اطلاع از اعلانات و تخفیف ها

اگر میخواهید از تخفیف ها و اعلانات ما در لحظه با خبر شوید گزینه بله و سپس گزینه Allow را کلیک کنید.

prompt icon

قیمت بیت کوین لحظه ای - به دلار و به تومان (10-09-1401)


1.39%

$ 17,120.16

628.31 میلیون تومان

محاسبه با نرخ تتر : 36,700 تومان

معاملات روزانه BTC
$25,916,480,587
حجم بازار BTC
$328,750,161,630
BTC عرضه کل
19.22 میلیون بیت کوین
BTC سکه در گردش
21.00 میلیون بیت کوین
کانترکت ها:
Fusion Network: 0x816f67ce73aeb099e8...

ماشین حساب قیمت بیت کوین (BTC)

BTC
=
تومان

قیمت بیت کوین(BTC) و معرفی آن

ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) که بصورت اختصاری با نماد BTC میان ارز های دیجیتال شناخته می شود توانسته رتبه 1 را میان ارزهای دیجیتال کسب نماید. این ارز برای اولین بار در تاریخ 1392/02/08 در لیست ارزهای دیجیتال کوین مارکت کپ لیست شده و تا به امروز کل مارکت کپ ارز بیت کوین یا حجم بازار آن حدود 359.17 میلیارد دلار بوده که معادل 13,181,553.94 میلیارد تومان می باشد. تعداد کل سکه های ارز دیجیتال بیت کوین 21.00 میلیون عدد بوده که از آن تعداد 19.22 میلیون سکه در شبکه معامله می شود. دامیننس بیت کوین یا سهم بازار ارز BTC تا به امروز از کل بازار حدود 38.2 درصد است و 61.8 درصد باقی متعلق به سایر ارز های دیجیتال بلاکچین می باشد. در این لحظه قیمت بیت کوین لحظه 17,120.16 دلار است که با احتساب نرخ تتر 36,700 تومانی، قیمت BTC به تومان معادل 628.31 میلیون تومان معامله میگردد.
قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته با 25.92 میلیارد دلار خرید و فروش ، 2.00 دلار یا 1% تغییر داشته که در یک هفته گذشته 3% می باشد. بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال اینانس و Binance و KuCoin و Huobi Global و FTX و HitBTC و Gate.io و MEXC لیست بوده و در این صرافی ها میتوان به خرید و فروش آن پرداخت.

مشاهده قیمت همه ارزها:   قیمت ارز دیجیتال

برای خرید بیت کوین از صرافی اینانس اقدام کنید.

تغییرات قیمت بیت کوین (BTC)

توجه کنید که قیمت بیت کوین به تومان وابسته به قیمت دلار بوده و ممکن است در اثر خبر های سیاسی و اقتصادی داخلی روزانه در تغییر باشد. بنابراین در صورتیکه میخواهید در داخل ایران به خرید و فروش Bitcoin بپردازید، علاوه بر تغییرات بین الملل به تغییرات سیاسی و اقتصادی داخل ایران نیز توجه کافی را داشته باشید.

قیمت Bitcoin در طول سری زمانی تغییرات و نوساناتی را سپری میکند. در جدول زیر تغییرات قیمت BTC، تغییرات نرخ این رمز ارز در بازه های مختلف ارائه شده است.

یک ساعت یک روز یک هفته یک ماه دو ماه سه ماه
-0.22 1.39 2.6 -17.07 -11.66 -14.89

نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین (BTC)


قیمت بیت کوین و تحلیل آن از دید تحلیلگران جهانی (10-09-1401)

بیت کوین: گاوها پس از ورشکستگی BlockFI کنترل می شوند؟

1401-09-09 توسط : KlejdiCuni
بیت کوین: گاوها پس از ورشکستگی BlockFI کنترل می شوند؟ + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت بیت کوین بصورت ترجمه ماشینی :

بیت کوین: گاوها پس از ورشکستگی BlockFI کنترل می شوند؟ دیروز همانطور که توسط بسیاری از وب سایت های رمزنگاری گزارش شد: همانطور که توسط Coinmarketcap گزارش شده است،"پرونده های BlockFi برای ورشکستگی به عنوان سرایت کریپتو ناشی از فروپاشی FTX"بسیار عجیب بود که پس از چند ساعت تردید، قیمت تقریباً 3.1٪ افزایش یافت. با توجه به اینکه مشکلات سرایت FTX به سرعت در حال گسترش است، این حرکتی است که در این شرایط کاملاً معنی ندارد. این روزها خیلی مراقب باشید زیرا ممکن است همه چیز اتفاق بیفتد. PS: نوسانات و دستکاری قیمت ها روز به روز در حال افزایش است. متشکرم و موفق باشید!


