اطلاع از اعلانات و تخفیف ها

اگر میخواهید از تخفیف ها و اعلانات ما در لحظه با خبر شوید گزینه بله و سپس گزینه Allow را کلیک کنید.

prompt icon

قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) لحظه ای - به دلار و به تومان (14-07-1401)


-0.4%

$ 0.8435000

28,485.00 تومان

محاسبه با نرخ تتر : 33,770 تومان

معاملات روزانه MATIC
$367,122,062
حجم بازار MATIC
$7,369,427,394
MATIC عرضه کل
10.00 میلیارد پالی گان (ماتیک نتورک)
MATIC سکه در گردش
10.00 میلیارد پالی گان (ماتیک نتورک)
کانترکت ها:
سایر شبکه ها

ماشین حساب قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) (MATIC)

MATIC
=
تومان

قیمت پالی گان (ماتیک نتورک)(MATIC) و معرفی آن

ارز دیجیتال پالی گان (ماتیک نتورک) (MATIC) که بصورت اختصاری با نماد MATIC میان ارز های دیجیتال شناخته می شود توانسته رتبه 11 را میان ارزهای دیجیتال کسب نماید. این ارز برای اولین بار در تاریخ 1398/02/08 در لیست ارزهای دیجیتال کوین مارکت کپ لیست شده و تا به امروز کل مارکت کپ ارز پالی گان (ماتیک نتورک) یا حجم بازار آن حدود 8.44 میلیارد دلار بوده که معادل 284,928.46 میلیارد تومان می باشد. تعداد کل سکه های ارز دیجیتال پالی گان (ماتیک نتورک) 10.00 میلیارد عدد بوده که از آن تعداد 10.00 میلیارد سکه در شبکه معامله می شود. دامیننس پالی گان (ماتیک نتورک) یا سهم بازار ارز MATIC تا به امروز از کل بازار حدود 0.8 درصد است و 99.2 درصد باقی متعلق به سایر ارز های دیجیتال بلاکچین می باشد. در این لحظه قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) لحظه 0.84 دلار است که با احتساب نرخ تتر 33,770 تومانی، قیمت MATIC به تومان معادل 28,485.00 تومان معامله میگردد.
قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) در 24 ساعت گذشته با 367.12 میلیون دلار خرید و فروش ، -11.00 دلار یا 0% تغییر داشته که در یک هفته گذشته 13% می باشد. پالی گان (ماتیک نتورک) در صرافی ارز دیجیتال اینانس و Binance و KuCoin و Huobi Global و FTX و HitBTC و Kraken و Gate.io و MEXC لیست بوده و در این صرافی ها میتوان به خرید و فروش آن پرداخت.

مشاهده قیمت همه ارزها:   قیمت ارز دیجیتال

معرفی پالی گان (ماتیک نتورک)

قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) و تحلیل آن از دید تحلیلگران جهانی (14-07-1401)

✅TS ❕ MATICUSD: به مقاومت رسید✅

1401-07-13 توسط : TradingStat
✅TS ❕ MATICUSD: به مقاومت رسید✅ + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) بصورت ترجمه ماشینی :

✅MATIC به سطح مقاومت رسیده و حتی از آن عبور کرده است. امکان حرکت کمی بالاتر وجود دارد که پس از آن انتظار برگشت دارم.✅ 🚀سناریوی فروش: کوتاه تا 0.733.🚀 ------------------------------------------------ -------------------------- به یاد داشته باشید، هیچ جایی برای شانس در تجارت وجود ندارد - فقط استراتژی! ممنون از لایک ها و نظرات.


