال این بار هم در خدمت شما هستیم در تحلیل این هفته  ابتدا درباره اخبار اقتصادی مهم در مورد رمز ارز ها و سپس در مورد تحلیل دیتا های آن چین و تحلیل قیمتی بیت کوین و یک سری شاخص های مهم با شما گفتگو خواهیم کرد با ما همراه باشید.

داده های اقتصادی جهان

کشمکش های اقتصادی دنیا با روش کنترل از سمت تقاضا اقتصاد دانان و دولتها رو به چالش کشیده که بتونن تشخیص بدن که این سیاست های انقباضی که در جهت کاهش تورم هست آیا میتونه باعث کشیده شدن اقتصاد به سمت رکود بشه؟ و یا اینکه این سیاست های انقباضی سخت گیرانه تا کی باید ادامه پیدا بکنه و چه زمانی میتونه این سیاست ها شروع به نرمش بکنه و برای تشخیص نقاط برگشت بازار های مالی مثل کریپتو منتظر از بین رفتن داده های تورمی و کاهش سیاست های انقباضی بدون ورود به فاز رکود قطعی هستن، بعضی از اقتصاد دان ها هم به دیتا های منفی مثل PMI اشاره دارن و احتمالات رکود رو قوی تر میدونن و البته باید این نکته رو هم بگیم که رکود باعث ریسک گریزی سرمایه گذاران میشه.

بعضی از اقتصاد دان ها هم داده های مثبت مثل شاخص های اشتغال رو عنوان میکنن و اعتقاد دارن هنوز رکودی اتفاق نیوفتاده و یا اینکه احتمالش هم کمه که البته نظر خود فد که کنترل کننده سیاست های انقباضی هست اینه که بدون اینکه رکود اتفاق بیوفته نرخ تورم روی 2% هست.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال(1401/05/06)

هفته گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی خانم جانت یلیین وزیر خزانه داری آمریکا اظهار کردن که رشد اقتصادی امریکا کند شده و حتی از احتمال ریسک رکود صحبت کرده ولی این رو هم گفته که هنوز کشور وارد رکود نشده.
از طرف تقاضا هم فدرال رزرو کنترل نرخ بهره رو بدست داره تا بتونه نرخ تورم رو کنترل بکنه و از جهت عرضه هم سعی کردن که اقداماتی رو برای حل و فصل مشکلات مربوط به تامین سوخت و انرژی انجام بدن. این موضوعات باعث شد تا تقاضا برای ارزهای دیجیتال نیز کم شود و خرید تتر و خرید بیتکوین نیز تحت تاثیر اخبار قرار بگیرد.
امریکا فروش ذخایر استراتژیک مثل نفت رو هم داشت که این اقدام برای کاهش قیمت اتفاق افتاده و وزیر خزانه داری امریکا باز هم این کار ها رو مثبت و موثر دونسته که در اینجا توصیه می کنیم برای اینکه اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشین ویدیوی تحلیل هفتگی رو حتما ببینین.

 تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال(1401/05/06)

اما در ناحیه اروپا مشکلات انرژی همچنان به قوت خودش باقی هست و طرح هایی مثل کاهش مصرف گاز در زمستان و خرید نفت از نیجریه رو توی اقدامات آتی خودشون دارن و هفته گذشته هم در اخبار بود که احتمال افزایش نرخ بهره اروپا وجود داره و بین 25 تا 50 واحد پایه پیش بینی میشد که در 21 جولای تا 50 واحد پایه نرخ تورم رو بالا برد تا به نرخ تورم 2% برسه و اعلام شد که این روند تا زمان رسیدن نرخ تورم به 2% ادامه خواهد داشت و در سخنرانی هاشون حمله روسیه به اوکراین رو مانع رشد اقتصادی دونستن و اشاره کردن به محدودیت های زنجیره تامین که باعث میشه هزینه ها بالاتر بره و به طور کلی این مسایل باعث غلبه ی ترس و بد بینی در کسب و کار ها در اروپا و مخصوصا درآلمان شده.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال(1401/05/06)

از طرف زنجیره تامین و عرضه، افزایش دوباره نرخ مبتلایان به کرونا و روند رو به رشد این ویروس و احتمال کنترل و قرنتینه در چین میتونه زنجیره تامین رو دچار مشکل و محدودیت بکنه و حتی روند رو به رشد بیماری آبله میمونی هم بهداشت جهانی رو با نگرانی هایی روبرو کرده، اما یک قدم مثبت برای زنجیره تامین توافق روسیه اوکراین و ترکیه بر سر انتقال غلات اوکراین از طریق دریای سیاه بوده که این توافق میتونه در قیمت غذا و منابع غذایی تاثیر گذار باشه البته این قضیه برای کشور ما کمی فرق داره.

بازار ارز های دیجیتال

در دیتا های کریپتو، شاخص ترس و طمع در حال حاضر روی عدد 28 هست و این عدد نشون دهنده غلبه احساسات ترس در بازار هست. در مورد بیت کوین هم گزارش هایی منتشر شده که شرکت تسلا 75% از بیت کوین های خودش رو به ارزش 936 میلیون دلار فروخته و در حالی که این گزارش خیلی ها رو با ابهاماتی روبرو کرده بود، ایلان ماسک اعلام کرد که در آینده احتمالا تعداد دارایی های بیت کوین مون رو افزایش خواهیم داد اما با این حال هیچ دوج کوینی رو هم نفروخته و در گزارشی هم اعلام شده بود که شرکتهای بزرگی مثل تسلا، مایکرو استراتژی و... در این ریزش های اخیر بیت کوین در مجموع 5 میلیلارد دلار ضرر کردن و قیمت بیت کوین هم از محدوده 24 هزار دلار به محدوده قیمت 21 هزار دلار ریزش پیدا کرده.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال(1401/05/06)

در رابطه با شبکه اتریوم هم اگه اخبارش رو دنبال کرده باشین میدونین که قراره براش یک مرج اتفاق بیوفته و در تاریخ 19 سپتامبر قرار هست این اتفاق بیوفته و با توجه به نزدیک شدن به تاریخ مرج اتیوم به میزان اتریوم های قفل شده در شبکه اتریوم داره اضافه میشه و از مرز 13 میلیارد دلار عبور کرده.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال(1401/05/06)

در ادامه برای تحلیل دیتاهای آن چینی و توضیحات بیشتر در این مورد توصیه میکنیم که ویدیوی تحلیل هفتگی رو حتما مشاهده کنید تا اطلاعات بیشتر و مفید تری بدست بیارید.

 


منبع : federalreserve.gov


تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال(1401/04/30)


در تحلیل هفتگی این هفته قصد داریم که بازارهای مالی و بازار ارز های دیجیتال رو بررسی کنیم و بعد از اون به تحلیل دیتا های آن چین می پردازیم.

در هفته گذشته مشکلات تورمی باعث شده بود تا اکثر روئسای بانک های مرکزی علت این مشکلات بوجود آمده رو به گردن زنجیره تامین و نواقص ناشی از اون می انداختند، اما در روزهای اخیر یک سویه های امیدی در بازار بوجود اومده که ممکنه فشار های تورمی که از طرف عرضه ایجاد شده بود کم بشه.

در روز 13 جولای که منتظر انتشار داده های تورمی بودیم که این داده ها نشان دهنده افزایش تورم بودن و عدد 9.1 درصدی سالانه رو نشون می داد و این نرخ تورم از سال 1981 تا به الان بی سابقه بوده و بیشترین افزایش تورم در بخش مسکن و بنزین و غذا بوده.

بعد از انتشار این آمار شاهد تقویت دلار بودیم که همین هم باعث ریزش در بازار های آسیایی شد و معامله گر ها حتی انتظار اقدامات تهاجمی تر فدرال رزرو رو هم داشتن و بعد از انتشار خبر انتظار می رفت که تا 100 واحد پایه هم نرخ بهره بالاتر بره.

https://ibnns.net/articles/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DA%98%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA

اما اتفاق عادی که باید می افتاد این بود که سرمایه گذاران سرمایه های خودشون رو از بازارهای ریسکی مثل بازار ارز های دیجیتال خارج میکردن و ریسک گریز میشدن ولی با این وجود و بر خلاف انتظار بازار ارز دیجیتال رشد داشت که حتی بیت کوین هم کندل های سبزی داشت.

برای این اتفاق هم دو دیدگاه یا سناریو وجود داره که به این صورت می تونیم تحلیل کنیم که یک سری افراد فومو می کنن و سریع سرمایه هاشون رو وارد بازار می کنن تا از رشد های آینده جا نمونن و فکر میکنن که احتمالا بازار به نقطه پیک نزدیک شده و داره صعودی میشه و خیلی ها حتی برای بلند مدت هم وارد سرمایه گذاری میشن.

در این مواقع توصیه می کنیم که هیچوقت نباید تک سناریو باشین و نظرات تحلیل گران متفاوت رو داشته باشین که اگر اتفاقی خلاف انتظار و پیش بینی شما افتاد غافلگیر نشین و متحمل ضرر نشین، پس باید سناریو های مختلفی رو برای خودتون چیده باشین.

در طی هفته گذشته به خاطر داده های مثبتی که بازار داشته و در ویدیوی هفته قبل هم به اون ها اشاره کردیم ذهن ها احتمال رکود رو دور میدونن و عده ای به این اعتقاد دارن که احتمال ریزش کم هست و میتونیم در اثبات این ادعا افزایش بیت کوین و بازار ارز های دیجیتال و حتی نفوذ به سطح مقاومت ها رو هم اشاره کنیم.

اما موضوعی که وجود داره اینه که داده های اقتصادی ضد و نقیض هستن و بعضی هاشون نشان دهنده بهبود اوضاع هستن و احتمال نرم تر شدن سیست های فدرال رزرو رو بالا میبرن و بعضیا شون هم احتمال سخت تر کردن سیاستهای انقباضی فد رو میگن، اما به هر حال طبق گفته های قبلی مون ما باید به دنبال نقطه پیک تورم باشیم که از اون نقطه بازار برمیگرده و روند بهبودی به خودش میگیره.

https://ibnns.net/articles/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DA%98%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA

برای اینکه سناریوی دوم رو بگیم باید به مفهوم تله گاوی یا Bull Trapاشاره کنیم که در واقع برگشت بیت کوین به سطوح پایین تر رو تقویت می کنه، وقتی که مهمترین داده های اقتصادی در دنیا نشان از ریزش بازار داره ولی برعکس حرکت های صعودی میکنه احتمال اینکه این صعود پایدار نباشه وجود داره و با دوتا حرکت فاندامنتالی بازار میتونه این اتفاق بیوفته و شاهد ریزش ناگهانی باشیم و این هم نتیجه ی اقدامات بازار ساز ها و یا گاو های بازار هست که تله ایجاد میکنند، توصیه میکنیم برای اینکه اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشین و همینطور برای دیدن تحلیل داده های آن چین و تکنیکال هفته گذشته حتما ویدیو رو مشاهده کنین.
 


تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (1401/04/23)


با یک ویدیوی تحلیل هفتگی دیگه این بار هم در خدمت شما هستیم و قصد داریم در این ویدیو به تحلیل اوضاع اقتصادی بازار بپردازیم و اوضاع داده های آنچین رو بررسی کنیم و همچنین قیمت بیت کوین و بعضی از شاخص ها رو روی چارت بررسی می کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشین.

اگر ویدیو های هفته های گذشته رو دیده باشین حتما متوجه شدین که اقتصاد در تمام دنیا یک حالت پیچیده ای به خودش گرفته در بعضی کشورها صحبت از رکود و احتمال وقوع اون هست و بانک های مرکزی هم انقباضی عمل میکنن و سعی بر این دارن که بتونن تورم رو تا 2 درصد پایین بیارن، از طرفی هم مشکل در زنجیره تامین باعث بهم خوردن تعادل در عرضه شده و به خاطر اینکه بانکهای مرکزی توانایی مقابله با عرضه کنندگان رو نداشتن مجبور شدن سیاست های انقباضی رو از سمت تقاضا بیشتر کنن تا بتونن تعادل رو برقرار کنن و تورم رو کنترل کنن. البته برای اینکه توضیحات مفید و مفصل تری در باره ای تحلیل از زبان کارشناس آکادمی ارزسنج بشنوید پیشنهاد می کنیم ویدیوی تحلیل هفتگی رو مشاهده کنین.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (1401/04/23)

در هفته ای که گذشت دیتاهای nfp منتشر شد که این دیتاها اوضاع خوب اشتغال رو نشان می دادن. اما این سوال پیش میاد که این داده های خوب که منتشر شدن می تونن باعث بشن که مارکت به حالت قبل برگرده؟ 
در جواب باید بگیم که احتمال اینکه مارکت به حالت قبل برگرده زوده و وقتی تورم واقعا پیک داشته باشه می شه گفت که بازار های مالی و بازار ارز های دیجیتال می تونن رشد داشته باشن و نمشه گفت با یکی دو تا عامل مثبت در بازار عامل ترس از بین بره ، باید عامل اصلی تمام این پیچیدگی هایی که اتفاق افتاده رو پیدا بکنیم و باید گفت که سیاست های انقباضی شدید بانک مرکزی امریکا و دولتها بود که در جهت کنترل تورم داشتن و همینطور افزایش نرخ بهره ها برای جمع کردن نقدینگی برای کاهش تقاضا و کاهش تورم باعث این مساله شده .

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (1401/04/23)

بیت کوین

بیت کوین در منطقه ای قرار گرفته که همچنان ارزشمندی خودش رو از نظر دیتاهای تکنیکالی و آن چین داره و اگه اطلاعات خوبی برای بازار به لحاظ اقتصادی داشته باشیم اون نقطه میشه نقطه برگشت بیت کوین و به نقطه برگشت تورم اگر برسیم تقاضا برای ارز های دیجیتال اتفاق میوفته و رشد بازار رو میتونیم انتظار داشته باشیم.

مشکل عرضه و زنجیره تامین به علت جنگ اوکراین و روسیه و محدودیت های کرونایی برای چین دو مشکلی هستن که اگر برطرف بشن میشه به بهبود اوضاع مارکت امیدوار تر شد. به طور خلاصه باید بگیم که تلاش بانک های مرکزی مهار تورم حتی به قیمت کاهش رشد اقتصادی هست پس خیلی نباید به بازگشت پرقدرت این بازار ها امید وار باشیم

از نظر احساسات بازار هم یک سری داده هایی رو داشتیم که انتظار افزایش نرخ بهره برای آمریکا رو برای بعد از سال 2023کاهش پیدا کرده و این احساسات نشون میده که احتمال افزایش نرخ بهره کم شده و همین طور انتظار بازار این هست که در سال 2023 افزایش نرخ بهره وجود نداشته باشه. بهتر هست برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مورد ویدیوی تحلیل هفتگی رو از دست ندین.