سود مختصر بیت کوین 📖🚀

1401-09-09 توسط : MadWhale
سود مختصر بیت کوین 📖🚀 + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت بیت کوین بصورت ترجمه ماشینی :

سلام بر اساس نمودار ، قیمت نزدیک به منطقه پشتیبانی و مقاومت کانال کانال صعودی است ✔ اگر قیمت پشتیبانی کانال را از نزولی نمی شکند ، ما می توانیم حداقل به خط روند بالایی خود دست یابد در غیر این صورت ما می توانیم اصلاحات بیشتری را نزدیک به سطح پشتیبانی پایین خود مشاهده کنیم لطفا ، احساس راحتی کنید تا دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید ، آن را در نظرات زیر بنویسید ، متشکرم


هنوز این احتمال وجود دارد که بیت کوین حمایت اصلی را بشکند!

1401-09-09 توسط : MonoCoinSignal
هنوز این احتمال وجود دارد که بیت کوین حمایت اصلی را بشکند! + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت بیت کوین بصورت ترجمه ماشینی :

بیت کوین دیروز به شدت کاهش یافت و قیمت آن از الگوی مثلث (در بازه زمانی 4 ساعته) شکست و به محدوده 16000 دلار نزدیک شد. زاویه ضربه زدن به ساپورت بسیار زیاد است و همچنان احتمال افت قیمت بیشتر و رسیدن قیمت حداقل به محدوده 15900 تا 15720 دلار وجود دارد. در بازه زمانی 1 ساعته، روند بیت کوین با شکستن محدوده حمایتی 16280 تا 16380 دلار کاهش یافته است. بنابراین بازگشت و عقب نشینی به این مقاومت می تواند باعث کاهش مجدد قیمت شود. واکنش مثبت، اگر در سطوح حمایتی دیده شود، تنها می تواند کوتاه مدت و نوسان باشد و همچنان این احتمال وجود دارد که بیت کوین حمایت مهم را بشکند.


گوه عظیم 2 ساله بیت کوین (قبلاً کسی به آن اشاره نکرده است)

1401-09-08 توسط : Babenski
گوه عظیم 2 ساله بیت کوین (قبلاً کسی به آن اشاره نکرده است) + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت بیت کوین بصورت ترجمه ماشینی :

بیت کوین/USDT بیت کوین یک گوه سقوط عظیم 2 ساله چاپ کرد و هیچ کس در مورد آن صحبت نمی کند، ما به زمان بیشتری نیاز داریم تا در داخل آن بگذرانیم، اما زمانی که قیمت مقاومت در برابر نزول گوه شکست ... چرخه گاوی جدید شروع خواهد شد. پایین به نظر می رسد در محل تلاقی بین: - هدف از دو بالا (نشت نزولی) - خط روند پایین تر گوه در حال سقوط طبق بسیاری از شاخص ها ما در مرحله تسلیم چرخه هستیم پس تسلیم نشوید..پایین باید خیلی نزدیک باشد چرخه خرس برای اکثر معامله گران دردسر است اما برای افراد باهوش فرصتی است از تلاش های من حمایت کنید و نظرات خود را در بخش نظرات زیر با من در میان بگذارید ⬇️


بیت کوین - خرس ها دوباره بیت کوین را خراب می کنند! (فرصت عالی)

1401-09-08 توسط : Tolberti
بیت کوین - خرس ها دوباره بیت کوین را خراب می کنند! (فرصت عالی) + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت بیت کوین بصورت ترجمه ماشینی :