MATIC به مقاومت خوشه نزدیک می شود 🩸

1401-07-13 توسط : Vibranium_Capital
MATIC به مقاومت خوشه نزدیک می شود 🩸 + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) بصورت ترجمه ماشینی :

در تجزیه و تحلیل قبلی خود در 0.80 انتظار داشتم که از حالت یکپارچگی خارج شود، پس از تایید شکست، سود خوبی کسب کردم، اما اکنون نزدیک به منطقه مقاومت خوشه ای است. من لانگ‌ها را هدف قرار نمی‌دهم مگر اینکه از بالای منطقه محوری سفید/مقاومت روند شکسته شویم، رد شدن از 0.83-0.86 به این معنی است که به احتمال زیاد به زودی یک حرکت بزرگ پایین‌تر را شاهد خواهیم بود. بزار ببینیم چی میشه. موفق باشید💛


نمودار #MATICUSDT 4H

1401-07-13 توسط : saviour25
نمودار #MATICUSDT 4H + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) بصورت ترجمه ماشینی :

قیمت در حال حاضر در محدوده عرضه 10 ساعته در نوسان است و تا حدودی رد شده است. MACD صعودی است، RSI بیش از حد خرید است و EMA ها صعودی هستند. من انتظار دارم قبل از حرکت دوباره به سمت بالا، برخی حرکات رو به پایین از اینجا به سمت ناحیه پشتیبانی ببینم.


🚀MATIC در حال سقوط است! + 233 درصد هدف فنی است✅

1401-07-12 توسط : Yuriy_Bishko
🚀MATIC در حال سقوط است! + 233 درصد هدف فنی است✅ + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) بصورت ترجمه ماشینی :

دوستان سلام! MATIC در حال سقوط است. با توجه به قوانین فنی، اهداف MATIC 2-2.4 دلار است اگر الگوی ترکیب شود. به نمودار نگاهی بیندازید. MATIC یکی از قوی ترین آلتکوین ها است. Matic پس از سقوط به انتهای خود، 233% + کسب می کند. من فکر می کنم که می تواند خیلی راحت به 2 هدف من برای آن برسد. اما قبل از هر چیز باید بدانید کجا تجارت را باز کنید. 📊 پیش شرط های باز کردن طولانی: 🔥 جمع آوری نقدینگی زیر سطح کلیدی 0.729 دلار. اتفاقاً قبلاً اتفاق افتاده است 🔥 تا مرز بالایی گوه فشار دهید 🔥 بیت کوین صعودی همه آلتکوین ها را به سمت اهداف خود می کشد 🚩 اگر بیت کوین پایین بیاید، برنامه دیگری برای کوتاه کردن نمودار دارید. ناحیه ارزش 0.57-0.61 دلار باید به پشتیبانی تبدیل شود. حجم ها را به خاطر بسپارید. ✅ همچنین به شما توصیه می کنم این ایده در مورد BTC را بررسی کنید و برای این ماه برنامه ریزی کنید. بسیاری از اطلاعات مفید و آمار برای معامله گران.
🔥BTC در اوت 2022: پمپ های آینده، Credit Suisse، DXY، SPX - 🚀MATIC در حال سقوط است! + 233 درصد هدف فنی است✅
📊 هدف من برای MATIC: 1. 1.05 دلار - سطح کلید 2. 1.35-1.41 دلار - منطقه ارزش و هدف میانی 🚩 من برای شما نزدیکترین مقاومت قوی را در نمودار مشخص کردم. زمانی که قیمت به این اهداف رسید، 50 درصد سود باید رزرو شود. 💻دوستان، دکمه"تقویت"🚀 را فشار دهید، نظرات خود را بنویسید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید - این بهترین خواهد بود از شما متشکرم. P.S. من شخصاً اگر قیمت آن را مطابق استراتژی من نشان دهد، ورودی را باز می کنم. همیشه قبل از انجام معامله، تحلیل خود را انجام دهید


MATIC - تجزیه و تحلیل

1401-07-12 توسط : MonoCoinSignal
MATIC - تجزیه و تحلیل + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) بصورت ترجمه ماشینی :