بانک مرکزی اروپا

طبق گزارش هایی که هفته گذشته منتشر شده نشان میده که احتمال افزایش نرخ بهره بالاتر از 0.25 درصد وجود داره و اعضای ECB تقریبا همه شون هم نظر هستن که فشار تورمی زیاد هست که مقصر اصلی این قضیه رو بخش عرضه میدونن.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (1401/04/23)
برای اینکه در مورد جلسه گذشته ی فدرال رزرو با خبر بشین و اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چه زمانی بازار میتونه برگشت داشته باشه و همچنین تحلیل ارز های دیجیتال روی چارت ها و داده های آن چین ویدیو رو مشاهده کنین. 
 


تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (1401/04/16)

با یکی دیگه از ویدیو های تحلیل هفتگی این بار هم در خدمتتون هستیم با تحلیل بازار های مالی و ارز های دیجیتال تا ببینیم در هفته ای که گذشت چه اتفاقاتی افتاده و چه اتفاقاتی ممکنه در هفته آینده پیش رو داشته باشیم، با ما همراه باشین.

 

در هفته ای که گذشت دو نفر از اعضای فدرال رزرو صحبتهایی در مورد کاهش تورم داشتن و به ادامه مسیری که بوجود اومده تاکید داشتن، و همچنین ذکر کردن که امسال انتظار آهسته تر شدن رشد اقتصادی رو دارن و گفتن که رکود بوجود نمیاد ولی احتمال بیکاری بیشتر رو داریم همچنین ممکنه نرخ بیکاری از این که هست کمی بالاتر بره. از افزایش 75 درصدی نرخ بهره هم حمایت کردن و بر سیاست های انقباضی تاکید داشتن. در ویدیوی تحلیل هفتگی می تونین این موضوع رو با جزئیات بیشتری دنبال کنین.

اروپا

بانک مرکزی اروپا در مورد کنترل تورم و افزایش نرخ بهره اظهارات تهاجمی تری داشته و ترس از رکود رو افزایش داده، اروپا در تصمیماتش دنبال نرمال سازی اقتصاد هست و احتمال رکود رو پایین میدونه و اعلام میکنه که تورم رو طوری کنترل میکنه که وارد رکود نشه، و یک سری گفتگو ها در مورد مشکلات عرضه، جنگ و تحریم روسیه و این قبیل مسایل هم بوده که در ویدیوی تحلیل هفتگی به اونها اشاره شده حتما ویدیو رو ببینید و توضیحات بیشتر و کامل تر رو دریافت کنین.

چین

با توجه به اینکه مشکلات چین در مورد قرنطینه و بحث کرونا حل شده، در مورد قیمت عرضه مواد اولیه و مواد غذایی کمی کاهش داشته و حتی نفت و گاز و منابع طبیعی هم کاهش قیمتی داشتن که همین تونسته انتظارات تورمی رو کاهش بده و انتظار مارکت با توجه به داده ها و اعداد و ارقام افزایش از نرخ بهره رو کاهش بده و حتی بازده اوراق بهادار کم شده و ارزش طلا هم کمی پایین تر اومده، که از این نظر اگر بررسی بشه شاید بعضی ها رو به این نتیجه برسونه که به اون پیک تورم که در تحلیل های هفته های پیش هم در موردش صحبت کردیم رسیدیم یا داریم میرسیم اما برای اینکه نظر و تحلیل کارشناس آکادمی ارزسنج رو در این مورد بشنوید حتما ویدیوی تحلیل هفتگی رو مشاهده کنید.

بازار های مالی

بخاطر افزایش نرخ بهره و اینکه ممکنه بازار به طرف رکود بره سرمایه گذاران ریسک گذیر شدن، اما برای غلبه بر اون جو ریسک گذیری در سرمایه گذار ها و معامله گر ها بازار سهام آمریکا ریزشی در این هفته داشته و دلار آمریکا هم دوباره تقویت شد 

در بازار های آسیایی هم خروج بی سابقه سرمایه داران رو داشتیم که بطور کلی تورم بالا و اقدامات تهاجمی که بانک های مرکزی برای کنترل تورم پیش گرفتن و برنگشتن کامل زنجیره تامین به وضعیت مناسب اولیه و مواردی از این قبیل باعث شده چشم انداز رشد اقتصادی در جهان قطعی نباشه و سرمایه گذاران ترجیح میدن سرمایه هاشون رو از بازار های ریسکی خارج بکنن و این چشم انداز مناسبی برای بازار ارز های دیجیتال یا بازار سهام نداشته باشه.  

با وجود اینکه فدرال رزرو موضوع رکود رو مدام رد میکنه موسسه تحقیقاتی nomura در گزارشی ورود اقتصاد های بزرگ در 12 ماه آینده به تورم رو اعلام کرده و علتش رو گفته که افزایش هزینه های زندگی هست اما این اقتصاد ها همچنان این موضوع رو رد میکنن و اصرار دارن که با رکود مقابله می کنن .

آلمان و استرالیا 

آلمان برای اولین بار در سه دهه گذشته با کسری بودجه 1 میلیارد دلاری مواجه شده و افزایش هزینه های واردات و کاهش تقاضا باعث این کسری بودجه شده که اقتصاد این کشور رو ریسکی میکنه.

رییس بانک مرکزی استرالیا هم اعلام کرده که نرخ بهره رو تا 50 واحد پایه نرخ بهره رو میخواد برای مقابله با تورم افزایش بده.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد بازار ارز های دیجیتال و تحلیل داده های آنچین و همچنین تحلیل تکنیکال روی نمودار بهتر هست که ویدیوی تحلیل هفتگی رو مشاهده کنین تا اطلاعات مفیدی رو بتونین کسب کنین.


تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال(1401/04/7)

یک هفته دیگه رو هم پشت سر گذاشتیم و در این هفته هم یک سری اتفاقاتی در دنیای ارز های دیجیتال روی داد که ما هم در این مقاله و ویدیو میخواهیم در مورد بازار ارز های دیجیتال و یک سری اخبار اقتصادی مهم و تاثیر گذار در جهان بحث خواهیم کرد و همچنین دیتا های آنچین رو براتون ارائه می کنیم و در انتهای ویدیو بیت کوین و قیمت این ارز دیجیتال رو در ویدیو بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

جلسه هفته ی گذشته ی فدرال رزرو

جلسه هفته ی گذشته ی فدرال رزرو

در هفته گذشته اقای پاول رییس فدرال رزرو یک سخنرانی داشت که در این سخنرانی گفت که سیاست های اقتصادی رو متناسب با تغییرات سریع اقتصادی سازگار میکنن، در این سخنرانی باز هم به محدودیت های زنجیره تامین اشاره کرده و گفته به خاطر جنگ روسیه و اوکراین وضعیت تورم بدتر شده و همچنین قرنطینه چین رو هم یکی از عوامل مختل کننده زنجیره تامین بیان میکنن و اشاره کرده که ما بیشتر رو کاهش تورم تا 2 درصد تمرکز داریم و همچنین در صحبتهاش هم از سرعت اجرای سیاست های انقباضی ابراز رضایت کرده و گفته که اقدامات آتی به دیتاهای بوجود آمده در اون زمان بستگی خواهد داشت و ما همچنین تعهدمون رو به کنترل تورم داریم و اظهار کرده که سیاست های انقباضی قیمت مواد غذایی و بنزین رو کم نمی کنه و در ادامه سخنانش به لزوم افزایش نرخ بهره اشاره کرد.
اما آقای پاول در بخشی از سخنرانی خودش به ضرورت قانون گذاری در دارایی های دیجیتال پرداخت و اشاره کرده که دارایی های دیجیتال به قوانین بهتری نیاز دارن مخصوصا به استیبل کوین ها اشاره کرده و گفته باید قوانین بهتری داشت باشن.
همچنین در مورد افزایش 1 درصدی نرخ بهره هم اشاره به این داشت که همه ی گزینه ها روی میز هست و هیچ عملی دور از انتظار نیست.

اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا

و در هفته گذشته خانم لاگارد هم سخنرانی داشتن که در مورد چالش سیاست های پولی بود و اشاره کرده که در ناحیه یورو تورم اعداد بالای رو داره تجربه می کنه که باید یک واکنش سریع و محکمی در مقابل این افزایش تورم داشته باشیمو همچنین به شوک در بخش عرضه اشاره کرده و گفته که ممکنه این موضوع کمی طولانی تر از حد انتظار باشه و احتمال افزایش 0.25 درصدی در ماه جولای هم وجود داره

آمریکا

در بازار مسکن در امریکا هم شاد کاهش قیمت در بخش مسکن بودیم و اینطور به نظر میاد که افزایش نرخ بهره باعث ارام تر شدن بعضی از بازار ها شده و طبق آمار شاخص اعتماد مصرف کننده از پیش بینی ها کمتر بوده که همین می تونه باعث کمتر شدن ارزش دلار بشه پیشنهاد میکنیم برای اینکه از جزییات بیشتری باخبر بشین حتما ویدیوی تحلیل هفتگی رو ببینین.

بازار ارز های دیجیتال

بازار ارز های دیجیتال

در بازار ارز های دیجیتال در هفته گذشته معاملات در صرافی های غیر متمرکز شدیدا ریزش داشته و در این بین صرافی بالانسر بوده که نسبتا رشد داشته ، شما می تونین در ویدیو ببینین که کدوم صرافی ها افت یا رشد داشتن

بیت کوین 

بیت کوین هم در هفته گذشته همچنان در ناحیه 20000 دلار قرار داشته ولی به خاطر بهبود دامیننس بیت کوین و تتر بازار آلت کوین ها یک اصلاحی رو داشتن و باید بگیم که به خاطر ریزش ها دامیننس استبل کوین ها رشد خوبی داشته.

استیبل کوین ها

استیبل کوین ها

اتفاق خوبی هم که در بازار استیبل کوین ها داره میوفته برای ارز USDC هست و در حال افزایش سهم خودش از این بازار هست و در رده دوم استیبل کوین ها هست و در حال تلاش برای گرفتن جایگاه تتر هست. باید بگیم استبل کوین های الگوریتمی مانند ترا خیلی حال خوبی ندارن اما دو ارز USDT و USDC دو استیبل کوین قدرتمند در دنیا هستن.

کاردانو 

در هفته گذشته کاردانو یک بد قولی برای کاربرانش بخاطر تاریخ ایجاد فورکش رو داشته اما قرار هست پلتفرم آدا استیک رو راه اندازی بکنه که داخل اون سپرده گذاری انجام بشه اما به دلیل بدقولی که انجام داده کمی طرفدارانش تمایل کمتری نشون میدن در این زمینه.

اتریوم

اتریوم

در هفته گذشته حجم تراکنش های اتریوم به پایین ترین حد خودش در 17 ماه گذشته رسیده که هم تقاضا برای اتریوم کمتر شده و از طرف دیگه هولدر ها تمایلی به خرج کردنش ندارن.
همکاری کریستیانو رونالدو با صرافی بایننس در رابطه با NFT ها هم سرو صدای زیادی کرده و باید منتظر بمونیم تا ببینیم که خود رونالدو در این باره چی میگه.
در مورد داده های آن چین و تحلیل ارز های دیجیتال روی نمودارها میتونین ادامه ویدیو رو تماشا کنین.
 


 1401/04/2تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال

در تحلیل هفتگی این هفته با وقایعی که در هفته اخیر اتفاق افتاده در خدمتتون هستیم و قصد داریم که مباحثی رو در مورد اقتصاد کلان خدمتتون ارائه بدیم و بعد از اون یک سری اخبار مربوط به ارز های دیجیتال و در نهایت تحلیل داده های آنچین و تحلیل قیمت روی چارت رو خدمتتون ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.
شاید بشه گفت از نظر اقتصادی در پیچیده ترین و غیر عادی ترین حالت در 40 سال اخیر بسر می بریم و از نظر اقتصاد کلان و اقتصاد جهانی بحران ایجاد شده توسط کرونا و جنگ روسیه و اوکراین باعث بی ثبات شدن اوضاع اقتصادی شده و گرانی ها و تورم بی سابقه و تلاش های بانک مرکزی برای افزایش نرخ بهره باعث شده که بسیاری از کارشناسان اقتصادی از احتمال وقوع رکود و یا رکود تورمی صحبت بکنن. 

امریکا

باتوجه به اینکه نبود تعادل بین عرضه و تقاضا باعث تورم میشه و عرضه هم بخش مهمی از تورم کنونی در جهان رو باعث هست که از طرف چین و اوکراین و روسیه و این قبیل کشور ها هست که عرضه کم مواد اولیه و مواد مورد نیاز در جهان باعث این مشکلات شدن و کشورهای دیگه مثل آمریکا برای کنترل چنین حالتی دست به بالا بردن نرخ بهره کردن تا رکود رو کنترل کنن.

تحلیل هفتگی ارز های دیجیتالبازار های مالی هم در هفته گذشته با توجه به همین تورم و ادامه این روند، شاهد ریزش بازار بودیم و داده های تورمی رشد کردن و رشد شاخص دلار و احتمال بالا رفتن بیشتر نرخ بهره، در روزهای اخیر باعث ریزش بازار شده و در نهایت همین ماجرا ادامه داشت تا اینکه در چهارشنبه هفته گذشته فدرال رزرو باز هم نرخ بهره رو افزایش داد و البته از صحبتاشون معلوم بود میخوان همین میزان افزایش رو در ماه جولای هم داشته باشن و با این اوصاف می تونیم بگیم که احتمالا نرخ بهره به 3 درصد هم میتونه برسه و همچنان دلار بتونه قدرت خودش رو در بازار حفظ کنه که در واقع به ضرر اونهایی هست که با دلار دارن معامله میشن. البته توجه به این نکته هم مهمه که این موضوع افزایش نرخ بهره و قدرت دلار می تونه در مواردی هم خودش باعث رکود بشه. در کل باید بگیم که اونطوری که از صحبتها معلومه احتمال اینکه همچنان اصرار بر بالا بردن نرخ تورم داشته باشن زیاد هست. برای اطلاع از جزییات و توضیحات بیشتر در این مورد حتما ویدیو رو ببینین.

انگلیس

انگلیس

 

یک روز بعد از افزایش نرخ بهره توسط امریکا انگلیس هم یک افزایش 0.25 نرخ بهره رو داشت و همچنین سیاست های انقباضی رو در پیش گرفته و البته با یک سری سیاست های تهاجمی بیشتری میخواد ظاهر بشه و BOEیا همون بانک مرکزی انگلیس وقتی این اقدامات رو انجام داد پوند انگلیس تقویت شد و میشه گفت از اول کرونا تا الان پوند انگلیس به این اندازه تقویت نشده بود.