از 21 نوامبر تا 24 نوامبر، روند صعودی بسیار خوبی داشتیم. تنها 3 روز طول کشید و ساختار روند صعودی نزولی است. طبق تجزیه و تحلیل موج الیوت من، این یک تصحیح ABC بود زیرا من می توانم فقط 7 موج را ببینم، که یک تصحیح معمولی با موج گسترده A است. بیت کوین نزولی ترین دارایی است و کوتاه کردن بیت کوین یا اتریوم بسیار لذت بخش است! هفته جدیدی آغاز شد و بیت کوین به سختی از مثلث متقارن خارج شد. اکتبر و نوامبر ماه‌های بسیار صعودی برای بیت‌کوین هستند، اما این بار ما قیمت‌گذاری کردیم و بیت‌کوین به سقوط آزاد ادامه می‌دهد. سوال درست اکنون این است: چه زمانی به 10000 خواهیم رسید؟ نه اگر به 10000 برسیم. بعد از اینکه به 10K رسیدیم، فکر می کنم یک جهش عظیم به 15K یا بیشتر خواهیم داشت. حتماً من را دنبال کنید تا اطلاعات مهم در مورد این پرش مورد انتظار را از دست ندهید! اگر می خواهید بیت کوین معامله کنید، بهترین استراتژی «فقط کوتاه» است. پس منتظر پولبک و شورت باشید. من انتظار دارم که کف نهایی بیت کوین بین 6500 تا 10300 دلار باشد. من بسیار خوشحالم که این تحلیل ها را در اختیار شما قرار می دهم. قوی باش! نظر: مثلث دوباره تست شد که فرصت خوبی برای باز کردن پوزیشن کوتاه بود! حالا میتونیم بریم پایین


🔴 BTC/USD : NEW Week TA : 11.27.22

1401-09-08 توسط : ArmanShabanTrading
🔴 BTC/USD : NEW Week TA : 11.27.22 + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت بیت کوین بصورت ترجمه ماشینی :

قیمت همچنان در محدوده 16500 دلار در نوسان است و روند خاصی را دنبال نمی کند. توجه داشته باشید که بر اساس تحلیل های قبلی، این سطح همچنان یکی از مناطق عرضه مهم است و انتظار دارم قیمت به سطوح پایین تر ذکر شده در تحلیل قبلی اصلاح شود. اما این امکان وجود دارد که قیمت برای جمع آوری نقدینگی حرکتی صعودی داشته باشد و سپس سقوط کند، بنابراین نظر من اکنون نزولی است! تحلیل قبلی: همانطور که مشاهده می کنید قیمت به زیر سطح 15600 دلار حرکت کرد و پس از جمع آوری نقدینگی با فشار خرید مواجه شد و توانست تا 16660 دلار رشد کند. اکنون قیمت در محدوده عرضه قرار دارد و می تواند دوباره به سطوح پایین تر (FVG) حرکت کند، این منطقه تقاضا بین 15800 تا 16030 دلار است و بلوک مهم سفارش صعودی بین 15470 تا 15800 دلار خواهد بود! اگر یک حرکت صعودی جدید شروع شود، اولین هدف آن 16850 تا 17030 دلار است!
$BTC NEW TA : 📈 بلند یا کوتاه 📉 ? - 🔴 BTC/USD : NEW Week TA : 11.27.22
برای تجزیه و تحلیل بیشتر من را دنبال کنید و هر سوالی دارید بپرسید، من اینجا هستم تا کمک کنم. ⚠️ این تحلیل به روز خواهد شد... 👤 آرمان شعبان : @ArmanShabanTrading 📅 2022/11/27 ⚠️(DYOR) ❤️اگه از کار من خوشتون میاد لطفا لایک کنید و نظر بدید این به من انگیزه میده تا بهتر کار کنم ❤️


BTCUSDT

1401-09-07 توسط : HAMED_AZ
BTCUSDT + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت بیت کوین بصورت ترجمه ماشینی :

سلام معامله گران، نظر شما در مورد بیت کوین چیست؟ بیت کوین در محدوده ای قرار دارد که به نظر می رسد در حال حاضر در این منطقه در حال نوسان است و ما انتظار داریم که پس از رسیدن به انتهای این محدوده تا محدوده مشخص شده رشد کند. براتون مفید بود لایک و نظر فراموش نشه❤️