تا زمانی که شمع روزانه زیر محدوده 0.70 دلار بسته نشود، روند دامنه می تواند ادامه یابد. زیرا واگرایی مثبت توسط اندیکاتور RSI در بازه زمانی روزانه شناسایی شده است. اما باید توجه داشت که بازار به طور کلی روند نزولی دارد و در صورت افت شدید در بازار، کاهش قیمت می تواند تا محدوده 0.53 تا 0.50 دلار ادامه یابد. در محدوده پشتیبانی، می‌توانیم یک کانال صعودی همگرا در نظر بگیریم. تا زمانی که کف کانال صعودی شکسته نشده باشد، امکان تست مجدد دامنه مقاومت سقف کانال نزولی با قیمت 0.81-0.83 دلار وجود دارد.


🔥 MATIC Bull-Flag: منطقه مهم ورودی

1401-07-12 توسط : FieryTrading
🔥 MATIC Bull-Flag: منطقه مهم ورودی + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) بصورت ترجمه ماشینی :

MATIC بیش از دو ماه است که در داخل این الگوی پرچم گاو نر معامله می کند. با ثبات نسبتاً معاملات بیت کوین، گاوهای MATIC فرصتی را دیدند که قیمت را به سمت مقاومت پرچم برگردانند. به نظر من، این مقاومت لحظه ای عالی برای کسب سود خواهد بود که احتمالاً باعث نوعی برگشت نزولی می شود. من به ناحیه زرد نگاه می کنم تا حرکت بعدی MATIC را مشخص کنم. یک BTC پایدار/صعودی همراه با خروج از الگوی پرچم گاو: MATIC بلند، اهداف به رنگ آبی. بیت کوین نزولی همراه با عقب نشینی از مقاومت بالا: MATIC کوتاه، هدف در حمایت پایین الگو. پرچم‌های گاو نر به طور کلاسیک الگوهای صعودی هستند، اما در شرایطی که بازارهای سهام در شرایط بحرانی هستند، من تمایلی به صعود مطمئن ندارم. دوباره برای سرنخ به ناحیه زرد نگاه کنید.


راه اندازی کوتاه MATIC 🤓👇🤓👇🤓

1401-07-11 توسط : Th57Trader
راه اندازی کوتاه MATIC 🤓👇🤓👇🤓 + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) بصورت ترجمه ماشینی :

سلام تاجران عزیز راه اندازی کوتاه، همه اهداف مشخص شده است. بزار ببینیم چی میشه. این توصیه مالی نیست (DYOR) موفق باشید. تجارت بسته شد: به هدف رسید: هدف کامل 🤗✔


راه اندازی MATIC برای یک تجمع بزرگ 🚀🌶

1401-07-11 توسط : Vibranium_Capital
راه اندازی MATIC برای یک تجمع بزرگ 🚀🌶 + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) بصورت ترجمه ماشینی :

در اینجا از سطوح پایین/روند بالاتر پشتیبانی می شود، اما اکنون به سطح محوری، زمان ساخت یا شکست نزدیک می شود. شکستن 0.795 و من انتظار افزایش به سمت 0.814-.865-.916 کوتاه مدت را دارم. موفق باشید! :)


MATICUSDT

1401-07-11 توسط : PistolPeteno1
MATICUSDT + تحلیل قیمت

تحلیل قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) بصورت ترجمه ماشینی :

پس از تست مجدد ساختار قبلی بازار، Double Top روی Matic RSI نیز بسیار ضعیف به نظر می رسد


قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) (MATIC)