اروپا

اروپا

 

اوضاع و احوال اروپا هم  همانطور که در تحلیل هتگی قبل هم گفتیم اوضاع شدیدا تورمی هست و ECB هم اعلام کرده در ماه جولای یه افزایش 0.25 درصدی رو خواهد داشت و اعلام کرده اگر اوضاع بهتر نشه باز هم بیشتر جلو میرن در سیاست های انقباضی، و یکی از اعضا هم گفته که چند مرحله افزایش نیم درصدی خواهند داشت که تا اوایل سال 2023 به 2 درصد میرسه که این مقدار واقعا برای اتحادیه اروپا زیاد هست.

بازار های مالی و ارز دیجیتال 

 

برا اساس آنچه که شاهدیم و در حال وقوع هست بانک های مرکزی سیاست های انقباضی و افزایشنرخ تورم رو همچنان دارن ادامه میدن و به همین دلیل بازار های مالی اوضاع خوبی ندارن و بازار ارز های دیجیتال هم در این اوضاع شرایط سختی دارن و افراد فعال در این حوزه منتظر پیک تورم هستن و انتظار دارن تا این تورم از یک جایی برگرده و سیاست های انقباضی کمی ملایم تر بشن و یا کلا برداشته بشه تا برای ورود و سرمایه گذاری در این بازار اوضاع مساعد تر بشه.

بازار های مالی و ارز دیجیتال 


جلسه ی امشب فدرال رزرو هم بیشتر در مورد اقدامات فد برای کنترل تورم و چشم اندزهای فد برگزار میشه و بخشی از این جلسه هم مربوط به بیانیه ای از قبل اماده شده هست و بخشی هم مربوط به پرسش و پاسخ هست که باید ببینیم که چه سوالاتی مطرح میشه و چه تاثیراتی در بازار خواهد داشت.
شاخص ترس و طمع در بازار ارز های دیجیتال هم می بینیم که بعد از مدتها 2 رقمی شده همانطور که میدونین در روزهای گذشته شاهد ترس زیادی بودیم و شاخص عدد خوبی رو نشون نمی داد حتی اعدادی که این شاخص تا بحال به خودش ندیده بود.


برای دیدن تحلیل ارز های دیجیتال بیت کوین روی نمودار و همچنین کاردانو و توضیحاتی در مورد هارد فورک این ارز دیجیتال و رشد عجیب و غریب سلسیوس بعد از افت قیمت هاش، و در رابطه با اتریوم و مرج کردن اون حتما ویدیوی تحلیل هفتگی رو مشاهده کنین و از توضیحات بسیار مفید و ارزشمند کارشناس آکادمی ارز سنج بهره ببرین.
در ادامه ویدیو هم توضیحات و تحلیل های چارت های آنچین رو میتونین در ویدیو مشاهده کنین.
 


تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال هفته آخر خرداد 1401

در تحلیل هفتگی این هفته قصد داریم با شما در مورد بازار ارز های دیجیتال و بازار های مالی و اتفاقاتی که در هفته گذشته افتاده صحبت کنیم.

اینکه این هفته چه رخداد هایی در پیش رو خواهیم داشت تا بتونیم با داشتن اطلاعات مفید تصمیمات بهتری در معاملات خودمون بگیریم. در این ویدیو ابتدا دیتاهای اقتصادی و بعد از اون دیتاهای آن چین و در آخر هم روی چارت بررسی هایی خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

اوضاع اقتصادی در جهان و آمریکا 

اوضاع اقتصادی در جهان طوری شده که خیلی از اقتصاد دانان معتقدن که اقتصاد جهان به طرف رکود داره میره و حتی این رکود رو تا 2023 و 2024 ادامه دار می دونن. اما تا این جای کار همه منتظر این بودن که ببینن سیاست های انقباضی ملایم تر میشن ؟و اینکه افزایش نرخ تورم تاثیر مثبتی بر رکود داره یا نه ؟

در هفته ای که گذشت داده هایی منتشر شد که نشونی از کاهش روند افزایشی تورم نداشت و از طرفی مشکلات زنجیره تامین باز هم وجود داشت ولی کمی کمتر شده و بدنبال اون مشکلات در این زمینه نسبت به قبل کمتر شده و باعث شده امیدواری هایی بوجود بیاد که این رکود به وجود اومده کمی بهتر بشه.

شاخص قیمت تولید کننده آمریکا یا PPI عدد 0.8 درصد رو نشون میده که در مقایسه با قبل که 0.5 بود بیشتر شده و نرخ تورم سالانه امریکا هم بیشتر از قبل شده و نرخ تورم ماهانه ی پیش بینی هم تا 1 درصد گزارش شده که این ها نشان دهنده افزایش تورم هستن که این امار در سال های گذشته بی سابقه بوده.

براساس دیتا های منتشر شده توسط امریکا احتمال افزایش نرخ بهره در جلسه 15 ژوئن خیلی بالا رفته که قرار هست 75 واحد پایه برای افزایش نرخ پایه اقدام کنن. و از سال 1994 تا الان هیچوقت شاهد افزایش نرخ بهره تا این حد نبودیم که این مسلما به ضرر بازار های مالی میشه.
توصیه میکنیم ویدیوی تحلیل هفتگی رو مشاهده کنین تا اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست بیارین.

اروپا

 

در هفته ای که گذشت بانک مرکزی اروپا بیانیه ای داشت و اعلام کرد که تورم برا ی مدتی امکان داره افزایشی باشه و پیش بینی هایی هم برای تورم سالانه و تورم سالانه داشتند و این هم نشون داد که در کل انتظار بالایی دارن که تورم ادامه داشته باشه. و اعلام کردن که جنگ باعث تمامی این ابهامات اقتصادی شده وهمچنین از افزایش نرخ بهره در ماه جولای تا سپتامبر داشتن

استرالیا

در استرالیا هم وزنه سرمایه گذاری ها در زمینه اوراق بیشتر بوده و بازده اوراق قرضه استرالیا بعد  از 10 سال به بالاترین حد خودش رسیده و همچنان فشار تورمی حس میشه و با اینکه نرخ بهره رو85 صدم درصد بالا برده بودن اما باز هم در فشار برای افزایش بیشتر هستن و حتی بعضی کشور ها تا 80 واحد نرخ رو بالابردن 
به طور کلی شرایط طوری شده که دولت های بیشتر از 60 کشور تصمیم گرفتن سیاست  های انقباضی رو پیش بگیرن تا شاید تورم رو بتونن کنترل کنن چون اگه این رکود کنترل نشه ممکنه تا سالها ادامه پیداکنه.

بازار ارز های دیجیتال

بازار ارز های دیجیتال

در تحلیل هفتگی ما سعی میکنیم اخبار و رویداد های مهم رو براتون بازگو کنیم و برای پیگیری بیشتر و با جزییات، بهتر هست که در وبسایت آکادمی ارز سنج اخبار رویداد های به روز رو مطالعه کنین.
در هفته گذشته بیت کوین تا 20 هزار دلار ریزش داشت و حرکت سریع اون پس از شکست ناحیه حمایتی به سمت 20 هزار دلار بود، که بدنبال این ریزش رنگ بازار قرمز بود و حجم خیلی زیادی از معاملات هم لیکویید شده، در اینجا توصیه میکنیم برای توضیحات بیشتر به ویدیو مراجعه کنید.

ارز کاردانو هم در رابطه با راه اندازی آزمایشی موفق ماشین مجازی اتریوم به صورت موازی روی شبکه کاردانو داشتیم و این اتفاق مهم باعث شده که ابر هایی که روی شبکه اتریوم توسعه پیدا کردن رو ما بتونیم روی شبکه کاردانو انتقال بدیم که به این ترتیب کاردانو میتونه مشکلات شبکه های بلاک چین لایه اول رو حل بکنه بهتره که ادامه این مطلب رو در ویدیو تماشا کنین
در رابطه با ترون و اتفاقاتی که برای این ارز دیجیتال افتاده و خبر هایی در مورد لایت کوین و سایر ارز های دیجیتال و تحلیل داده های آنچین حتما ویدییوی تحلیل هفتگی رو مشاهده کنین.
 


تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال هفته سوم خرداد 1401


در تحلیل هفتگی این هفته وقایع و اتفاقاتی که در هفته گذشته بر اوضاع و احوال بازار و همچنین اوضاع بازار ارز های دیجیتال گذشته رو خدمت شما کاربران عزیز سایت آکادمی ارز سنج ارائه می کنیم با ما همراه باشین.

افزایش نرخ بهره

در هفته گذشته همچنان اقتصاد دانان در مورد افزایش نرخ بهره اختلافاتی دارن و بانک های مرکزی به این اعتقاد دارن که این افزایش نرخ بهره باید فعلا ادامه داشته باشه اما بیشتر به صورت ملایم این رو ادامه میدن تا رکود بوجود نیاد و تورمی که انتظار هست و در واقع تورم مورد هدف هست در جای خودش باقی بمونه و بعضی ها هم معتقدن که این دیدگاه در صورت ادامه و خروج از کنترل می تونه باعث بوجود اومدن رکود در دنیا بشه و این مساله اصلا برای رشد اقتصادی خوب نیست و همینطور برای بازار ارز های دیجیتال هم خوب نیست.

افزایش نرخ بهره

البته با وجود افزایش نرخ بهره داده های اشتغال در آمریکا حال و احوال خوبی داره و کاهش محسوسی در اون وجود نداره و نرخ بیکاری با 3.6 درصد همان عدد قبلی هست و داده های NFP یا اشتغال بخش غیر کشاورزی نشان دهنده این نیست که اتفاقات بدی در این بخش روی داده باشه.

عرضه و تقاضای مواد اولیه

در چین اما داده ها نشان دهنده کاهش رشد اقتصادی چین هست و این مساله هم باعث کاهش تقاضا برای مواد اولیه هست و این کاهش تقاضا هم در واقع باعث ایجاد تعادل در این بین میشه و از طرفی هم غرب در نظر داشته در عرضه هم یک سری دستکاری هایی انجام بده. فشارهایی هم کشور های غربی روی اوپک داشتن که اون هم با بیشتر شدن  مقدار عرضه نفت موافقت کرده تا تورم زیادی برکشور ها تحمیل نشه و قیمت ها بیشتر از این بالا نره، اما با این وجود این اقدامات باز هم به اندازه کافی موثر نبوده وقیمت نفت همچنان بالا هست.

عرضه و تقاضای مواد اولیه

خبر هایی هم حاکی از این هست که رییس جمهور آمریکا قصد سفر به عربستان برای افزایش عرضه نفت اقدامی بکنه تا تعادل رو بتونن ایجاد کنن.
شرکت سوییسی Vitol که بزرگترین تجارت کننده نفت در دنیا هست گفته شاید آمریکا چشم خودش رو بر روی تولید و یا تجارت و صادرات نفت ایران ببنده تا هم تورم کنترل بشه و هم بتونه انتخابات میان دوره ای خودش رو رد ماه نوامبر مدیریت کنه.

اروپا

اروپا همچنان انتظارات تورمی بالایی داره و نشون دهنده احتمال افزایش ببیشتر قیمت ها هست و بخش تولید در اون به علت ضعیف شدن تقاضاها روند نزولی رو شروع کرده

اروپا


استرالیا هم به بهانه تورم بیشتر نسبت به کشور های اروپایی 50 واحد نرخ بهره رو افزایش داد و طی بیانیه ای اعلام کرد که فاکتور های جهانی مانند کووید و جنگ و یا اشکال در زنجیره تامین باعث افزایش نرخ تورم شده اما عوامل داخلی هم نقش پررنگی در این افزایش تورم داشته. در امریکا هم اعلام شده که احتمال داره این تورم ها تا چند فصل ادامه داشته باشه اما بازار کار به خوبی پیش میره و جای نگرانی نداره.

آبله میمون

اخبار جسته و گریخته ای از آبله میمون در دنیا داره مخابره میشه که یک سری تلفاتی هم داشته، اما اینطور که به نظر میرسه نمی تونه به اندازه کووید 19 بر بازار های مالی تاثیر گذار باشه و با دیتاهایی که در دسترس هست بعید به نظر میرسه.

آبله میمون

بازار ارز های دیجیتال

از شما عزیزان دعوت می کنیم برای اطلاع از بازار ارز های دیجیتال در مورد بیت کوین و علت نوسانات این ارز دیجیتال در هفته گذشته و یا اینکه ترون برای اینکه گرفتار سرنوشت لونا نشه چه اقداماتی کرده؟ و پلتفرم  open sea چه اندازه ای معامله داشته و معاملات کاهشی یا افزایشی بوده؟

بازار ارز های دیجیتال

اخبار هایی در مورد لونا جدید و قدیم و اقدامات اون برای کاربرانش و مشکلات ناشی از امنیت در سولانا و یا اطلاعاتی در مورد الگوریتم جدید اتریوم و همچنین اطلاعاتی در مورد ارز دیجیتال کاردانو و یا قانون گذاری در مورد رمز ارز ها در امریکا و همچنین برای بررسی داده های آن چین روی نمودار ها ویدیوی این هفته تحلیل هفتگی رو مشاهده کنین و از دست ندین.


تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال هفته دوم خرداد 1401


با یکی دیگه از تحلیل های هفتگی بازارهای مالی و ارز های دیجیتال در خدمت شما هستیم

این بار قصد داریم تا در مورد اتفاقاتی که در هفته گذشته اتفاق افتاده از قبیل بازارهای مالی دیتاهای آن چین و همچنین تحلیل چارت رو خدمتتون ارائه بدیم با ما همراه باشین.

امریکا

امریکا

اخیرا به خاطر کنترل تورم اکثر بانک های مرکزی و در صدر اونها فدرال رزرو برای کنترل تورم سیاست های انقباضی رو در پیش گرفتن که همین کار باعث ریزش بازار مالی و بخصوص ارز های دیجیتال شده و همه پیگیر این هستن که کی این بازار که ریزش و سیر نزولی داره کی صعودی می شه و اگر داده های تورمی کاهش پیدا کنه و اوراق قرضه باز دهی شون کاهش داشته باشه، میشه انتظار داشت که پول در بازار های مالی به این سمت جریان پیدا کرده پس باید منتظر وقتی باشیم که داده های تورمی کاهش پیدا کرده باشن، برای اینکه تحلیل بهتری از این اوضاع داشته باشین بهتر هست که ویدیو رو ببینین تا بهتر متوجه مطالب بشین.

