تحلیل تکنیکال بیت کوین


5.64%

$ 29,991.71

938.74 میلیون تومان

محاسبه با نرخ تتر : 31,300 تومان

معاملات روزانه
$43,924,066,313
حجم بازار
$569,531,913,946
عرضه کل
19.04 میلیون بیت کوین
سکه در گردش
21.00 میلیون بیت کوین

ماشین حساب ارز دیجیتال BTC

BTC
=
تومان


هفتگی
روزانه
ساعتی

تحلیل بیت کوین (BTC)

معرفی پادشاه ارز های دیجیتال

امروزه کمتر کسی هست که اسم بیت کوین به گوشش نخورده باشه. گذشته از این که همچنان کسانی هستن که اولین ارز دیجیتال رو بیت کویین تلفظ می کنن، ولی بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال متولد شده، در حال حاضر به طور کامل شناخته شده هستش.
دنیای ارز های دیجیتال یا نام بیت کوین گره خورده و با اومدن اسم بلاکچین و ارز دیجیتال، اولین چیزی که در ذهن تداعی میشه، بیت کوینه. شاید یک دهه قبل افزایش قیمت بیت کوین از 26 دلار به 27 دلار، موفقیت زیادی برای این ارز تلقی میشد ولی الان نه. و با گذشت چند سال، قیمت Bitcoin چند بار به مرز 60 هزار دلار هم رسیده و هم اکنون بازار اون میلیارد ها دلار ارزش داره و تقریبا 40 درصد ارزش کل بازار ارز های دیجیتال رو به خودش اختصاص میده.
از این رو به بیت کوین، لقب پادشاه ارز های دیجیتال داده میشه. در ادامه این مقاله، بیت کوین پادشاه دنیای ارز های دیجیتال رو از جنبه های مختلف بهتون معرفی می کنیم.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟ به زبان ساده و خودمونی می تونیم بگیم که بیت کوین، اولین محصول فناوری بلاکچین هستش که در سال 2009 متولد شد و نماد اون هم BTC هستش. فناوری بلاکچین و ارز های دیجیتال اون موجودیتی بود مرکب از خلاقیت، عبور از موانع قانونی و کنار زدن واسطه‌ ها در امور مالی و بانکی مختلف که تراکنش‌ های مالی رو در سطح جهانی ممکن می ساخت. به همین جهت در مدت نسبتا کوتاهی بعد از تولدش تونست توجهات زیادی رو به سمت خودش جلب کنه و در کمتر از یک دهه به شکوفایی کم نظیر برسه و قیمت BTC از 50 هزار دلار هم عبور کنه.
بیت کوین و مشخصا رمز ارز های دیگه، واحد های نرم افزاری رمزنگاری شده ای هستن که ارزش پولی دارن و می تونن در بستر دیجیتالی بین اقصی نقاط دنیا جابجا بشن. نکته مهم در ارتباط با ارز های دیجیتال یا رمزنگاری شده اینه که برخلاف ارز های رایج و سنتی، هیچ نهاد مرکزی مثل بانک ها و دولت ها، نمی تونن کنترل شون کنن و نظارت داشته باشن.
چیزی که بلاکچین و ارز های دیجیتال رو به یک فناوری غیر متمرکز یا Decentralized مبدل کرده و حفظ حریم خصوصی کاربر و آزادی عمل در بالا ترین حد رو در اولویت قرار داده. خب تا اینجا فهمیدیم که بیت کوین چیست و چه طوری با کنار زدن محدویت های مالی موجود، تونسته به عنوان یک واحد پولی جدید پا به عرصه بذاره. در ادامه مرور اجمالی خواهیم داشت بر تاریخچه بیت کوین.

تاریخچه بیت کوین

قیمت بیت کوین

بیت کوین، تاریخچه پر رمز و رازی داره. بیت کوین شاید تنها رمز ارزی باشه که کسی نمی دونه کی اون رو ساخته. مسئولیت اختراع بیت کوین رو فرد یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو بر عهده گرفتن و بعد از استقرار کامل بیت کوین و به ثبات رسیدنش، ساتوشی هم که قبلا ارتباطات ایمیلی با اشخاصی فعال در این زمینه داشت، به کلی ناپدید شد.
اوایل و در سال 2009، بیت کوین مقبولیتی نداشت و ارزش یک پیتزا با چند تا بیت کوین برابری می کرد (مقایسه کنید الان ارزش یک بیت کوین برابر چند عدد پیتزار هستش). با گسترش فناوری های ارتباط جمعی و عناصر دیجیتالی در دنیا، رفته رفته بیت کوین هم بیشتر شناخته شد و در سال 2017 تا 2018، قیمت Bitcoin به حوالی 13 هزار دلار رسید.
سال 2017 به بعد، سال شکوفایی و شروع روند رشد صنعت ارز های دیجیتال به سردمداری بیت کوین هستش و با ادامه روند قیمت BTC به 60 هزار دلار هم رسید و هم اینک که در ماه چهارم سال 2022 میلادی قرار داریم، قیمت Bitcoin در حوالی 42 هزار دلار نوسان می کنه. اگه بخوایم قیمت بیت کوین به تومان رو محاسبه کنیم، در حال حاضر با عدد یک میلیارد و خورده ای مواجه میشیم که رقم نسبتا بالاییه.