ارز دیجیتال پالی گان (ماتیک نتورک) (Polygon) که بصورت اختصاری با نماد MATIC میان ارز های دیجیتال شناخته می شود توانسته رتبه 11 را میان ارزهای دیجیتال کسب نماید. این ارز برای اولین بار در تاریخ 1398/02/08 در لیست ارزهای دیجیتال کوین مارکت کپ لیست شده و تا به امروز کل مارکت کپ ارز پالی گان (ماتیک نتورک) یا حجم بازار آن حدود 8.44 میلیارد دلار بوده که معادل 284,928.46 میلیارد تومان می باشد. تعداد کل سکه های ارز دیجیتال پالی گان (ماتیک نتورک) 10.00 میلیارد عدد بوده که از آن تعداد 10.00 میلیارد سکه در شبکه معامله می شود. دامیننس پالی گان (ماتیک نتورک) یا سهم بازار ارز MATIC تا به امروز از کل بازار حدود 0.8 درصد است و 99.2 درصد باقی متعلق به سایر ارز های دیجیتال بلاکچین می باشد. در این لحظه قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) لحظه 0.84 دلار است که با احتساب نرخ تتر 33,770 تومانی، قیمت MATIC به تومان معادل 28,485.00 تومان معامله میگردد.
قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) در 24 ساعت گذشته با 367.12 میلیون دلار خرید و فروش ، -11.00 دلار یا 0% تغییر داشته که در یک هفته گذشته 13% می باشد. پالی گان (ماتیک نتورک) در صرافی ارز دیجیتال اینانس و Binance و KuCoin و Huobi Global و FTX و HitBTC و Kraken و Gate.io و MEXC لیست بوده و در این صرافی ها میتوان به خرید و فروش آن پرداخت.

توجه کنید که قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) به تومان وابسته به قیمت دلار بوده و ممکن است در اثر خبر های سیاسی و اقتصادی داخلی روزانه در تغییر باشد. بنابراین در صورتیکه میخواهید در داخل ایران به خرید و فروش Polygon بپردازید، علاوه بر تغییرات بین الملل به تغییرات سیاسی و اقتصادی داخل ایران نیز توجه کافی را داشته باشید.

تغییرات قیمت پالی گان (ماتیک نتورک)

قیمت Polygon در طول سری زمانی تغییرات و نوساناتی را سپری میکند. در جدول زیر تغییرات قیمت MATIC، تغییرات نرخ این رمز ارز در بازه های مختلف ارائه شده است.

یک ساعت یک روز یک هفته یک ماه دو ماه سه ماه
-0.19 -0.4 13.44 -4.56 -7.88 44.17

نمودار قیمت لحظه ای پالی گان (ماتیک نتورک) (MATIC)


پالی گان چیست ؟بررسی قیمت متیک (MATIC)

در این مقاله نگاه جامعی به پروژه پالی گان خواهیم داشت و مواردی از قبیل، رمز ارز اختصاصی این پروژه یعنی متیک و برخی موارد فنی مربوط به عملکرد این پروتکل رو بررسی خواهیم کرد. به عنوان مقدمه، خوبه بدونید که مشکل مقیاس پذیری اتریوم یکی از اصلی ترین چالش ‌هایی است که مدت‌ هاست این شبکه بلاکچینی با اون مواجه هستش.

پلتفرم اتریوم از محبوبیت خیلی بالایی برخورداره و تعداد پروژه‌ هایی که روی این شبکه پیاده سازی میشن بسیار زیاده و همین امر باعث افزایش حجم تراکنش های این شبکه شده. افزایش حجم تراکنش ها طبیعتا باعث کند شدن روند بررسی و تایید تراکنش ها و همچنین افزایش کارمزد تراکنش ها میشه و این امر به هیچ عنوان برای کاربران و طرفداران اتریوم خوشایند نیست.

پروژه پالی گان به عنوان یک راه حل لایه دوم، قصد داره تا این مشکل رو تا حدود مرتفع کنه. چنان چه بخوایم پالی گان رو در عبارت کوتاه شرح بدیم، می تونیم بگیم که پالی گان پروتکلی هست برای پیاده سازی یک شبکه به ‌هم ‌پیوسته از بلاکچین‌ ها که به عنوان یک راه حل لایه دوم روی شبکه و بلاکچین اتریوم فعالیت می کنن و هدف شون هم کاهش دادن مشکل مقیاس پذیری و کند بودن تایید تراکنش ها در اتریوم می باشد.