ناحیه اروپا

ناحیه اروپا

در اروپا تورم از 4/7 درصد در آوریل به 1/8 در ماه می رشد کرده که شاید بیشتر به خاطر مساله انرژی بوده که همین مساله بیشترین نقش رو در افزایش تورم هم داشته. بعد از انرژی هم گرانی مواد غذایینقش مهمی در افزایش تورم اروپا داشته که این دلیل هم بی ربط به مساله جنگ روسیه و اوکراین نیست به دنبال این افزایش شدید تورم اوراق قرضه کاهش چشمگیری داشتند و مردم در این اوضاع بیشتر تمایل دارن تا به طرف بازار های کم ریسک تر برن و سرمایه گذاری کنن.

چین

چین

در رابطه با اوضاع و احوال بخش زنجیره تامین هم اگر پیگیر بخش مربوط به قرنتینه چین در کرونا هستین باید بگیم که در هفته گذشته شاهد بهتر شدن شرایط هستیم اما بازهم با این وجود کرونا تاثیر خودش رو در بازار داره حتی با اینکه PMIچین رشد نسبی رو در هفته گذشته داشته ولی فعلا زیر عدد 50 هست.
در ضمن باید گفت که با کاهش موارد ثبت شده کرونا در شانگهای محدودیت ها کم شده و تعداد مراکز عمومی که فعالیت دارن و باز شدن بیشتر شده که همین هم باعث رشد PMI چین شده.

کانادا

کانادا

در کانادا هم به نظر میرسه که بانک مرکزی در بالا بردن نرخ بهره آتش تند تری نسبت به آمریکا داره و قصد دار نرخ بهره رو تا 5/3 درصد هم بالا ببره که این هفته هم احتمال بالا رفتن این نرخ وجود داره. در هفته گذشته ریزش بازار سهام تا جمعه ادامه داشت و اگر ادامه دار می شد امکان داشت بازار کریپتو هم از اون تاثیر بگیره و بخاطر همین همه منتظر بودن ببینن که با باز شدن مجدد بازار این روند نزولی ادامه پیدا خواهد کرد یا نه که این اتفاق نیوفتاد و بازار سهام رشد داشت، برای استفاده از توضیحات بیشتر ویدیوی تحلیل هفتگی رو حتما مشاهده کنین.

لونا

لونا

در بازار ارزهای دیجیتال هم بیشترین اخبار در مورد ارز دیجیتال لونا هست و اینکه بالاخره LUNA2 شکل گرفت، اما در مورد ورود یا عدم ورود به سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال همچنان شک وجود داره و انتقاداتی هم به این ارز دیجیتال وارد هست و وجود بی اعتمادی فعلا باعث عدم ورود افراد به این ارز شده.

بیت کوین

بیت کوین

بیت کوین هم در ناحیه خودش حمایت شد و مجدادا به ناحیه 31000 دلار برگشت و ما هم در تحلیل هفته گذشته هم گفته بودیم که بیت کوین داره انباشت میشه که همین تونست باعث حمایتش بشه.
در ادامه توصیه میکنیم که حتما ویدیو رو ببینین تا در مورد داده های آن چین اطلاعات بسیار مفیدی بدست بیارین.


تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال هفته اول خرداد 1401

در تحلیل هفتگی این هفته مهمترین وقایعی که در هفته گذشته اتفاق افتاده رو با هم بررسی میکنیم و تحلیل بازار و ارز های دیجیتال می پردازیم با ما همراه باشید.


رییس بانک مرکزی آمریکا خانم لاگارد در هفته گذشته در نشستی که سخنرانی کرد اظهار داشته که باید در نحوه پایان دادن به نرخ بهره باید تصمیم بگیریم و نتیجتا اعلام کردن که به احتمال زیاد در پایان کوارتر سوم نرخ بهره اعداد مثبتی رو تجربه میکنه و یا شاید صفر یا کمی بیشتر از صفر باشه.

تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال

آمریکا و  اروپا و نرخ تورم

در حال حاضر هم نرخ بیکاری در کمترین حالت خودش قرار داره و مقامات اروپایی و اقتصاد دان ها هم معتقدن تورم الان  بخاطر فشار خرید از طرف خریداران و تقاضا نیست بلکه بخاطر مشکلاتی هست که از سمت زنجیره تامین و عرضه ایجاد شده و همین دلایل باعث شده که نرخ بهره به عنوان یک توازن بین عرضه و تقاضا عمل کرده.

تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال


دنیا امروز با بحران های زیادی روبرو هست مثل تورم بالا فقر غذایی بحران انرژی و حتی بحران آب وهوا که عمده ی دلیل این اتفاقات به دلیل جنگ  و مشکل بوجود اومده در زنجیره تامین انرژی و مواد اولیه هست و حتی معاون صدراعظم آلمان هم اظهار داشته که اگر این بحران ها حل نشه به طرف رکود خواهیم رفت، مدیر عامل صندوق بین الملل هم این موضوع تاکید کرده که فعلا رکود نداریم ولی احتمال وقوعش همچنان وجود داره که اگر اتفاق بیوفته بازار های مالی وضعیت خوبی نخواهند داشت... برای ادامه این تحلیل دعوت می کنیم ویدیوی تحلیل هفتگی رو مشاهده کنین تا اطلاعات بیشتری بدست بیارین.

فدرال رزرو و نرخ تورم و نرخ بهره

تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال

خانم دالی هم اظهار داشتند که تورم در حال حاضر خیلی بالاست و فد سعی در کنترلش داره و نرخ بهره رو تا جایی بالا میبریم که اقتصاد آسیب نبینه و احتمال رکود وجود نداشته باشه. و در پی رسیدن تورم به 2% هستن و پیش بینی کردن تا آگوست به این هدف دست یافته باشن. اما میشه گفت فعلا گرایش فد بیشتر به طرف بالا بردن نرخ بهره برای کنترل بازار هست.
به طور کلی در هفته پیش کشورها در نشست اجلاس داووس از وضعیت اوکراین و روسیه و امکان ایجاد رکود در اقتصاد ابراز نگرانی کردن و امریکا هم سعی در کنترل این موضوع با ایجاد توازن در عرضه و تقاضا رو داره و حتی تورم رو کنترل بکنه و در هفته پیش و بویژه در بازار های ریسکی ما شاهد فشار فروش بودیم که این یک واکنش طبیعی فدرال رزرو به این وقایع بود.
و در حال حاضر هم به دلیل ترس از رکود جو ریسک گریزی در بازار ایجاد شده و سرمایه ها ترجیح میدن که به سمت بازار های ریسک کمتر برن مثل طلا و اوراق بها دار... و در ژاپن هم به دلیل بالارفتن به دلیل رشد بیش از حد قیمت مواد اولیه و بالارفتن هزینه های تولید تورم به 2 درصد رسیده و خانواده ها هم به علت بالا رفتن قیمتها و به نسبت پایین بودن دستمزدها تحت فشار قرار گرفتن که ممکنه دچار رکود تورمی بشن.

در ادامه از شما دعوت می کنیم برای اینکه از تحلیل کارشناسان آکادمی ارز سنج  از  بازار های مالی و ارز های دیجیتال عقب نمونین حتما ویدیوی تحلیل هفتگی رو تحلیل تکنیکال ارز های دیجیتال هم شامل اون میشه  مشاهده کنین و در معاملات خودتون به اونها توجه داشته باشین.
 


تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال هفته آخر اردیبهشت 1401

با یکی دیگه از ویدیو های تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال این بار هم در خدمت شما عزیزان هستیم تا بازار های مالی رو تحلیل کنیم و بگیم در هفته ای که گذشت چه اتفاقاتی افتاد و در هفته آینده ممکنه چه رویدادهایی در پیش رو داشته باشیم، با ما همراه باشید.

تحولات ارز دیجیتال لونا

در هفته گذشته ارز دیجیتال لونا یک ریزش عجیب و غریبی داشت و یکی از مهمترین اخبار بازار ارز های دیجیتال بود و این ارز دیجیتال با داشتن شایستگی های فراوان، این شکست رو تجربه کرد و باعث از دست رفتن سرمایه خیلی از هولدر های لونا شد و حتی قیمت اون تا نزدیکی های صفر هم رفت، اما در مورد اینکه آیا لونا می تونه به قیمت های گذشته خودش برگرده و آیا بازهم امیدی به رشد اون هست؟ یا اینکه دیگه برگشت پذیر نیست و افزایش قیمت آنچنانی نخواهد داشت؟ و یا اینکه صحبت های مدیر عامل صرافی بایننس در این مورد چی بوده؟ در کل برای بررسی و تحلیل این مسئله توصیه میکنیم صحبتهای کارشناس آکادمی ارزسنج رو در ویدیو بشنوید و استفاده کنید.

تحولات ارز دیجیتال لونا

بیت کوین 

 این روزها که بازار های مالی و ارز دیجیتال روند ریزشی رو پیش گرفتن ارز دیجیتال بیت کوین هم از این قاعده مستثنا نبوده و علت ریزش این هفته ی بیت کوین علاوه بر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به علت عرضه ی بیش از حد لونا بود و در واقع بیت کوین های پشتوانه خودش رو هم عرضه کرده و قیمت بیت کوین رو هم تحت تاثیر قرار داده و بازار و بقیه ی ارز ها هم از این ارز دیجیتال تاثیر میگیرن و در ادامه دعوت می کنیم برای اینکه توضیحات مفصل تری در این زمینه داشته باشین ویدیوی تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال رو مشاهده کنین.

بیت کوین 

نرخ بهره و فدرال رزرو

در ادامه مهمترین دلیل ریزش بازار یعنی نرخ بهره با شما صحبت می کنیم اینکه با سیاست های انقباضی و ادامه این روش برای پایین آوردن نرخ تورم سعی در بالابردن نرخ بهره  دارن  و اعضای اون هم از این روند حمایت می کنن و ادامه اون رو مناسب میدونن و میخوان پول رو از بازار های مالی خارج کنن. رییس فدرال رزرو در  صحبتهای خودش حتی اشاره ای هم به جنگ روسیه و اوکراین و اینکه فدرال رزرو از کنترل بعضی مسایل عاجز مونده هم صحبت کردن اما بهتر هست خودتون ویدیوی تحلیل هفتگی رو نگاه کنین تا این صحبتها رو بهتر درک کنین.

نرخ بهره و فدرال رزرو

چین و بازار های آسیایی

کمتر شدن تعداد مبتلایان در چین باعث بیشتر شدن امیدواری در بازار شده و کلا سنتیمنت و احساسات بازار در آسیا و مخصوصا در زمینه فناوری مثبت بود.

چین و بازار های آسیایی

همچنین برای استفاده از نظرات کارشناسان ما در مورد تحلیل بازار و ارز های دیجیتال روی نمودار و داده های آنچین و بررسی اونها ادامه ی ویدیو رو ببینین.


تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال هفته سوم اردیبهشت 1401

در هفته گذشته ریزشی در بازار های مالی داشتیم که در پی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بوجود اومده بود و گفتیم که تریدر های آماتور باید بیشتر دقت داشته باشن اما این سوال پیش میاد که افزایش نرخ بهره چه ربطی به بازار های مالی میتونه داشته باشه؟ به طور کلی دولتها و بانکهای مرکزی برای اینکه بتونن حجم پول در گردش رو کنترل بکنن دست به یک سیاست هایی میزنن تا تعادل رو بین تقاضا و عرضه ایجاد کنن و بتونن کشور رو از تورم و یا رکود خارج کنن. 

در ویدیوی تحلیل هفتگی به طور مفصل در مورد اینکه کشور ها با به کار بردن سیاست های انقباضی یا انبساطی و یا وارد کردن پول های نقد در بازار های مالی و یا افزایش دادن نرخ های بهره چطور سعی در کنترل بازار دارند توضیح داده شده و توصیه می کنیم ادامه این مبحث رو حتما در ویدیو مشاهده کنین.

 افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو

همچنین خبرهایی در هفته قبل در مورد افزایش قیمت محصولات غذایی و علت این گرانی ها توضیح دادیم و گفتیم که این تورم بیشتر به خاطر جنگ روسیه و اوکراین هست و کمبود در زنجیره ی تامین دنیا اتفاق افتاده و این تورم در منابع محدود در کنار افزایش شاخص نرخ بهره و قدرت گرفتن دلار باعث میشه افراد پول رو از بازار های مالی خارج کنن چون زندگی روزمره برای مردم جهان اولویت بیشتری داره و نمی خوان از دستش بدن و همچنین نیاز دارن که خرجش کنن و ریسک نمی کنن تا در موارد دیگه سرمایه گذاری کنن.

بازده اوراق قرضه ی آمریکا بعد از افزایش نرخ بهره رشد خیلی خوبی داشت و میشه گفت انتظارات تورم امریکا کاهش داشته و همین باعث شده بازار های مالی از نظر رشد اقتصادی کاهش داشته باشن و بطور کلی بالارفتن نرخ بهره باعث کم شدن ارزش دارایی های ریسکی شده و بازده اوراق قرضه هم بالارفته و باید منتظر باشیم و ببینیم که تا کجا ادامه داره تا بشه در مورد بازار تصمیم گرفت.

بازار سوخت و انرژی

بازار سوخت و انرژی

بازار های سوخت و انرژی هم نوسانات مخصوص خودش رو داره که از یک طرف تحت تاثیر جنگ بین روسیه و اوکراین و بوجود امدن مسایلی در عرضه ی انرژی، از طرف دیگه هم به خاطر کمتر شدن کرونا تقاضا برای انرژی بالا رفته و باعث بالا رفتن قیمت شده که شرح  همه ی این مسائل و عوامل و نظریات کارشناسان و تحلیل گران در مورد اینکه معتقدن تا سال 2023 نرخ بهره باز هم افزایش داشته باشه همه در ویدیوی تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال شرح داده شده.

کاهش ارزش بازار های مالی تا کی ادامه دارد؟

بطور کلی میشه گفت احساسات بازار در جهت کاهش ارزش بازار های مالی هست و حتی بعضی ها از افزایش نرخ بهره و تورم در آینده هم صحبت می کنن. اما سوالی که در اینجا بوجود میاد این هست که عواملی که میتونن از ادامه ی این روند کاهشی جلوگیری کنن چیه؟ و یا اینکه چه زمانی باید در بازار های مالی میانگین فعالیت خودمون رو کم کنیم؟ که ما بهتون پیشنهاد میدیم ویدیوی این هفته ی تحلیل هفتگی رو ببیینین.