بیت کوین می تواند از خط مقاومت جهش کند و شروع به سقوط کند

1401-09-07 توسط : YMGroup
بیت کوین می تواند از خط مقاومت جهش کند و شروع به سقوط کند + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت بیت کوین بصورت ترجمه ماشینی :

سلام به انجمن arzsanj و فالوورهای من، لطفا، اگر ایده هایی را دوست دارید، فراموش نکنید که آنها را با لایک و کامنت حمایت کنید، بسیار سپاسگزاریم و ما شروع می کنیم. امروز می خواهم در مورد نمودار BTC/USDT با شما صحبت کنم. در نمودار، می‌توانیم ببینیم که چگونه بیت‌کوین یک مثلث تشکیل داده و در داخل آن معامله می‌شود. اکنون قیمت به خط مقاومت نزدیک شده است، اما می تواند آن را مجدداً آزمایش کند و به عقب برگردد. من انتظار دارم که پس از آزمایش مجدد احتمالی خط مقاومت، قیمت بتواند خط حمایت را شکسته و به کاهش ادامه دهد. بنابراین، من هدف خود را در سطح 16050 می بینم. این نظر منه واقعا امیدوارم براتون مفید باشه.


بیت کوین: بین سناریوهای صعودی و نزولی

1401-09-07 توسط : KlejdiCuni
بیت کوین: بین سناریوهای صعودی و نزولی + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت بیت کوین بصورت ترجمه ماشینی :

بیت کوین: بین سناریوهای صعودی و نزولی پرایس در حال توسعه یک الگوی مثلثی در یک منطقه نزولی بسیار قوی است. هر دو حرکت ممکن است و ما باید بسیار مراقب باشیم زیرا حجم نزولی فشار قوی و قیمت را نشان می دهد ممکن است برای بلند شدن خیلی سریع آماده باشد. بنابراین ما می توانیم شکست های کاذب را نیز تجربه کنیم. با این حال، با توجه به آن الگو، هر دو حرکت امکان پذیر است. متشکرم و موفق باشید!


معرفی پادشاه ارز های دیجیتال

امروزه کمتر کسی هست که اسم بیت کوین به گوشش نخورده باشه. گذشته از این که همچنان کسانی هستن که اولین ارز دیجیتال رو بیت کویین تلفظ می کنن، ولی بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال متولد شده، در حال حاضر به طور کامل شناخته شده هستش.
دنیای ارز های دیجیتال یا نام بیت کوین گره خورده و با اومدن اسم بلاکچین و ارز دیجیتال، اولین چیزی که در ذهن تداعی میشه، بیت کوینه. شاید یک دهه قبل افزایش قیمت بیت کوین از 26 دلار به 27 دلار، موفقیت زیادی برای این ارز تلقی میشد ولی الان نه. و با گذشت چند سال، قیمت Bitcoin چند بار به مرز 60 هزار دلار هم رسیده و هم اکنون بازار اون میلیارد ها دلار ارزش داره و تقریبا 40 درصد ارزش کل بازار ارز های دیجیتال رو به خودش اختصاص میده.
از این رو به بیت کوین، لقب پادشاه ارز های دیجیتال داده میشه. در ادامه این مقاله، بیت کوین پادشاه دنیای ارز های دیجیتال رو از جنبه های مختلف بهتون معرفی می کنیم.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟ به زبان ساده و خودمونی می تونیم بگیم که بیت کوین، اولین محصول فناوری بلاکچین هستش که در سال 2009 متولد شد و نماد اون هم BTC هستش. فناوری بلاکچین و ارز های دیجیتال اون موجودیتی بود مرکب از خلاقیت، عبور از موانع قانونی و کنار زدن واسطه‌ ها در امور مالی و بانکی مختلف که تراکنش‌ های مالی رو در سطح جهانی ممکن می ساخت. به همین جهت در مدت نسبتا کوتاهی بعد از تولدش تونست توجهات زیادی رو به سمت خودش جلب کنه و در کمتر از یک دهه به شکوفایی کم نظیر برسه و قیمت BTC از 50 هزار دلار هم عبور کنه.
بیت کوین و مشخصا رمز ارز های دیگه، واحد های نرم افزاری رمزنگاری شده ای هستن که ارزش پولی دارن و می تونن در بستر دیجیتالی بین اقصی نقاط دنیا جابجا بشن. نکته مهم در ارتباط با ارز های دیجیتال یا رمزنگاری شده اینه که برخلاف ارز های رایج و سنتی، هیچ نهاد مرکزی مثل بانک ها و دولت ها، نمی تونن کنترل شون کنن و نظارت داشته باشن.
چیزی که بلاکچین و ارز های دیجیتال رو به یک فناوری غیر متمرکز یا Decentralized مبدل کرده و حفظ حریم خصوصی کاربر و آزادی عمل در بالا ترین حد رو در اولویت قرار داده. خب تا اینجا فهمیدیم که بیت کوین چیست و چه طوری با کنار زدن محدویت های مالی موجود، تونسته به عنوان یک واحد پولی جدید پا به عرصه بذاره. در ادامه مرور اجمالی خواهیم داشت بر تاریخچه بیت کوین.