چنان چه تمایل دارید در مورد پروژه پالی گان و ارز دیجیتال اختصاصی اون با نام متیک بیشتر بدونید، این مقاله رو تا انتها مطالعه کنید.

پالی گان چیست و قراره که چه کمکی به اتریوم بکنه ؟

پالی گان چیست و قراره چه کمکی به اتریوم بکنه

در مقدمه مقاله اشاره شد که پالی گان یک راه حل لایه دوم برای کاهش دادن معضل مقیاس ‌پذیری در پلتفرم اتریوم هستش. احتمالا قبل تر از این مقاله هم، در دنیای ارز های دیجیتال با اصطلاحاتی مثل «راه حل لایه اول» و «راه حل لایه دوم» برخورد کرده باشین. به همین جهت پیش از ادامه موضوعات مربوط به پالی گان و بررسی دقیق ‌تر اجزای این شبکه، بهتره نخست نگاهی به ماهیت این راه حل ها داشته باشیم و تفاوت های اونا رو بررسی کنیم.

•    راه حل های لایه اول :

راه حل های لایه اول، ارتقا هایی هستن که روی بلاکچین اصلی اعمال میشن تا مقیاس پذیری شبکه رو بهبود بدن. برای نمونه، انتقال الگوریتم اجماع اتریوم از اثبات کار (POW) به اثبات سهام (POS) یک راه حل لایه اول می باشد. با توجه به این که الگوریتم اثبات سهام سرعت تراکنش بالا تری داره، اتریوم 2 که قراره از این الگوریتم استفاده کنه، می تونه به مقیاس پذیری بیشتری برسه.

به عنوان یک نمونه دیگه از راه حل های لایه اول، می تونیم به شاردینگ (Sharding) اشاره کنیم. شاردینگ یک شیوه بهبود مقیاس ‌پذیری هستش که بلاک‌ های شبکه را به دو مولفه وضعیت و تاریخچه تراکنش تقسیم بندی می کنه و هر یک از این مولفه ها یک شارد نامیده میشن و هر دو شارد به‌ شکل موازی پردازش میشن. به عبارتی دیگه، می تونیم تکنیک و فرآیند شاردینگ رو مثل تجزیه کردن یک مسئله به قطعات کوچک‌ تر در نظر بگیریم. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شاردینگ، می تونید به مقاله تخصصی در این زمینه با عنوان شاردینگ چیست، در بخش مقالات آموزشی وب سایت آکادمی ارزسنج مراجعه کنید.

•    راه حل های لایه دوم :

راه حل های لایه دوم در عوض این که پروتکل اصلی بلاکچین رو تغییر بدن، روی همون پروتکل ساخته و سوار میشن. راه حل های لایه دوم هیچ تغییری در پروتکل اصلی بلاکچین به وجود نمیارن. این راه حل ها بدون این که امنیت و پیوستگی پروتکل اصلی بلاکچین رو تهدید کنن، سرعت پردازش تراکنش ها در واحد زمان رو افزایش میدن و در عین حال، ذات غیر متمرکز و امنیت شبکه رو هم حفظ می‌ کنن.

به عنوان مثال، یکی از معروف ترین راه حل های لایه دوم در دنیای کریپتوکارنسی، شبکه لایتنینگ بیت کوین می باشد. شبکه لایتنینگ این امکان رو فراهم می کنه تا تراکنش‌ ها در خارج از زنجیره اصلی انجام بگیرن و فقط در زمان تسویه ‌حساب نهایی به شبکه و بلاکچین اصلی منتقل بشن.
 پلتفرم پالی گان هم یکی از همین راه حل های لایه دوم هستش برای بهبود مقیاس پذیری اتریوم طراحی شده. در اصل پالی گان پروتکلی برای ایجاد شبکه ‌هایی از بلاکچین ها و راه حل های مقیاس ‌پذیری سازگار با اکوسیستم اتریوم می باشد. شبکه پالی گان در واقع یک زنجیره جانبی اثبات سهام هستش که به شکل موازی با بلاکچین اتریوم کار می کنه و به عنوان یک پلتفرم سریع و ارزان برای اپلکیشن های غیر متمرکز (Dapp) اتریوم تلقی میشه.