بیت کوین چگونه کار می کند ؟

ارز دیجیتال بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین یک دارایی دیجیتال هستش که در بستر شبکه‌ بلاک چین پیاده‌ سازی شده. بلاک چین یک سیستم و شبکه به اشتراک گذاری اطلاعات هستش که همه‌ اعضای شبکه به اطلاعاتش که در دفتر کل نگه ‌داری می‌شه دسترسی دارن. از این رو امکان دستکاری اطلاعات و تقلب وجود نداره. چرا که نسخه های مختلف اطلاعاتی موجود در نزد همه کاربران رو نمیشه در یک لحظه مشترک دستکاری کرد.
در سیستم مالی کنونی و بانک داری، فقط بانک ها در جریان کم و کیف نقل و انتقال دارایی ها و همه جزییات اونا هستن، ولی در بلاک چین این اطلاعات در دفتر کل مرکزی که همه اعضا شبکه بهش دسترسی دارن ثبت میشه و شفافیت حداکثری وجود داره. در هر تراکنش، آدرس فرستنده و گیرنده و همچنین مبلغ ارسالی در دفتر کل ذخیره میشه و تا ابد امکان رجوع به اون وجود داره. در حال حاضر حجم دفتر کل بیت کوین به صد ها گیگابایت میرسه.
کیف پول های ارز دیجیتال هم که مسئول نگه داری و انتقال ارز های دیجیتال مثل بیت کوین هستن، از دو رشته کد تشکیل شده ان با نام های کلید خصوصی و کلید عمومی. هر تراکنشی که انجام می گیره با کلید خصوصی کاربر که بر پایه یک سیستم رمز نگاری قدرتمند تولید شده، امضا میشه و به وسیله کلید عمومی هم آدرس یابی در شبکه انجام می گیره و رمز ارز ها به مقصد میرسن.

بررسی قیمت بیت کوین و نحوه خرید آن

قیمت بیت کوین

بسیاری از افراد ارز های دیجیتال مثل بیت کوین رو خرید و فروش می کنن و از این راه کسب درآمد دارن. صرافی های ارز دیجیتال، بستر اصلی خرید و فروش رمز ارز ها هستن که در اونا قیمت لحظه ای بیت کوین و اگر صرافی ایرانی باشه، می تونید قیمت بیت کوین به تومان رو ببینید.
فعالان بازار ارز های دیجیتال، با تحلیل نمودار ها و سوابق قیمتی به کمک آموزش تحلیل تکنیکال، با پیش بینی روند های قیمتی، اقدام به معامله و سرمایه گذاری می کنن. قیمت BTC و کلا ارز های دیجیتال نوسانات زیادی داره و میشه از این نوسانات سود گرفت.
در حال حاضر اگر قیمت بیت کوین به ریال و قیمت لحظه ای بیت کوین رو ببینید، متوجه میشید که رقم بالاییه و هر کسی نمی تونه بخره. ولی جای نگرانی نداره و میشه واحد های کوچک تر اون در حد 0.00001 رو هم با قیمت لحظه ای بیت کوین، در زمان سفارش، خریداری کرد.
چنان چه با صرافی های ایرانی ارز دیجیتال کار کنین، می تونین قیمت بیت کوین به ریال رو به شکل لحظه ای مشاهده کنید و زمانی که به محدوده مد نظر شما رسید خریداری کنید. نمایش قیمت بیت کوین به تومان، یکی از مزیت های صرافی های داخلی می باشد که در واقع همون معادل سازی اون با قیمت لحظه ای بیت کوین به دلار در بازار جهانی هستش.
برای خرید بیت کوین در صرافی های خارجی باید، رمز ارز تتر که هر واحد اون معادل یک دلار امریکا هستش تهیه کنید و برای خرید بیت کوین از صرافی های داخلی، با پول ملی کشور مون هم می تونید خرید انجام بدید و بر حسب قیمت بیت کوین به ریال، هزینه رو پرداخت می کنید و ارز های خریداری شده به کیف پول تون انتقال پیدا می کنه.