تاریخچه بیت کوین

قیمت بیت کوین

بیت کوین، تاریخچه پر رمز و رازی داره. بیت کوین شاید تنها رمز ارزی باشه که کسی نمی دونه کی اون رو ساخته. مسئولیت اختراع بیت کوین رو فرد یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو بر عهده گرفتن و بعد از استقرار کامل بیت کوین و به ثبات رسیدنش، ساتوشی هم که قبلا ارتباطات ایمیلی با اشخاصی فعال در این زمینه داشت، به کلی ناپدید شد.
اوایل و در سال 2009، بیت کوین مقبولیتی نداشت و ارزش یک پیتزا با چند تا بیت کوین برابری می کرد (مقایسه کنید الان ارزش یک بیت کوین برابر چند عدد پیتزار هستش). با گسترش فناوری های ارتباط جمعی و عناصر دیجیتالی در دنیا، رفته رفته بیت کوین هم بیشتر شناخته شد و در سال 2017 تا 2018، قیمت Bitcoin به حوالی 13 هزار دلار رسید.
سال 2017 به بعد، سال شکوفایی و شروع روند رشد صنعت ارز های دیجیتال به سردمداری بیت کوین هستش و با ادامه روند قیمت BTC به 60 هزار دلار هم رسید و هم اینک که در ماه چهارم سال 2022 میلادی قرار داریم، قیمت Bitcoin در حوالی 42 هزار دلار نوسان می کنه. اگه بخوایم قیمت بیت کوین به تومان رو محاسبه کنیم، در حال حاضر با عدد یک میلیارد و خورده ای مواجه میشیم که رقم نسبتا بالاییه.

بیت کوین چگونه کار می کند ؟

ارز دیجیتال بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین یک دارایی دیجیتال هستش که در بستر شبکه‌ بلاک چین پیاده‌ سازی شده. بلاک چین یک سیستم و شبکه به اشتراک گذاری اطلاعات هستش که همه‌ اعضای شبکه به اطلاعاتش که در دفتر کل نگه ‌داری می‌شه دسترسی دارن. از این رو امکان دستکاری اطلاعات و تقلب وجود نداره. چرا که نسخه های مختلف اطلاعاتی موجود در نزد همه کاربران رو نمیشه در یک لحظه مشترک دستکاری کرد.
در سیستم مالی کنونی و بانک داری، فقط بانک ها در جریان کم و کیف نقل و انتقال دارایی ها و همه جزییات اونا هستن، ولی در بلاک چین این اطلاعات در دفتر کل مرکزی که همه اعضا شبکه بهش دسترسی دارن ثبت میشه و شفافیت حداکثری وجود داره. در هر تراکنش، آدرس فرستنده و گیرنده و همچنین مبلغ ارسالی در دفتر کل ذخیره میشه و تا ابد امکان رجوع به اون وجود داره. در حال حاضر حجم دفتر کل بیت کوین به صد ها گیگابایت میرسه.
کیف پول های ارز دیجیتال هم که مسئول نگه داری و انتقال ارز های دیجیتال مثل بیت کوین هستن، از دو رشته کد تشکیل شده ان با نام های کلید خصوصی و کلید عمومی. هر تراکنشی که انجام می گیره با کلید خصوصی کاربر که بر پایه یک سیستم رمز نگاری قدرتمند تولید شده، امضا میشه و به وسیله کلید عمومی هم آدرس یابی در شبکه انجام می گیره و رمز ارز ها به مقصد میرسن.