با این که عموما از پالی گان به ‌عنوان یک راه حل مقیاس ‌پذیری نام برده میشه، ولی واقعیت اینه که پروژه پالی گان صرفا یک راه حل مقیاس ‌پذیری ساده نیست، بلکه پلتفرمی تشکیل شده از مجموعه ‌ای از راه حل هاست. برای نمونه، یکی از امکانات پالی گان کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) اون هستش که به کاربران در توسعه راه حل های مقیاس ‌پذیری سازگار با اکوسیستم اتریوم کمک می کنه.

به دلیل این که موقع استفاده از پالی گان، نیازی به ثبت همه تراکنش‌ ها روی زنجیره اصلی اتریوم نیست، سرعت انجام تراکنش‌ ها بیشتر میشه و به طبع کارمزد تراکنش ها هم کاهش پیدا می کنه. همونطور که می دونید نرخ کارمزد های اتریوم خیلی بالاست و این امر باعث افت محبوبیت اتریوم شده و در حال حاضر بزرگ ترین معضل اتریوم هم همین امر می باشد.

از اونجایی که پلتفرم پالی گان از ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می کنه، Dapp های موجود بر روی شبکه اتریوم، به راحتی می تونن به شبکه پالی گان منتقل بشن. این امر سبب میشه تا کاربران بتونن از همان امکانات اتریوم بهره ببرن فقط با این فرق که سرعت بیشتر و کارمزد های پایین تری خواهند داشت. به همین جهت در سال 2021 شاهد بودیم که همزمان با رشد درخواست مشتریان برای افزایش خدمات، محبوبیت پالی گان هم افزایش پیدا کرد. خب تا اینجا با پروژه پالیگان و کاربرد های اون به خوبی آشنا شدیم، در ادامه خواهیم پرداخت به بررسی تاریخچه و بنیان گذاران این پروژه، کاربرد های پالی گان و همچنین قیمت لحظه ای متیک به عنوان ارز اختصاصی این پروژه.

تاریخچه و بنیان گذاران پالی گان

تاریخچه و بنیان گذاران پالی گان

تا اینجا که با ماهیت شبکه پالی گان و کاربرد اون آشنا شدیم، بد نیست که مروری هم داشته باشیم بر تاریخچه و بنیان گذاران این پروژه. پالی گان در ماه اکتبر سال 2017 میلادی رسما شروع کرد. البته در اون موقع، این شبکه اسمش پالی گان نبود و بهش متیک (MATIC) می گفتن. پلتفرم متیک رو سه مهندس هندی با نام های جاینتی کانانی (Jaynti Kanani)، سندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal) و آنوراگ آرجون (Anurag Arjun) طراحی و پیاده سازی کردن و هدف شون هم از این کار، برطرف کردن مشکل مقیاس ‌پذیری در اتریوم بود.

 ایده نخستین پالی گان رو جاینتی کانانی، مدیر عامل کنونی پالی گان ارائه داد که در طی کار با بازی Crypto kitties متوجه این مشکل شد که اتریوم ترافیک شبکه ای بسیار بالایی داره و این مسئله مقیاس پذیری اتریوم رو با مشکل مواجه کرده. کانانی برای عملی کردن ایده خودش، با سندیپ نیلوال که به عنوان یک توسعه ‌دهنده بلاکچین کار می کرد و همچنین آنوراگ آرجون همکاری کرد.

 این 3 نفر، همکاری خودشون رو در شهر بمبئی شروع کردن و ما حصل این همکاری، شد شبکه و پلتفرم پالی گان به عنوان یک راه حل لایه دوم برای کاهش مشکل مقیاس پذیری اتریوم. متیک که میشه همون پالی گان امروزی، در اواسط سال 2020 شبکه اصلی خودش رو ساخت و به دلیل اینکه کارمزد تراکنش ‌های اتریوم در اون موقع خیلی زیاد بود، با استقبال بالایی رو به رو شد.