جمع بندی

در این مقاله معرفی اجمالی داشتیم از پادشاه ارز های دیجیتال به نام بیت کوین. بیت کوین در سال 2009 در سکوت متولد شد و یک دهه بعدش سر و صدای زیادی در دنیا به پا کرد و همچنان در کانون توجه قرار داره. قیمت Bitcoin در این سال ها افزایش زیادی داشته و برای درک این افزایش کافیه قیمت بیت کوین به تومان رو حساب کنید و ببینید که با یک واحد بیت کوین چه کار هایی که میشه کرد.
هویت مخترع این رمز ارز که پایه های نظام پولی و مالی سنتی رو متزلزل کرده همچنان ناشناسه و فقط گمانه زنی هایی در این زمینه جریان داره. بیت کوین با سرعت فزاینده ای داره جای نظام مالی سنتی رو که بر پایه تمرکز گرایی و کنترل بانک ها و دولت ها بر تراکنش های مالی هست می گیره و از این رو بیشتر از هر کسی بانک ها و دولت ها ازش احساس خطر می کنن. گذر زمان اثبات خواهد کرد که آیا بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال، می تونن نظام مالی سنتی رو منسوخ کنن یا نه.


📊چگونه از VOLUMES HORIZONTAL استفاده کنیم؟ آموزش همراه با مثال!

شاخص حجم افقی یا نمایه حجم یک شاخص ساده است که به شناسایی: مناطق ارزش (مناطق حمایت یا مقاومت) و شکاف نقدینگی کمک می کند. در این ایده نحوه استفاده از ا...

ادامه مطلب
BTC/USDT: دومین ایستاده موج نزولی!

بایننس: BTCUSDT سلام به همگی😃 قبل از شروع بحث، بسیار خوشحال خواهم شد اگر نظر خود را در مورد بخش نظرات این پست به اشتراک بگذارید و اگر از آن لذت...

ادامه مطلب
پشتیبانی BTCUSDT شکست و سقوط سنگین اکنون در پیش است؟

همانطور که خیلی ها اشاره کردیم کانال های صعودی معمولا صعودی کوتاه مدت هستند و پس از شکستن پشتیبانی کانال که در اینجا اتفاق افتاد ممکن است دامپ بیشتری...

ادامه مطلب
  • 1401-02-17
  • CoreCrypto1
BTC: تله خرس ??
BTC: تله خرس ??

سلام به همه،اگه از ایده خوشتون اومد حمایت با لایک و فالو فراموش نشه. به این تحلیل BTC خوش آمدید. بیت‌کوین فروش بدی انجام داد و به شدت پایین آم...

ادامه مطلب
بیت کوین به عنوان سرفصل فدرال رزرو برای کاهش ترازنامه در حال دامپینگ است

هی معامله گران، در جلسه معاملاتی امروز ما در حال نظارت بر بیت کوین برای یک فرصت فروش در منطقه 37k هستیم، زمانی که هرگونه تایید نزولی را دریافت کنیم که...

ادامه مطلب
بیت کوین به 30000 دلار می رسد؟

می‌توانیم تلاشی برای حرکت به بالای خط روند صعودی روزانه و ادامه حرکت قیمت در ساختار صعودی ببینیم. اما خریداران شکست خوردند. دیروز شاهد فشار نز...

ادامه مطلب
  • 1401-02-17
  • CRYPTOMOJO_TA
به روز رسانی #BTC
به روز رسانی #BTC

سلام بچه ها، این CryptoMojo است، یکی از فعال ترین نویسندگان نمای معاملاتی و جوامعی که سریعترین رشد را دارد. برای دریافت آخرین به‌روزرسانی‌ها و تماس...

ادامه مطلب
  • 1401-02-17
  • SkyrexTrading
بیت کوین - شکست واقعی؟
بیت کوین - شکست واقعی؟

سلام، همه! من برای نفرت آماده هستم، طبق معمول زمانی که پیش بینی انجام نشد، اما این بخشی از معامله است. من نقطه ورود طولانی خوبی داشتم، با سود...

ادامه مطلب
بیت کوین - از هم اکنون تا 33800 بازگشتی پیش بینی می شود

نمودار بیت کوین به روز شده ما پس از حمام خون دیروز. سقوط نزدک باعث سقوط کریپتو شد، خوشبختانه ما با چند پوزیشن/پست کوتاه آماده بودیم:...

ادامه مطلب
  • 1401-02-17
  • Eloquent
"ورود به خلاء".
"ورود به خلاء".

عصر بخیر انسانها من در این روز آمده ام تا به شما بگویم مراقب باشید. --- اگر کم محلی از 1\24\22 گم شود، btc وارد فضای خالی می ش...

ادامه مطلب
  • 1401-02-17
  • rajithajay
BTCUSDT
BTCUSDT

من این راه پیش بینی کردم. حالا ببین چی شد تجارت یک تجارت جدی است و ریسک بالایی دارد و ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. قبل از اینکه سرمایه...

ادامه مطلب
#BTCUSD دوباره طولانی شد.

دوباره وارد آخر هفته‌مان شدیم زیرا قیمت خیلی سریع درست زیر حد ضرر ما سقوط کرد، بنابراین ما دوباره در 35300 با توقف ضرر کمی کمتر از 34800 وارد شدیم....

ادامه مطلب