بررسی قیمت بیت کوین و نحوه خرید آن

قیمت بیت کوین

بسیاری از افراد ارز های دیجیتال مثل بیت کوین رو خرید و فروش می کنن و از این راه کسب درآمد دارن. صرافی های ارز دیجیتال، بستر اصلی خرید و فروش رمز ارز ها هستن که در اونا قیمت لحظه ای بیت کوین و اگر صرافی ایرانی باشه، می تونید قیمت بیت کوین به تومان رو ببینید.
فعالان بازار ارز های دیجیتال، با تحلیل نمودار ها و سوابق قیمتی به کمک آموزش تحلیل تکنیکال، با پیش بینی روند های قیمتی، اقدام به معامله و سرمایه گذاری می کنن. قیمت BTC و کلا ارز های دیجیتال نوسانات زیادی داره و میشه از این نوسانات سود گرفت.
در حال حاضر اگر قیمت بیت کوین به ریال و قیمت لحظه ای بیت کوین رو ببینید، متوجه میشید که رقم بالاییه و هر کسی نمی تونه بخره. ولی جای نگرانی نداره و میشه واحد های کوچک تر اون در حد 0.00001 رو هم با قیمت لحظه ای بیت کوین، در زمان سفارش، خریداری کرد.
چنان چه با صرافی های ایرانی ارز دیجیتال کار کنین، می تونین قیمت بیت کوین به ریال رو به شکل لحظه ای مشاهده کنید و زمانی که به محدوده مد نظر شما رسید خریداری کنید. نمایش قیمت بیت کوین به تومان، یکی از مزیت های صرافی های داخلی می باشد که در واقع همون معادل سازی اون با قیمت لحظه ای بیت کوین به دلار در بازار جهانی هستش.
برای خرید بیت کوین در صرافی های خارجی باید، رمز ارز تتر که هر واحد اون معادل یک دلار امریکا هستش تهیه کنید و برای خرید بیت کوین از صرافی های داخلی، با پول ملی کشور مون هم می تونید خرید انجام بدید و بر حسب قیمت بیت کوین به ریال، هزینه رو پرداخت می کنید و ارز های خریداری شده به کیف پول تون انتقال پیدا می کنه.

جمع بندی

در این مقاله معرفی اجمالی داشتیم از پادشاه ارز های دیجیتال به نام بیت کوین. بیت کوین در سال 2009 در سکوت متولد شد و یک دهه بعدش سر و صدای زیادی در دنیا به پا کرد و همچنان در کانون توجه قرار داره. قیمت Bitcoin در این سال ها افزایش زیادی داشته و برای درک این افزایش کافیه قیمت بیت کوین به تومان رو حساب کنید و ببینید که با یک واحد بیت کوین چه کار هایی که میشه کرد.
هویت مخترع این رمز ارز که پایه های نظام پولی و مالی سنتی رو متزلزل کرده همچنان ناشناسه و فقط گمانه زنی هایی در این زمینه جریان داره. بیت کوین با سرعت فزاینده ای داره جای نظام مالی سنتی رو که بر پایه تمرکز گرایی و کنترل بانک ها و دولت ها بر تراکنش های مالی هست می گیره و از این رو بیشتر از هر کسی بانک ها و دولت ها ازش احساس خطر می کنن. گذر زمان اثبات خواهد کرد که آیا بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال، می تونن نظام مالی سنتی رو منسوخ کنن یا نه.


قیمت بیت کوین به تومان در ارزسنج چگونه محاسبه میشود؟

قیمت لحظه ای بیت کوین به دلار در صرافی های خارجی و ایرانی وجود دارد. آکادمی ارزسنج با رصد لحظه ای بازار های جهانی قیمت لحظه ای بیت کوین را با نرخ تتر در بازار ایران تلفیق کرده و قیمت لحظه بیت کوین به تومان را براآورد میکند. این قیمت ممکن است با نرخ صرافی های مختلف کمی متفاوت باشد ولیکن میزان دقت قیمت لحظه ای BTC بصورت لحظه ای و با دقت بالایی درج میشود.