همین استقبال زیاد سبب شد تا تیم توسعه متیک به این نتیجه برسه که برای جواب گویی به نیاز کاربران، باید مقیاس کاری پروژه رو توسعه بده. در نهایت هم در سال 2021، متیک اسم پروژه خودش رو به پالی گان تغییر داد. هم اکنون، ضمن اینکه پالی گان روی شبکه و بلاکچین اتریوم فعالیت می کنه، قصدم داره که به یک پل ارتباطی بین بلاکچین ‌ها و شبکه‌ های مختلف مبدل بشه، در واقع چیزی که برای مقبولیت جهانی فناوری بلاکچین و انقلاب این تکنولوژی بهش احتیاج داریم. پروژه پالی گان در حال حاضر دیگه صرفا یک راه حل بهبود مقیاس ‌پذیری نیست و پروتکلی هستش که توسعه راه حل های مقیاس‌ پذیری مختلف و همچنین اتصال اونا به همدیگه رو دنبال می کنه. در ادامه روند قیمت MATIC رو به عنوان ارز بومی و اختصاصی پالی گان بررسی می کنیم.

بررسی روند قیمت MATIC

بررسی روند قیمتmatic

همونطور که پیش تر هم اشاره شد، پلتفرم پالی گان دارای ارز اختصاصی هستش که متیک (MATIC) نام داره و در این قسمت کمی در مورد شرایط و روند قیمت متیک صحبت می کنیم. فعالان بازار ارز های دیجیتال به خوبی می دونن که نوسانات و بالا و پایین شدن زیاد قیمت ها در این بازار کاملا طبیعیه و بخشی از ذات و ماهیت این مارکت هستش.

طبیعتا ارز دیجیتال متیک هم از این قاعده مستثنی نیست و دستخوش نوسانات بازاره. در حال حاضر که این مقاله نگارش میشه (مورخه 4 جولای 2022) قیمت لحظه ای متیک روی 0.46 دلار هستش که نسبت به 24 ساعت گذشته حدود 4 درصد افت داشته و با احتساب دلار 32 هزار تومنی، قیمت متیک به تومان میشه حدود 20 هزار تومان.

معمولا در وب سایت صرافی های ایرانی، قیمت متیک به تومان و یا قیمت متیک به ریال رو خواهید دید و معیار خرید و فروش در این صرافی ها پول ملی خودمون هستش. به طور کلی ارز دیجیتال متیک بازاری در حدود 3.7 میلیارد دلار داره و در رتبه 18 مارکت ارز های دیجیتال قرار می گیره.
سقف قیمت MATIC رو در دسامبر سال قبل یعنی 2021 میلادی شاهد بودیم که قیمت متیک به 2.92 دلار رسید. در حال حاضر کل بازار ارز های دیجیتال در مرحله اصلاح سنگینی هستن و قیمت ها به شدت افت کرده و قیمت لحظه ای متیک هم تحت تاثیر همین عوامل پایین هستش و در صورت بازگشت روند بازار، میشه از این ارز هم انتظار رشد خوبی داشت.

خرید و فروش متیک چگونه است ؟

خرید و فروش متیک چگونه است

برای خرید و فروش ارز دیجیتال متیک، دو راه پیش رو داریم. اولی خرید از صرافی های ایرانی هستش که با پول ملی خودمون یعنی ریال انجام می گیره و در این صرافی ها، کاربران قیمت MATIC به تومان و یا قیمت متیک به ریال رو خواهند داشت. دومین راه هم اینه که کاربر از صرافی های داخلی تتر تهیه کنه و از پلتفرم صرافی های خارجی برای خرید استفاده کنه.