سیاست های انقباضی در آسیا

سیاست های انقباضی در آسیا

با وجود اینکه تاثیرات جنگ روسیه و اوکراین در کشور های اروپایی و امریکا به وضوح برای تحلیلگران دیده شده، احتمال شروع شدن سیاست های انقباضی در آسیا هم وجود داره و اخیرا تورم در بعضی از کشور های آسیایی هم بوجود اومده و کشور های هند و فیلیپین و کره جنوبی همه در جهت حرکت به طرف سیاست های انقباضی هستن که این سیاست ها در نهایت کشور ها رو دچار کاهش نقدینگی و پول میکنه و باعث افت بازار های مالی میشه اما باید منتظر باشیم تا شیب حرکت تورم کندتر بشه و یا اینکه فدرال رزرو سیاست های انقباضی خودش رو کمتر کنه متوقف کنه که البته زمان میبره تا این اتفاق بیوفته 

در ادامه ویدیو می تونین برای بدست آوردن اطلاعات تکمیل تر و بررسی عمیق بازار تحلیل شاخص های آن چین و دیتا رو روی نمودار توسط کارشناس آکادمی ارز سنج ببینین.

 شاخص های آن چین و دیتا


 

تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال هفته دوم اردیبهشت 1401

همانطور که میدونین این روزها بخش مهمی از تحلیل بازار های مالی رو جنگ بین اوکراین و روسیه در برگرفته و مسائلی که مربوط به عواقب این جنگ و تامین انرژی  در اروپا میشه از مهمترین مسائل روز در دنیا به حساب میاد که بدنبال اون هم افزایش قیمت انواع انرژی مثل نفت و گاز و محصولات مشتق از نفت هست و حتی این روزها شاهد افزایش قیمت مواد غذایی در سطح جهانی هستیم و این گرانی ها و افزایش قیمت ها بی ربط به تحریم های اعمال شده به روسیه و یا عدم امکان صادرات در اوکراین نیست.

تحلیل هفتگی بازار ارز های دیجیتال

از طرفی قرنطینه های چند مدت اخیر در چین هم موجب بهم خوردن توازن عرضه و تقاضا در دنیا شده و محدودیت بیشتری در تامین مواد اولیه پیش بیاد که کمبود روغن آفتابگردان و یا گرانی گوشت و همینطور کود های شیمیایی کشاورزی، همه تاثیر گرفته از  این اوضاع جهانی هست که اطلاعات مفصل تر و بهتر در این رابطه در ویدیو موجود هست.

تحلیل هفتگی بازار ارز های دیجیتال

تاثیر رویدادهای جهانی بر بازار های مالی 

اتفاقاتی که در جهان روی میده همیشه تاثیر مستقیمی در بازار های مالی داشته از جمله پاندمی کرونا و یا همین جنگ روسیه و اوکراین و همین باعث میشه که بیشتر افراد روی طلا سرمایه گذاری کنن و طلا به عنوان یک ذخیره امن شناخته میشه و در کنار اون بیت کوین هم به دلیل اینکه از تحریم ها بدور هست و نداشتن مرکزیت گزینه خوبی برای ذخیره سرمایه هست.

نوسانات قیمتی نفت 

در مورد مسائل مربوط به نوسانات قیمتی که نفت داشته باید گفت علاوه بر عواقب ناشی از تحریم روسیه در جهت تامین انرژی، مسئله کاهش رشد اقتصادی و افزایش تورم که به علت مسائل اقتصادی و کرونا بوجود اومده هم در این نوسانات نقش دارن.

به همین علت فدرال رزرو آمریکا قصد داره سیاست های انقباضی رو در پیش بگیره و صحبت از افزایش نرخ بهره میکنه و بارها در تحلیل ها ما هم گفتیم که برای اینکه تورم رو کنترل کنن نرخ بهره رو افزایش میدن و میخوان که نقدینگی در سطح جامعه کاهش پیدا بکنه.

اما نکنه ای که وجود داره این هست که طلا با شاخص دلار به صورت معکوس عمل میکنن یعنی اینکه وقتی ما شاهد افزایش نرخ بهره هستیم یعنی دلار داره قوی تر میشه می بینیم که طلا داره قیمتش پایین میاد و با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نرخ دلار در بالاترین حد خودش در 20 سال اخیر شده و از طرفی دیگه افزایش 3 درصدی بازده اوراق قرضه وزارت خزانه داری امریکا باعث شده طلا به شدت تحت فشار باشه و کاهش داشته باشه و میتونه در کوتاه مدت همین روند ادامه داشته باشه.

تحلیل هفتگی بازار ارز های دیجیتال

البته باید بگیم که این افزایش نرخ بهره فقط در امریکا نیست بلکه کشور های دیگه هم در تلاش برای بالا بردن نرخ بهره هستن از جمله استرالیا و انگلیس. در ادامه باید بگیم که مسائل مربوط به نرخ بهره میتونه بر روی ارز دیجیتال تاثیر داشته باشه چون با افزایش نرخ بهره نقدینگی کم میشه و تا حدی تورم کنترل میشه و همین موارد میتونه رو سایر بازار های مالی و ارز دیجیتال تاثیر منفی بزاره.
اما همیشه مدیریت سرمایه و مدیریت احساسات رو در نظر بگیرین و در معاملاتتون به کار ببرین.
در ادامه دعوت می کنیم برای تحلیل بازار ارز های دیجیتال و شاخص آن چین روی نمودار ویدیوی تحلیل هفتگی رو که کارشناسان آکادمی ارزسنج اون رو تهیه کردن رو  مشاهده کنین .
 


 

تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال هفته اول اردیبهشت 1401

در این هفته قصد داریم تا در مورد مهمترین اخبار هفته و داده های آن چین و تکنیکالی بازار ارز های دیجیتال رو خدمتتون ارائه بدیم و قالب یک ویدیو این اطلاعات رو در اختیارتون قرار می دیم تا بتونین در مورد روند ها در بازار یک دیدی رو کسب کنین تا بتونین از اوضاع و احوالات بازار باخبر بشین.

بازده TIPS 

بازده TIPS 

بازده اوراق TIPS( اوراق خزانه داری محافظت شده در برابر تورم) برای برای اولین بار بعد از 10 سال در سال 2022 مثبت شده و این موضوع می تونه باعث بشه که سرمایه گذاری های ریسکی دیگه توجیهی نداشته باشن که همین میتونه یک جایگزین بی خطر باشه برای دارایی های ریسک پذیر. 
بعضی از گمانه زنی ها هم حاکی از این هست که احتمال افزایش دو تا سه مرحله ای نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا وجود داره که ممکنه سیاست های انقباضی بیشتری رو در پیش بگیرن. در مورد جلسه بعدی فدرال رزرو هم باید بگیم که این جلسه در روز 4 می برگزار خواهد شد که باید منتظر باشیم تا ببینیم در این جلسه چه خر ها و اتفاقاتی میوفته.

توقف صادرات گاز روسیه به بلغارستان و لهستان

توقف صادرات گاز روسیه به بلغارستان و لهستان

خبر جدید و مهمی که در این هفته اتفاق افتاده توقف ارسال گاز از روسیه به لهستانو بلغارستان هست که روسیه شرط پرداخت هزینه ارسال گاز رو با روبل تعیین کرده که این مساله از طرف دولتهای اروپایی هنوز تایید نشده، اگر قبول نکنن باید منتظر عواقبی مانند سهمیه بندی گاز در کشور ها شون باشن که این هم در سیستم اقتصاد کشور های اروپایی اختلال ایجاد خواهد کرد.

چین 

چین 

وضعیت چین در روز های اخیر شاهد ضربه های اقتصادی دیگری بخاطر کرونا هست که در پی همین چین سیاست های انبساطی رو در نظر گرفته و باعث تعدیل بازا از نگرانی های پیش آمده شده که دعوت میکینم ادامه این بحث رو در ویدیو ببینید.

بیت کوین و صرافی ها

بیت کوین و صرافی ها

اما در مورد بیت کوین و صرافی ها آخرین آمار موجود تا تاریخ 27 آوریل 2022 این هست که مجموعا 168 میلیون دلار بیت کوین از صرافی ها خارج شده و حجم خالص خروجی نسبت به روند های گذشته کمی در حال افزایش هست و همین طور معاملات هم در حال افزایش هست و همین روند نباید باعث ایجاد فومو برای خرید و ترس برای از دست دان بشه که در ویدیوی تحلیل هفتگی در مورد این مسئله هم توضیحات مفیدی ارائه شده میتونین مشاهده کنین.

خرید توییتر توسط ایلان ماسک 

خرید توییتر توسط ایلان ماسک 

یکی از مهمترین اخباری که در هفته گذشته داشتیم خرید توییتر توسط ایلان ماسک هست و دلیل اینکه این مسئله چرا برای ایلان ماسک مهم هست این هست که ماسک علاقه بسیار زیادی به حوزه کریپتو کارنسی و یک سری ارز های خاص داره که بارها اونها رو در توییت ها و صحبت های خودش عنوان کرده و این امید رو میتونه بده که یک رسانه ای در اختیار ارز های دیجیتال قرار بگیره و باعث ایجاد اعتماد بیشتر به این بازار بشه و نوید یک آینده خوب رو در این حوزه به علاقه مندانش بده.

بیت کوین و تتر و اتریوم

بیت کوین و تتر و اتریوم

در هفته اخیر بیت کوین تونسته بود خودش رو به بالای محدوده ی 40 هزار برسونه و این بیشتر نشون دهنده جمع آوری بیت کوین توسط نهنگ ها بود که از ریزشی که اخیرا داشته استفاده کرده بودند و گاو های بازار هم در تلاش برای تغیر در روند بازار بودند در ادامه حتما ویدیو رو مشاهده کنین تا اطلاعات بهتر و بیشتری در این مورد و تحلیل اون در شاخص های Exchange reserve, Funding rate, aSOPR, Hashrate,Miner Reserve,… داشته باشین. 

همچنین در ویدیوی تحلیل ارز های دیجیتال ارز تتر و دامیننس تتر رو هم مورد بررسی قرار میدیم تا متوجه بشیم که آیا بازار به طور کلی نقد هست یانه و روند این ارز نزولی یا صعودی هست؟
همینطور شاخص بیت کوین به اتریوم هم در ویدیوی تحلیل هفتگی مورد بررسی قرار میگیره تا ببینیم چه ارتباطی بین قیمت آلت کوین ها و بیت کوین هست. حتما ویدیو رو ببینین تا اطلاعات خیلی خوبی از تحلیل ارز های دیجیتال در هفته گذشته رو بدست بیارین امیدواریم که براتون مفید و کاربردی باشه.
 


 

تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال هفته چهارم فروردین 1401

این بار در تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال رو از لحاظ کلانی ، آنچینی و تکنیکالی می خواهیم بررسی کنیم. سخنان هفته پیش خانم برینارد در جلسه FOMC (جلسات فدرال رزرو) در مورد اقدام به کاهش بالانس شیت و افزایش نرخ بهره 5/0 درصدی، اولین و مهم ترین دلیل برای ریزش بازار بود.

دومین دلیل ریزش بازار، شدت گرفتن دوباره کرونا در کشور چین بود. سومین دلیل، به نتیجه نرسیدن توافقات بین روسیه و اوکراین بود که نشان از فرسایشی بودن جنگ میباشد که در بلند مدت به ضرر بازار کریپتو میباشد. اعداد و ارقام بالانس شیت (95 میلیارد دلار کاهش هر ماه) اگر ثابت بماند، بازار با پیش خور کردن این مسئله و وجود تورم جهانی، به بالاترین سطوح خود خواهد رسید، اما اگر فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا، بر اساس تورم موجود دست به سیاست های انقباضی شدید بزند، تورم کمرنگ تر و رکود اقتصادی تشدید می شود که این موضوع به شدت برای بازار کریپتو و در کل بازار های ریسکی مثل بازار سهام، منفی خواهد بود.

داده های آنچین (درون شبکه ای) 

داده های آنچین (درون شبکه ای) 

 ماینرها در حال انباشت یا توزیع‌اند ؟!

ماینر ها در حال حاضر با اینکه در حال انباشت کوین های خود هستند، اما نشانه هایی از افزایش فروش پله ای نیز دیده می شود و اگر این روند ادامه دار باشد، قطعا برای بلند مدت منفی خواهد بود.(توضیحات بیشتر در ویدیوی تحلیل هفتگی)

 ماینرها در حال انباشت یا توزیع‌اند

 ماینرها در حال انباشت یا توزیع‌اند

بیت کوین های قدیمی و آدرس نهنگ های بازار

نمودار بالا که بیت کوین های با قدمت 7 الی 10 ساله را نشان میدهد، فعال شده اند و دست به توزیع پله ای کرده اند، اما از طرفی نهنگ های بزرگ به شدت در ناحیه های 39 الی 40 هزار دلار ، خرید های سنگینی کرده اند که این موضوع حداقل برای میان مدت مثبت تلقی میشود.(نمودار و توضیحات بیشتر در ویدیو مربوطه) 

بیت کوین های قدیمی و آدرس نهنگ های بازار

بیت کوین های قدیمی و آدرس نهنگ های بازار

وضعیت ورودی/ خروجی و موجودی صرافی ها

در نمودار اول طی روزهای گذشته شاهد ورودی به صرافی‌ها و مومنتوم صعودی خیلی ناچیز موجودی کل صرافی‌ها بوده‌ایم. با ادامه روند افزایش موجودی کل صرافی‌ها و از دست رفتن حمایت قیمتی شاهد افزایش عرضه خواهیم بود و نمودار دومی که مربوط به ورودی/خروجی صرافی ها می باشد، نشان دهنده خروجی بیت کوین از صرافی هاست که حداقل برای کوتاه مدت و میان مدت، مثبت تلقی میشود.

تحلیل تکنیکال 

تحلیل تکنیکال 

محدوده 40000دلار در حال حاضر برای خرید میان مدت مناسب هست با تارگت اول 42 الی 42500دلار برای ادامه روند صعودی تا محدوده بسیار مهم 45000، نیاز به بسته شدن کندل 4ساعته با بدنه بالای محدوده 42000 دلار می باشد. 
شرایط زمانی بد خواهد شد که بیت کوین محدوده 37000دلار را از دست بدهد و این حرکت میتونه شروعی برای موج نزولی باشد.


تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال هفته سوم فروردین 1401

در تحلیل هفتگی امروز می خواهیم بررسی کنیم که از لحاظ کلانی ، آنچینی و تکنیکالی چه اتفاقاتی افتاده و قرار هست که بیوفته. در تحلیل های هفتگی قبلی اتفاقات کلانی که تاثیرات بسیار مهمی روی بازار می تونه داشته باشه رو گفتیم که همچنان معتبر هستن حتما حداقل تحلیل هفته پیش رو ببینید تا متوجه بشین که قراره چه اتفاقاتی بیوفته و بتونین برای واکنش آماده باشین(تصمیماتی که بانک های مرکزی اروپا و آمریکا میگیرن در مورد نرخ بهره و کاهش بالانس شیت و بقیه موارد) همچنان منتظر این داده ها هستیم. همچنین لازم به یاداوری هست که دوره ی جامع پرایس اکشن و تحلیل تکنیکال در صفحه دوره های آموزش ارز دیجیتال سایت ارز سنج در اختیار علاقه مندان می باشد.