پارامتر های مهم در قیمت بیت کوین چیست؟

قیمت ارز ها ماحصل عرضه و تقاضای آن ارز در بازار و مارکت ها مختلف است. قیمت بیت کوین را خریداران و فروشندگان واقعی این ارز در صرافی ها مشخص میکنند. بعنوان مثال اگر خریدار و فروشنده قیمت های نزدیک به هم داشته باشند شکل گیری قیمت راحت تر و سریع تر خواهد بود و اختلاف قیمت کم خواهد بود ولی مثلا در ارز بیت کوین اگر قیمت خرید با قیمت فروش اختلاف زیادی داشته باشد موجب ایجاد رکود در مارکت میشود.

شاخص های تاثیر گذار در قیمت بیت کوین

شاخص های مختلفی بر قیمت بیت کوین تاثیر میگذارند. اخبار حوزه این ارز و خدمات و وعده هایی که توسعه دهندگان میدهند نقش مهمی در تشکیل قیمت BTC دارد. در حالت کلی اگر یک پروژه قوی باشد و توسعه دهندگان با کاربران ارتباط داشته باشند موجب رشد قیمت اون ارز میشه. اخبار مثبت موجب افزایش قیمت بیت کوین شده و اخبار منفی نتیجه عکس دارد. روند کلی بازار نیز بر قیمت ها تاثیر دارد. مثلا قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بر قیمت همه ارزها تاثیر دارد و بیت کوین از این روند مستثنا نیست.


12 نظر برای بیت کوین ثبت شده است

 1. داریوش (1401/08/08)

  قیمت بیت کوین رو لحظه ای نمایش دادین عالیه. نمودارتونم بروز هست. تحلیلایی هم که میذارین رو خوشم اومد. مشخصه خیلی وقت میذارین

 1. محمد (1401/08/29)

  با وضعیت الان و قیمت فعلی بیت کوین کسی میدونه بازار چه سمتی میره؟ صعودی میشه یا نزولی؟

 1. وکیلی (1401/08/30)

  پلن بی میگه روزهای اوج گرفتن بیت کوین در سال 2023 در راهه

 1. پژمان (1401/09/01)

  بعضی ها میگن 2023 سقف قیمت قبلیش رو میزنه و بالاتر میره حتما لگه فدرال رزرو بزاره البته

 1. آیسان (1401/09/02)

  من میگم بیت کوین کم مونده دوباره شروع به رشد کنه

 1. کلهر (1401/09/03)

  فعلا طبق پیش بینی ها گفته میشه بیت کوین پایین تر هم میاد.

 1. یوسفی (1401/09/03)

  نظر شخصیم اینه که میاد۱۴ بعد میره تا ۲۴ بعد ریزش اصلیش دوباره شروع میشه

 1. یوسفی (1401/09/03)

  نظر شخصیم اینه که میاد۱۴ بعد میره تا ۲۴ بعد ریزش اصلیش دوباره شروع میشه

 1. یونس (1401/09/05)

  فعلن خرید و معامله اشتباه هستش تا بعد از سال میلادی

 1. کاکتوس (1401/09/06)

  کیف پول های10 بیت کوینی و بیشتر، از زمانی که بیت کوین به حوالی 19000دلار رسیده، در حال افزایش هستند. این می تواند نشانه خوبی برای بازار باشد.

 1. الهام (1401/09/07)

  بازار فعلا نزولیه😄

 1. پیمان (1401/09/08)

  به خاطر کرونا چین و محدودیت های اعمال شده، حجم معاملاتی اسپات از فیوچرز پایین تر امده. همچنین بحران مسکن در امریکا.که میتونه بر نرخ بهره در امریکا برای بالا رفتن تاثیر داشته باشه و ورشکستگی های پی در پی صرافی های بزرگ. احتمالا باعث فشار فروش بشه.

نظر خود را برای قیمت بیت کوین بنویسید
سوال امنیتی :4+58 = ?