هر دو این روش برای خودشون مزایا و معایبی دارن. برای مثال موقع کار کردن با صرافی های ایرانی، قیمت MATIC به تومان و یا قیمت MATIC به ریال خواهد بود و نیازی به تهیه تتر به عنوان یک ارز واسطه نیست. به علاوه اینکه معمولا وب سایت صرافی های ایرانی، رابط کاربری راحت تری هم دارن. در مقابل صرافی های بزرگ خارجی مثل بایننس، کوکوین و .... امکانات بیشتری مثل معاملات فیوچرز، مارجین و .... دارن ولی برای کاربران ایرانی ریسک رو هم دارن که حساب کاربری و دارایی هاشون مسدود بشه و مشکلات مشابه دیگه پیش بیاد.

به طور کلی هر فرد با توجه به شرایط و امکاناتش می تونه یکی از این دو روش رو برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در پیش بگیره.

جمع بندی

در این مقاله یکی از مشکلات اساسی اتریوم تحت عنوان مقیاس پذیری کم و ترافیک بالای شبکه مطرح شد و متعاقبا پروژه پالی گان به عنوان یک راه حل لایه دوم برای کم رنگ تر کردن این معضل مطرح و شرح داده شد. شبکه پالی گان در ابتدا برای این طراحی شد تا ترافیک تراکنش های اتریوم رو کم تر کنه و در حال حاضر ضمن کمک به این مسئله، پیشرفت های زیادی هم در حوزه های دیگه داشته. به علاوه ارز دیجیتال بومی شبکه پالی گان با نام متیک (MATIC) هم از لحاظ روند قیمتی و نحوه خرید و فروش اون مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم این مقاله براتون مفید بوده باشه و استفاده لازم رو از اون برده باشید.


 


قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) به تومان در ارزسنج چگونه محاسبه میشود؟

قیمت لحظه ای پالی گان (ماتیک نتورک) به دلار در صرافی های خارجی و ایرانی وجود دارد. آکادمی ارزسنج با رصد لحظه ای بازار های جهانی قیمت لحظه ای پالی گان (ماتیک نتورک) را با نرخ تتر در بازار ایران تلفیق کرده و قیمت لحظه پالی گان (ماتیک نتورک) به تومان را براآورد میکند. این قیمت ممکن است با نرخ صرافی های مختلف کمی متفاوت باشد ولیکن میزان دقت قیمت لحظه ای MATIC بصورت لحظه ای و با دقت بالایی درج میشود.

پارامتر های مهم در قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) چیست؟

قیمت ارز ها ماحصل عرضه و تقاضای آن ارز در بازار و مارکت ها مختلف است. قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) را خریداران و فروشندگان واقعی این ارز در صرافی ها مشخص میکنند. بعنوان مثال اگر خریدار و فروشنده قیمت های نزدیک به هم داشته باشند شکل گیری قیمت راحت تر و سریع تر خواهد بود و اختلاف قیمت کم خواهد بود ولی مثلا در ارز پالی گان (ماتیک نتورک) اگر قیمت خرید با قیمت فروش اختلاف زیادی داشته باشد موجب ایجاد رکود در مارکت میشود.

شاخص های تاثیر گذار در قیمت پالی گان (ماتیک نتورک)

شاخص های مختلفی بر قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) تاثیر میگذارند. اخبار حوزه این ارز و خدمات و وعده هایی که توسعه دهندگان میدهند نقش مهمی در تشکیل قیمت MATIC دارد. در حالت کلی اگر یک پروژه قوی باشد و توسعه دهندگان با کاربران ارتباط داشته باشند موجب رشد قیمت اون ارز میشه. اخبار مثبت موجب افزایش قیمت پالی گان (ماتیک نتورک) شده و اخبار منفی نتیجه عکس دارد. روند کلی بازار نیز بر قیمت ها تاثیر دارد. مثلا قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بر قیمت همه ارزها تاثیر دارد و پالی گان (ماتیک نتورک) از این روند مستثنا نیست.