این هفته براساس نموداری که احساسات و تمرکز سرمایه گذاران رو نشون میده، اتفاق مهم و تاثیر گذار بحث بالانس شیت هست که بعد از افزایش نرخ بهره در مرحله اول، سرمایه گذارها منتظر بیانیه ای هستن که توسط Fomc  منتشر میشه.
از طرفی برعکس دو هفته قبل اتفاقات جنگ خیلی کم شده و نوای توافق و سازش بیشتر به گوش می رسه و نمودار هم نشون میده که فعالیت های اجتماعی مرتبط با جنگ روسیه و اوکراین به شدت کم شده.
بنابراین دو مسئله مهم که یکیش به نفع بازار هست و یکیش هم باعث ترس بازار شده، باعث رنج بودن بازار شده تا زمانی که جلسه فد امروز برگزار بشه یعنی 6 آوریل که هستیم الان، ببنیم چه صحبت هایی می کنن در مورد نرخ بهره و مخصوصا بالانس شیت.

روسیه

هفته پیش یک خبر منتشر شده که روسیه به خاطر تحریم ها میره سراغ فروش نفت و گازش از طریق بیت کوین که خیلی ها خوب قلم داد کردن، اما گفتیم که این امکان وجود نداره به این دلیل ها : یکی اینکه ارزش پول خودش با این جنگ و تحریم تضعیف شده و اگر این کار رو هم می کرد که دیگه ارزش پولش به صفر می رسید و اقتصادش کلا به فنا می رفت.

اما روسیه فروش نفت و گازش رو با روبل خودش اجباری کرد که باعث شد اون ریزش سنگینی که روبل داشت بتونه بیشتر از 50درصدش رو پس بگیره. اگر بخوایم عملکرد بانک های مرکزی آمریکا و اروپا و انگلیس رو بررسی کنیم که 3 قطب قدرتمند به حساب میان، لحن اعضا و مقامات فدرال بعد از افزایش 25 درصدی نرخ بهره، در جلسه ماه مارس همچنان انقباض هایی به نظر می رسه مقابله با تورم رو از رکود اقتصادی، ارجح تر می دونن و احتمال داره در 2 مرحله افزایش نرخ بهره رو داشته باشه و در مرحله سوم هم کاهش ترازنامه 9 تریلیون دلاری رو شروع کنه (که به ضرر بازار هست) و مورد دیگه این هست که منحنی بازده اوراق قرضه، 2 سال هست که معکوس شده، یعنی 10 سال به طرف پایین میرفته و 2 سال هست که بالا میره و این نشون از رکود اقتصادی امریکا هست که به ضرر بازار بورس و کریپتو هست.

اروپا

اروپا هم همینطور، با خطر رکود تورمی رو برو هست و مقامات بانک مرکزی اروپا هم مقابله با تورم بخاطر تعدیل افزایش نرخ بهره، تحت فشار هست و با توجه به احتمال زیاد ادامه روند افزایشی تورم، به نظر می رسه اروپا هم مقابله با تورم رو انتخاب بکنه و همه چی دست به دست داده تا نرخ بهره رو افزایش بده مخصوصا از عوامل موثر در این تصمیم، افزایش هزینه انرژی هست چون روسیه دیگه به اروپا انرژی نمی ده و تبادلش رو کاملا قطع کرده.
بانک مرکزی انگلیس هم که قبل از جنگ 3 بار افزایش نرخ بهره داشته و می خواد یک مرحله دیگه هم انجام بده( بخاطر شرایط موجود). چند روز پیش که آقای برینارد نایب رییس فدرال رزرو سخنرانی داشت گفت، سیاست انقباضی شون ادامه داره و نرخ بهره افزایش پیدا می کنه و بالانس شیت رو با سرعت خیلی بالا کاهش خواهیم داد و همین صحبت ها باعث شد جو ریسک گریزی بوجود بیاد و بیت کوین از 47000 دلار تا 45500 ریزش کنه.

چین

چین هم وضعیت خیلی خوبی نداره و روزبه روز تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور بیشتر میشه و بخاطر همین شروع به قرنطینه های اجباری کردن و درهفته پیش گفتیم که چه تاثیری می تونه این عوامل داشته باشه. پس باز هم تاکید می کنیم اخبار رو دنبال کنید.
خبر دیگه ای که باعث ریزش بیت کوین از 47300 به 45000 شد، رای اتحادیه اروپا مبنی بر مسدود کردن کیف پولهای بدون میزبان بود که اعلام شد تمامی صرافی ها باید هویت تمام کیف پول هایی که با این صرافی ها کار میکنن رو تایید و مشخص کنه و تراکنش های بالای 1000 یورو رو گزارش کنن.

در روزهای گذشته نظر سنجی هایی در اروپا و امریکا شکل گرفت که استخراج بیت کوین باعث مصرف بیش از حد انرژی میشه و باید محدودیت هایی اعمال کرد که با مخالفت اکثریت مواجه شدن و حتی روسیه برای استخراج بیت کوین برنامه های جدیدی ریخته و می خواد فعالیتش رو در استخراج بیت کوین بیشتر بکنه، که این شرایط به نفع بازار بود.

یک خبر دیگه هم منتشر شده مبنی بر اینکه در ریودوژانیروی برزیل پرداخت مالیات مسکن به طور رسمی در سال 2023 با بیت کوین امکان پذیر هست و آقای پنگ ژائو مدیر عامل بایننس هم گفت که حتما دفتر جدیدی در شهر ریو افتتاح خواهد کرد.
می تونیم بگیم که در این هفته نصف خبر ها مثبت هست و نصف منفی و بازار داره در محدوده 45 تا 47 رنج می زنه، شاخص ترس و طمع هم در حوالی 50 داره نوسان میکنه. تنها خبری که روند رو مشخص میکنه جلسات بعدی فد هست و تا اون موقع بازار ریسک پذیر هست و می تونه به محدوده های بالا یعنی 50 یا 51 برسه. چون چند تا از شرکت ها و سازمانهای بزرگ در این محدوده ها خرید های سنگینی دارن انجام میدن مثل شرکت مایکرواستراتژی که اولین رتبه رو بین شرکت های بزرگ از لحاظ دارایی بیت کوین داره و جدیدا هم 190 میلییون دلار خرید کرده و با این خرید آخرش، 129 هزار بیت کوین به ارزش 6 میلیارد دلار داره.

داده های آنچین

داده های آنچین

در نمودار اول که خروج بیت کوین از صرافی ها رو نشون میده قابل توجه هم هست 97.2 هزار در ماه هست. این حجم از خروجی خیلی کم پیش اومده همونطور که در تصویر هم مشخص هست در زمانی که این اتفاق افتاده باعث رشد قیمت شده.

داده های آنچین

داده های آنچین

در این دو تصویر که مربوط می شه به آدرس های در حال انباشت، همانطور که مشخص هست در هر دو تصویر زمانی که آدرس های در حال انباشت افزایش پیدا می کنه، قیمت هم روند صعودی به خودش گرفته.

داده های آنچین

داده های آنچین

این 2نمودار هم هولدر های در حال انباشت رو نشون میده که باز هم تقاضای زیاد رو نشون میده و هولدر ها هم در حال انباشت بیت کوین هستن و کاملا مشخصه دارن از این اصلاح قیمتی به عنوان یک فرصت استفاده می کنن.
و اگر این رفتار از سمت این دسته معامله گران ادامه پیداکنه، با توجه به حرکات قبلیش میشه گفت یه رشد قیمتی میان مدتی رو حداقل داریم تا محدوده 50-51.

داده های آنچین

این نمودار رو اگر در تحلیل های قبلی مون یادتون باشه، گفتیم نشون دهنده حرکات نهنگ ها هست که اومدن وارد بازار شدن یا نه؟! یعنی زمانی که به عدد 1 نزدیک می شه و رنگ بنفش به خودش میگیره، یعنی نهنگ ها میان خودی نشون میدن و روند رو مشخص می کنن که الان روی عدد 0.7 هست و حضور نهنگ ها رو داره نشون میده.

داده های آنچین

داده های آنچین

در این نمودار هم (با توجه به نمودار اول که نمودار سود و ضرر کسب نشده هست)، هولدر های کوتاه مدت شاهد کاهش فاز تسلیم از طرف این دسته هستیم و به سطح کلیدی صفر رسیده و داره رنج میزنه. 

داده های آنچین

و نمودار دوم هم که نمودار سود و ضرر کسب نشده هولدرهای بلند مدت هست، شاهد رشد شاخص و افزایش فاز باور در این دسته هولدرها هستیم. و از هر 2 نمودار میشه این نتیجه رو گرفت که این روند ادامه داشته باشه، رشد قیمتی هم خواهیم داشت مخصوصا نمودار اول که در سطح صفر گیر کرده، اگر این محدوده رو حفظ کنه و بالا بره، رشد قیمتی رو داریم وگرنه برای بازار منفی تلقی می شه.

داده های آنچین

داده های آنچین

این نمودار هم که بیت کوین های در سود و ضرر رو نشان میده، از تاریخ 18 مارس تقریبا 7 میلیارد دلار بیت کوین  در سود هستن و نسبت به کسانی که در ضرر هستن بیشتر هست و کاملا مشخصه که در محدوده سبز رنگ قرار گرفته و امکان رشد قیمتی رو داریم. در نمودار اول هم تعداد آدرس هایی با موجودی حداقل 1000 بیت کوین رو نشون میده، این دسته هم در حال انباشت هستن که خیلی خیلی به نفع بازار هست ، حداقل در میان مدت.

تحلیل تکنیکال

داده های آنچین


تحلیل هفتگی ارز دیجیتال (هفته دوم فروردین) 

در هفته دوم از سال جدید هستیم و در هفته ای که گذشت یک رالی صعودی خوبی شکل گرفت، پس بریم بررسی کنیم ببینیم که چه اتفاقاتی افتاد و چه اتفاقاتی قراره بیوفته در بازار و چه انتظاراتی باید داشته باشیم.
اتفاق عجیبی که در هفته قبل افتاد این بود که مارکت ها یک مقدار دارن خلاف قاعده عمل می کنن، چون چه در سخنرانی های آقای پاول و چه سایر اعضای فدرال رزرو، تقریبا می شه گفت، هاوکیش ترین لحن ممکن رو از تمام اعضای فدرال رزرو دیدیم.

 اظهار نظر هایی که مربوط می شد به نرخ بهره و بالانس شیت، تماما انقباضی بود و در میان این اظهار نظر های کاملا انقباضی، مارکت های ریسکی تماما به رشد خودشون ادامه دادن یعنی بازار ها بهترین رالی صعودی 10 روزه رو بعد از جنگ در حین یک چرخه انقباضی تجربه کرده. مخصوصا شاخص S&P و بازار کریپتو که ناحیه 45&46 رو خیلی راحت رد کرد، اما از چه لحاظ میگیم که عجیب بوده؟جواب این سوال رو وقتی که ببینیم چه اتفاقاتی رو بازار داره پرایس می کنه و یا پیش خور می کنه متوجه میشیم. در ضمن یادآوری می کنیم صفحه آموزش ارز دیجیتال برای ارائه آموزش های بیشتر و بهتر در حوزه ارز های دیجیتال در اختیار کاربران عزیز قرار دارد.

برای انتهای سال 2022 فدرال رزرو فاند فیوچرز که داده هارو در اختیار ما قرار میده، داره نرخ بهره 204 در صدی رو پرایس می کنه. یعنی انتظار داره در حالی که 6 جلسه دیگه تا پایان سال داریم، نرخ بهره در ماه های می و ژوئن نگاه نکنیم، می بینیم که در هر 2 تا از این جلسه های آتی، مارکت داره 2 مرحله از افزایش نرخ بهره 0.5 درصدی رو پیش خور میکنه.

در مورد بالانس شیت هم که فدرال رزرو تصمیم گرفته در ماه می، نرخ اون رو کاهش بده، البته به صورت قطعی نمی شه گفت اما این تصمیمی هست که فعلا گرفته شده و این هم یکی از مهم ترین پیام های انقباضی بوده.
همچین با این شرایط موجود و ادامه دار بودن اعضای فدرال رزرو نرخ بهره رو در سال 2023 حتی 3 درصد هم می بینین که بالاترین نرخ بهره خنثی هست و این هم یکی دیگه از پیام های انقباضی هست.
اروپا هم به همین شکل داره افزایش نرخ بهره با شرایط موجود و مشکلاتی که براش پیش اومده پیش بینی می کنه.

حالا چه اتفاقی افتاده که مارکت با وجود این همه اتفاق انقباضی داره داره به صعودش ادامه می ده؟!
اینجا ما می تونیم به 2 مورد اشاره کنیم که نکته اول اینه که بازار داره به درستی پرایس می کنه و ما فکر می کنیم که داره اشتباه میکنه، البته همه ی این ها آنالیز هست که خودمون رو واسه هر سناریویی آماده کنیم و قطعا هیچ کس نمی تونه بازار رو پیش بینی کنه.

ببینیدانتظارات تورمی 5 ساله آمریکا همونطور که تحلیل هفته قبل گفتم، داره رکورد می زنه و با سرعت بالایی داره افزایش پیدا میکنه و به حدود 3.6 هم رسید و این مسلما در وضعیت فعلی طبیعیه، چون ما مشکل تامین زنجیره ای رو داریم می بینیم، چون چین دوباره داره قرنطینه رو شروع می کنه و از آنجایی که چین مادر زنجیره ی تامین جهانی هست و قطعا این موضوع تورم رو پررنگتر می کنه. در اثر اینکه مارکت های ریسکی دارن پرایس می کنن، تورم 2 رقمی خواهیم داشت و این روند صعودی ادامه دار خواهد بود.

مورد دومی که مارکت که گفتیم شاید مارکت داره اشتباه میکنه این هست که آقای پاول در مورد مسائل و شرایط موجود خیلی داره هاوکیش و مثبت صحبت می کنه، اما در عمل داویش یا منفی عمل میکنه و استدلالشون هم این هست که با وجود این همه تورم بالا، فد و پاول شروع نرمی داشتن و افزایش 25% انجام دادن. این قسمتی هست که میشه گفت داره اشتباه میکنه، اما چرا؟

چون فد هرطر که شده باید جلوی تورم رو بگیره واگر نتونه اقتصاد آمریکا با مشکلات خیلی خیلی بزرگی مواجه خواهد شد و شاید مشکلاتی پیش بیاد که دیگه نتونه حلشون بکنه. 90% آمار های آمریکا رکود تورمی رو نشون میده و رفته رفته داره این مساله رو تقویت می کنه و باید ازبین دو راهی که مونده از بین بد و بدتر انخاب بد رو بکنه چون خیلی دیر این موضوع رو متوجه شدو فکر کرد این جنگ تاثیر زیادی روش نمیزاره و خیلی دیر اومد و نرخ بهره رو افزایش بده و بالانس شیت رو کاهش داد و اینها باعث شده رشته کار از دستشون در بره.

حالا فد با دو حالت رو برو هست، یا واقعا باید کاری انجام نده، چیزی که در حال حاضر مارکت داره پرایس میکنه و روند کاملا صعودی داره یعنی هیچ اکتی نشون نده و فدرال رزرو اجازه بده که اقتصاد وارد یک ابر تورم بشه. و یا اینکه شدیدا واکنش نشون بده و این همون انتخاب بدتر هست که اگه واکنش تندی نشون بده اون سناریوی رکود تورمی به شدت تقویت میشه و حالا باید منتظر باشیم و ببینیم که در جلسه ماه می، فد کاملا انقباضی عمل میکنه شروع میکنه به کاهش بالانس شیت ؟ آیا دو مرحله افزایش نرخ بهره رو انجام میده؟ همچنین شما می تونین برای داشتن اطلاعات بیشتر به پرایس اکشن چیست در ارز سنج مراجعه کنید.

اگر همچنین اتفاقی بیوفته، یعنی می شه گفت بازار های ریسکی داشتن اشتباه فکر میکردن و پیش خور میکردن و فد کاملا جدی هست و قراره هاوکیش عمل کنه و اگر نه در ماه می هم کاهش بالانس شیت نداشته باشیم و به ماه دیگه موکول کنیم افزایش نرخ بهره یه مرحله باشه یعنی اینکه فدرال رزرو جدی نیست. بهتون توصیه می کنیم که این جلسات رو دنبال کنید و برای هر سناریویی آماده باشید. در ادامه به تحلیل داده های آن چین می پردازیم.

 داده های آن چین

 داده های آن چین

 داده های آن چین

 داده های آن چین

در تصویر 3 نمودار رو می بینین که نشون دهنده میزان تغییرات 30 روزه قیمت در ساعات معاملاتی آمریکا اروپا و آسیا رو نشون می ده که وضعیت خرید و فروششون چه جوری هست.
در 2 تصویر بالا هم بازار های آمریکا و اروپا رو می بینید که رفتارتقریبا مشابه هم دارن اما از اوایل ماه فوریه، اروپا تقاضای قوی تر و بیشتری نسبت به آمریکا داشته که از جمله عوامل موثر اون می تونیم به موارد کلان اعم از جنگ اشاره کنیم.

در تصویر پایینی هم رفتار بازار اسیا هست که برعکس فشار فروش بیشتری رو داره، مخصوصا در سقوط اخیر، بیشترین فشار فروش از سمت آسیایی ها بوده. این نمودار نسبت خروجی بیت کوین های در سود توسط هولدر های کوتاه مدت رو نشون میده.

 با توجه به حفظ سطح کلیدی 1، در این شاخص و مومنتوم صعودیش شاهد هضم فشار عرضه از سوی این دسته هولدر ها بودیم و در وضعیت فعلی، با توجه به مومنتوم قوی این شاخص و نوسانش در این محدوده ها داره نشون میده که با سود بیت کوین هاشون رو دارن می فروشن. در حفظ این محدوده نقطه چین، می تونیم همچنان شاهد صعود بازار باشیم.
موجودی در گردش خرج نشده بیت کوین توسط ماینر ها: زمانی که بیت کوین به محدوده های مقاومتی می رسه شاخص مومنتوم کاهشی به خودش می گیره که این احتمال ایجاد فشار روش از سوی این دسته حتیی به طور جزئی در بازار افزایش می ده.

به صورت کلی ما سه دسته نقدینگی داریم Illiquid supplyو Liquid supply و High liquid supplyکه به توضیح دو مورد از اونها می پردازیم 

 داده های آن چین

Illiquid supply

عرضه غیر نقدی بیت کوین ر نشون میده یعنی کسانی که به مدت طولانی بیت کوین ها شون رو در کیف پولهاشون نگه داری میکننو در گردش نیست.

Liquid supply

Liquid supply

این شاخص هم که در واقع کسانی که معاملات و ترید ها رو داخل صرافی انجام میدن و در واقع بیت کوین های در گردش رو نشون میده یا می تونیم بهش عرضه نقدی هم بگیم.
نکته مهم هم این هست که 78% عرضه در گردش بیت کوین ها به صورت Liquid supply هست و این موضوع می تونه به کاهش فشار فروش یا همون کاهش عرضه کمک کنه و رشد قیمت رو داشته باشیم اما در مقابل فقط22% از عرضه در گردش بیت کوین به صورت Liquid suppl هست.

معاملات فیوچرز در چه وضعی هستن؟

معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز

با توجه به شاخص open interest بیت کوین که تو یه محدوده تقریبا خنثی هست بعد از افت جزئی که داشت، تونست سطح قبلی خودش رو جبران کنه و با توجه به شاخص فاندینگ ریت هم می بینیم که در ناحیه منفی قرار داره و پوزیشن هایshort نسبت بهlong  بیشتر شده. در کل در وضعیت فعلی این 2شاخص احتمال نوسان قیمت در کوتاه مدت و فشار فروش افزایش پیدا می کنه.

معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز

نمودار بالایی کوین هایی که آخرین بار 7 الی 10 سال گذشته فعال بودن رو نشون میده که جدیدا به فعالیت خودشون شروع کردن و لزوما نمی تونه به این معنی باشه که اومدن دست به فروش بزنن اما باید بررسی بشن.
( نمودار کوین های با قدمت بیشتر از 10 سال هم تقریبا فعالیت کوچیکی داشتن ) اما شاخص cddکه بیانگر جابجایی کوین های هولد شده هست این هم نشون می ده که تو 29 مارچ یه تعداد قابل توجهی فعال شدن و در کل از این 3 نمودار می شه به این پی برد که در این صعود ها می خوان یک سیو سود یا ذخیره سازیپله ای انجام بدن.

حجم ورودی بیت کوین

هفته پیش گفتیم که ماینر ها تمایل به استخراج به خاطر سختی شبکه و هش ریت کم شده اما تو این نمودار که (نمودار نارنجی) حجم ورودی بیت کوین به آدرس ماینر ها رو نشون میده و نمودار آبی رنگ که ورودی بیت کوین به صرافی توسط ماینر ها رو نشون میده توجه کنید که حجم زیادی ورودی بیت کوین به آدرس ماینر ها داشتیم با اینکه تمایلشون کم بوده و خوب همین باعث میشه این دسته فعلا فشار فروش راه نندازن و در واقع در حال انباشت کوین هاشون هستن.

هولد کردن

اما در نمودار آخر هم کوین های قدیمی و جدید رو بررسی بکنیم می بینیم که اکثر سرمایه گذارها دیگه بیشترشون به سمت هولد کردن و سرمایه گذاری بلند مدت می رن، مخصوصا زمانیکه قیمت ریزش پیدا میکنه در واقع این شاخص نسبت کوین ها با طول عمر 1 هفته به کوین ها با طول عمر 1 سال رو محاسبه میکنه و کاملا واضح هست که دیگه زمانیکه شاخص به محدوده قرمز رسیده قیمت ریخته و زمانیکه به محدوده سبز رنگ رسیده، قیمت افزایش پیدا کرده.

از زمان اصلاح قیمتف شاهد افت این شاخص بودیم که به معنی کاهش حضور معامله گران کوتاهخ مدت و ترس اونها هست و به گذشته این شاخص وقتی نگاه کنیم دقیقا در یک ناحیه بسیار مهمی قرار گرفته که می تونه از شروع روند صعودی باشه و اگر این سطح رو بشکنه امکان رسیدن به محدوده قرمز رنگ وجود داره.

تحلیل تکنیکال

 

تحلیل تکنیکال
 

1401 تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال هفته اول فروردین

 در این هفته قصد داریم تمامی اتفاقات تاثیر گذار در بازار رو که در طول یک هفته روی داده و همچنین نوسانات قیمت ارز های مختلف رو مورد بررسی قرار بدیم تا شما  کاربران عزیز بتونین از اخبار ورویدادهای بازار ارزهای دیجیتال باخبر بشین و در خرید و فروش و سرمایه گذاری هاتون با آگاهی بیشتری عمل کنید.

تحلیل ارز های دیجیتال در هفته ای که گذشت

همانطور که در تحلیل هفتگی آخر سال 1400 در مورد جنگ و سناریوهای اون صحبت کردیم (پیشنهاد می کنیم حتما تحلیل هفتگی هفته قبل رو هم مطالعه کنید) این بار هم با جزییات بیشتر در این مورد میخوایم که صحبت کنیم و مسایل رو توضیح بدیم چون همچنان همون ریسک هایی که هفته قبل وجود داشت ادامه داره.

افزایش نرخ بهره

در این هفته افزایش نرخ بهره رو داشتیم که خیلی ها انتظار ریزش بازار رو داشتن اما چرا ریزش اتفاق نیوفتاد  و این تاثیر عکس داشت ؟ همونطور که تو تحلیل قبلی گفتیم بازار کاملا این افزایش نرخ بهره رو پیش خور کرده بود و تنها مسئله ای که سرمایه گذارها از اون می ترسیدن کاهش ترازنامه یا همون بالانس شیت بود که در صحبت های آقای پاول در مورد ترازنامه یک شدوهای  ریزشی شدیدی در 5 دقیقه دیده شد که نشون داد این مسئله چقدر تاثیر گذار هست، اما بلافاصله پاول اعلام کرد که کاهش ترازنامه رو به جلسه بعد موکول شده تا اتفاقات پیش رو ارزیابی بشه و همین باعث شد تا بازار یه نفس راحت بکشه و خودشو به محدوده 45000 برسونه.

گلد من ساکس یکی از شرکت های مهم و بزرگ سرمایه گذاری گفته، ما انتظار داریم فدرال رزرو در هر دو جلسه بعد یعنی ماه های می و ژوئن هر بار نرخ بهره رو 0.5 در صد افزایش بده این موسسه شروع کاهش ترازنامه رو در ماه می پیش بینی کرده .

افزایش نرخ بهره

مورد مهم  دیگه ای که وجود داشت و هفته ی پیش هم به اون اشاره شد این هست که کلا بازارهای ریسکی افزایش نرخ بهره رو قبول کردن و این کاملا عادی شده و بدنبال همین شرایط آقای پاول گفت که قضیه ی رکود اقتصادی که در زمان بحبوحه کرونا اتفاق افتاد کنترل شده و این روند نزولی هم درست خواهد شد و بازار رو به صود خواهد رفت، اما در اینجا باید بگیم که این شرایط با شرایط اول کرونا متفاوت خواهد بود و ما الان شرایط جنگ روسیه و اوکراین رو داریم.

جنگ روسیه و اوکراین

اگر انتظارات تورمی 5 ساله آمریکا رو ببینیم، بالاتر از سطح های قبل خودش قرار گرفته و حتی بالاتر از اون سطحی که بیت کوین تونست  ATHبزنه، اما الان می بینیم بیت کوین حرکت صعودی قبلی رو نداره، در دوره ی قبل که انتظارات تورمی بالا می رفت و بازار های ریسکی چه کریپتو و چه بازار سهام هم بالا می رفت که علتش هم این بود که فدرال رزرو عقیده داشت که بالا رفتن تورم موقتیه و نمی خواد کار خاصی بکنه و همین باعث شد بازار های ریسکی به رشد خودشون ادامه بدن. 

این بار هم علت تورم به وجود ریسک جنگ بستگی داره و هرلحظه هم ممکنه تشدید بشه و جنگ و تاثیراتش نمی تونه اتفاق موقتی باشه به این ترتیب بازار های ریسکی مثل دوره قبل رشد شون رو ادامه نمیدن. پس با ادامه جنگ سناریوی اولمون که هفته پیش گفته شد یعنی سناریوی رکود تورمی محتمل تر هست.

 رکود تورمی

اما فعلا وارد رکود تورمی نشدیم و اگر بخوایم وارد بشیم یکی از مهم ترین عواملی که باید بررسیش بکنیم PMI هست. اگر PMI اعداد پایینی رو ثبت کنه وبه زیر 50 بیاد اون موقع می تونیم به سناریوی رکود خیلی وزن بدیم اما الان هم این نشونه ها رو می بینیم که ادامه ی جنگ خودش سناریوی رکود تورمی هست. یا داده ای هست به اسم Real personal income  در کشور امریکا، که این درامد واقعی هست و درامدی هست که تورم از اون کسر میشه و می بینیم که یک روند نزولی داره، وقتی این درامد حقیقی شروع به کاهش می کنه متوجه میشیم که اقتصاد آمریکا دچار مشکل می شه.
در ادامه به تحلیل داده های آن چین میپردازیم.

داده های آنچین

داده های آن چین

در نمودار اول همونطور که می بینید ذخایر بیت کوین ماینر ها همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به طرز چشمگیری داره کاهش پیدا می کنه. Miner reserve  شاخصی هست که ما همیشه مورد بررسی قرار می دیم و در تحلیل هفته ی قبل هم به اون پرداخته شده. 
یکی از برزگترین و مهم ترین نهنگ های بازار همین استخراج کنندگان هستن پس همیشه در بلند مدت باید زیر نظر گرفته شوند.

داده های آن چین

موجودی سرمایه گذاران کوتاه مدت

 این نمودار هم موجودی هولدر های کوتاه مدت رو نشون میده که بیت کوین ها شون رو از 155 روز گذشته جمع آوری کردن. از لحاظ آماری، این گروه بیشتر از همه در بالاترین سطح با حس fomo خرید میکنن و در زمان تسلیم در بازار می فروشن و چون وارد ضرر سنگینی می شن و از ترسشون میفروشن.

داده های آن چین

موجودی این هولدر های کوتاه مدت به پایین ترین سطح خودش رسیده که همین باعث رشد قیمت شده.
اما با این حال 82 در صد یعنی 2.5 میلیون bit  تو ضرر نگه داشته شدن به امید اینکه برگرده و الان که قیمت به بالاترین سطح خودش توی یک ماه گذشته رسیده و امکان فشار فروش از طرف این هولدر ها می تونه افزایش داشته باشه.

سود و ضرر هولدر های بلند مدت و کوتاه مدت

هولدر های کوتاه مدت :

موجودی در سود این دسته از هولدر ها 5% و در ضررشان 13% هست و از نظر اماری  بیشترین احتمال رو داره که کوین های خودشون رو در این حالت صعود بازار و از ترس ریجکت بازار از قیمت 45000 بفروشن.
هولدر های بلند مدت:
موجودی در سود اونها 18% و موجودی در ضرر63% هست. باتوجه به اینکه ضررشون زیاد هست محدوده های پایین میانگین کم کردن، احتمال ذخیره کردن سود از طرف این دسته هولدر ها به خاطر شرایط ریسکی موجود هم ممکن هست.

قیمت واقعی

داده های آن چین

این نمودار قیمت واقعی هولدرهای کوتاه مدت و بلند مدت و قیمت واقعی استاندارد که بیشترین تقاضا رو داره نشون می ده. قیمت واقعی هولدر های کوتاه مدت 46.400 رو نشون می ده که تقریبا نزدیک هستیم و گفتیم که امکان داره هولدر های کوتاه مدت در این محدوده ها سربه سر از معامله خارج بشن .

داده های آن چین

نمودار نارنجی رنگ هم که قیمت 39000 دلار رو نشون می ده و محدوده ای هست که هولدر های بلند مدت قیمت رو منصفانه می دونن و در این محدوده خیلی خوب در حال انباشت بودن که قیمت روبه بالا فرستاد و توضیح دادیم که امکان داره سود های خودشون رو ذخیره کنن.

داده های آن چین

نمودار آبی رنگ هم قیمت واقعی استاندارد 24000 رو نشون میده که از لحاظ تاریخی این یک سطح حمایتی خوبی به حساب میاد چون اون 63% که در ضرر هستن به شدت این قیمت رو برای جبران ضرر هاشون در مدت زمان کوتاه مناسب میدونن.

Napl

معیار سود و زیان تحقق نیافته خالص هست که سود آوری کلی بازار رو به عنوان نسبت یاز بازار نشون میده.
این شاخص در حال حاضر در سطح 32.5% از ارزش بازار بیت کوین در سود محقق نشده نگهداری میشه. اگر دقت کنید خیلی واضح سایت گلسنود این چرخه رو مشخص کرده ( ناحیه ابی رنگ رضایت وطمع) (ناحیه سبز رنگ باور و انکار) (ناحیه زرد رنگ خوش بینی و دودلی) (ناحیه نارنجی رنگ امید و ترس) (ناحیه قرمز رنگ ناحیه تسلیم) هست که در حال حاضر ما در ناحیه خوش بینی و دودلی قرار داریم و همونطور که می بینید همین باعث رنج بودن بازار شده و متاسفانه تاریخ این شاخص مهم این رو نشون میده که وقتی که از بالا وارد این ناحیه می شیم وارد مرحله نارنجی رنگ و قرمز رنگ هم میشیم.

Leverage Ratio

این شاخص که مربوط میشه به اهرم یا همون Leverage Ratio که اگر دقت کنید زمانی که افزایش پیدا کرده به این معنی بوده تریدر ها در بازار فیوچرز فعالیت بیشتری داشتن و معمولا در یک دوره زمانی افزایش پیدا می کنه و بعد به صورت شارپی کاهش پیدا میکنه و زمانی هم که کاهش پیدا کرد قیمت بیت کوین هم پایین میاد.

داده های آن چین

در روند صعودی اگر این شاخص ریزشی باشه قیمت هم وارد یک اصلاح کوتاه مدت میشه. اما چون در روند نزولی هستیم و خیلیی وقته یه همچین ریزشی از Leverage Ratioدیده نشده، امکان ادامه ریزش قیمت وجود داره.

داده های آن چین

اگر به میزان اهرم در بازار های آینده نگاه کنیم می بینیم که معاملات باز در سود در حال صعود هستن و به 1.94 درصد از ارزش بازار بیت کوین رسیده تا سال 2021، نسبت های اهرمی بیش از 2 در صد از ارزش بازار از لحاظ تاریخی، دوه هایی با ریسک بالا به حساب میاد که اغلب با یک رویداد اهرم زدایی شدید مواجه هست و قیمت به محدوده های پایین رسیده و کاملا واضحه که زمانی که به محدوده سبز رنگ رسیده قیمت صعودی شده.

داده های آن چین

در این نمودار هم همین طور که مربوط میشه به میزان اهرم در بازار های آتی دایمی که در حال حاضر 1.28 در صد رو نشون می ده و باز هم اگه دقت کنید نمودار آبی رنگ وارد محدوده قرمز رنگ شده که قیمت بیت کوین ریزشی بوده و به محدوده سبز رنگ که رسیده قیمت صعود خودش رو شروع کرده.

تحلیل تکنیکال

بیت کوین

تحلیل تکنیکال

اتریوم

تحلیل تکنیکال


تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال ( هفته پایانی سال 1400)

سایت ارز سنج قسمت جدیدی برای علاقه مندان به بازار ارزهای دیجیتال در نظر گرفته به نام تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال که در این ویدیو قصد داریم تمامی اتفاقات تاثیر گذار در بازار رو که در طول یک هفته روی داده و همچنین نوسانات قیمت ارز های مختلف رو مورد بررسی قرار بدیم تا شما کاربران عزیز بتونین از اخبار ورویدادهای بازار ارزهای دیجیتال باخبر بشین و در خرید و فروش و سرمایه گذاری هاتون با آگاهی بیشتری عمل کنید.همچنین شما کاربران عزیز برای داشتن اطلاعات بیشتر در این حوزه می تونین به آموزش ارز دیجیتال در سایت مراجعه کنین و لازم به ذکر هست که دوره های حضوری آموزش ارز دیجیتال در ارومیه در حال برگزاری هست و علاقه مندان به شرکت در این دوره ها می تونن با مراجعه به سایت ارز سنج ثبت نام و اقدام کنن.

تحلیل ارزهای دیجیتال در هفته ای که گذشت

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال

در این قسمت، بازار رو از هر جهت بررسی می کنیم و بهتون میگیم که چه ریسک هایی می تونه در بازار وجود داشته باشه تا روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشه و همینطوردر مورد نرخ بهره بحث خواهیم کرد و در مورد اینکه آیا جنگ روسیه و اوکراین تشدید میشه یا نه و ادامه یا قطع این جنگ چه اثراتی در بازار خواهد داشت خواهیم پرداخت.

اولین سناریو در بازار ارزهای دیجیتال 

اولین سناریویی که وجود داره اینه که جنگ اوکراین و روسیه فرسایشی بشه، یعنی اینکه این جنگ چند هفته یا چند ماه طول بکشه ویا روسیه نتونه کیف رو بگیره.اتفاقات جدیدی هم در دنیا در حال وقوع هست مثل جنگ چین و تایوان که وقوع این رویداد هم باعث ریزشی شدن بازار خواهد شد، اما در این تحلیل به بررسی اتفاقات در حال حاضر می پردازیم و از بقیه ی اونها صرف نظر می کنیم.

در اتفاقاتی که در حال رخ دادن هست آمریکا و اروپا دست به سیاست های انبساطی زدن تا از تاثیرات منفی ویروس کرونا و فروپاشی اقتصادشون جلوگیری کنن و بتونن کنترلش کنن که همین علت باعث شد در زمانیکه همه چیز خوب پیش میرفت و سیاستهای انبساطی تبدیل به انقباضی میشدن، ناخواسته تورم ایجاد بشه وجنگ روسیه و اوکراین باعث شد که شاخص cpi (شاخص قیمت مصرف کننده در تمام کشور ها بخصوص امریکا و اروپا ) افزایش پیدا کنه.

رکود تورمی در جهان

کالاهایی مثل نفت، گاز، طلا و گندم و غلات (روسیه و اوکراین یکی از تامین کنندگان مهم غلات در دنیا هستن)، قیمتهاشون افزایش پیدا کرده و همین باعث شد تا زنجیره تامین غلات کشورها با مشکل مواجه بشه.
اما با بررسی بانکهای مرکزی اروپا و آمریکا نرخ تورمی که برای سال آینده پیش بینی شده با این شرایط بدتر میشه و در حال افزایش هست وحتی امکان ماندگار بودن این تورم به مدت طولانی هم وجود داره که همین باعث تورم جهانی میشه و درحال حاضر این اتفاقات نشون میدن که شاهد یک رکود تورمی خواهیم بود.

بله! درسته هم رکود وجود داره و هم تورم اتفاق می افته که اگه اینجوری پیش بره قیمت تمام کالاهای مصرفی بالاتر میره و هزینه ی بیشتری در زندگی برای مردم تحمیل میشه.
این یکی از پیچیده ترین اتفاقات اقتصادی هست که اتفاق میوفته و دیگه دولت ها و بانک ها هم در پیدا کردن را هکار برای حل این مشکل هم موندن چون اگر بخوان رکود رو درمان کنن تورم بالا میره و اگر بخوان تورم رو کنترل کنن رکود اقتصادی عمیق تر میشه و در کل اوضاع سخت تر میشه.

اگر بانک های مرکزی نرخ بهره رو افزایش بدن و ترازنامه یا بالانس رو کاهش بدن و کلی فشار بیارن تا تورم رو کنترل کنن اتفاقی که توی بازار کریپتو می افته اینه که مارکت تحت فشار فروش قرار می گیره و در حال حاضر شواهد و گفته ها این رو نشون میده. چون خانم لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا با یک لحن تهاجمی گفت که افزایش نرخ بهره مقرر شده برای یک سال و تا آخر سال 2022، با شرایط موجود به جلو کشیده می شه.

از طرف دیگه بانک مرکزی آمریکا ( فدرال رزرو) جلساتی برگزار خواهد کرد که مهم و تاثیر گذار خواهند بود ویکی از همین جلسات در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد که باید منتظر باشیم تا ببینیم صحبتهاش به طرف جنگ خواهد رفت یا نه و اینکه آیا آقای پاول هم همون صحبت های خانم لاگارد در مورد افزایش نرخ بهره زیاد خواهد گفت یا نه، و احتمالش خیلی زیاد هست و همین باعث رکود اقتصادی خواهد شد و در این شرایط قطعا حمایت های پایین بیت کویین رو خواهیم دید. برای اطلاع از قیمت بیت کوین به صفحه قیمت لحظه ای ارز دیجیتال مراجعه کنید.

دومین سناریو در بازار ارزهای دیجیتال

سناریوی دوم هم اینه که بانک های مرکزی هیجانی عمل نکنن و نرخ بهره رو زیاد افزایش ندن بخاطرریسک های جنگ که وجود داره یک مقاومت مهمی که روی 45500 داریم رد کنیم و52 یا 53 رو می تونیم ببینیم.
 حالا اگه روسیه و اوکراین به توافق برسن چه اتفاقی می افته؟! یعنی اگه اوکراین شرق کشورش رو به روسیه بده و روسیه هم دیگه اصلا بگه کم آوردم و بخاطر تحریم ها و مقاومت اوکراین، انتظارات تورمی کاهش پیدا کنه، در واقع اون موقع می تونیم بگیم برای بازار، یک لول بهتر می تونه باشه. حتما می پرسین چرا یک لول؟ چون همچنان اون ریسک ها پا برجا هستن و اینجوری نیست که دیگه همه چی حل شده باشه و بازار به طرف صعود بره چون برای این کار یک سری اتفاقات دیگه ای هم می تونه بیوفته تا محدوده های بالاتری رو ببینیم.

داده های آنچین

داده های آنچین

در این قسمت از تحلیل هفتگی هم یک بررسی در مورد داده های آنچین انجام می دیم تا ببینیم در چه وضعیتی قرار دارن. در سه نموداری که مشاهده می کنین فعالیت ماینر ها رو اگه بررسی کنیم، در نمودار اول می بینیم که بعد از بازیابی سطح قبلی توسط هش ریت، بازهم شاخص مومنتوم کاهشی نسبتا قوی به خودش گرفته و به سطح کلیدی خودش رسیده که نشون میده بعضی از ماینر ها تمایل به استخراج ندارن.

داده های آنچین

نمودار دوم هم که به سختی شبکه مربوط هست با توجه به سختی شبکه بیت کوین، برخلاف انتظار میانگین زمان ساخت بلاک افزایش پیدا کرده که این امر هم نشون از کاهش فعالیت ماینرها برای استخراج هست.

داده های آنچین

نمودار سوم هم نشون میده که بعد از نزدیک شدن قیمت به محدوده مقاومتی، ورود بیت کوین به صرافی ها از سوی ماینر ها دیده می شه. تو این وضعیت فعلی با توجه به نوسان هش ریت در محدوده ی خنثی و همچنین بالا بودن میانگین زمانی ساخت بلاک، احتمال ورود بیت کوین از سوی ماینر ها به صرافی، با رشد قیمت افزایش پیدا می کنه که این امر هم باعث ریزش جزئی خواهد شد.

در عکس های بعدی هم مشاهده خواهید کرد که آدرس های دارای 10تا 100 بیت کوین هم که انباشت خوبی درقیمتهای پایین در اونها اتفاق افتاده و وضعیت خوبی دارن.

داده های آنچین

داده های آنچین

 اما الان در محدوده ای قرار گرفته که چون سرمایه گذار ها چشم به داده های اقتصاد کلان و حواشی جنگ دوختن ویا به عبارتی دست به ماشه هستن. بنابراین بهتر هست منتظر بمونیم تا ببینیم در جلسه ی روز چهارشنبه سرمایه گذاران چه عکس العملی در مقابل تصمیمات جلسه خواهند گرفت.
 

 
 

ویدئو

 

دوره جامع ارز دیجیتال (جادوی رمز ارزها)

15 دوره آموزشی کامل در قالب دوره جامع
از ابتدایی ترین مفاهیم تا تخصصی ترین موضوعات
بیش از 60 ساعت آموزش ویدیویی در قالب 200 قسمت
همه دوره های آموزشی جدید که در آینده در ارزسنج قرار میگیرد، در این دوره نیز افزوده خواهد شد و با شرکت در این دوره همه دوره های ارزسنج را یکجا در اختیار خواهید داشت.
برای شرکت در این دوره آموزش از لینک زیر اقدام کنید.
15,000,000 تومان

7,900,000 تومان

مشاهده اطلاعات تکمیلی دوره

3 نظر

 1. مسعود عدالت

  فوق العاده مفید و تخصصی بود ممنون

 1. Dealit

  لطفا این تحلیل ها رو یکم جلو چشم تر بذارید داخل سایت ، چون وقتی تحلیل هفتگی رو هر هفته میذارید خیلی سخت میشه پیداش کرد و از آپدیتش مطلع شد. سپاس

  1. saeid habibi

   چشم

 1. Dealit

  عالی

  1. saeid habibi

   خرسندیم که رضایت شما را بدست آورده ایم

کامنت بگذارید